هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

طب سنتی Small

طب سنتـی و معالجه کبـد چرب

:: علی اصغر عرب کوهسار
یکی از بیماری‌هایی که در این سال‌ها بسیار از آن شنیده‌ایم کبد چرب است. افراد زیادی دچار کبد چرب می‌شوند و به تبع آن مشکلات دیگری برایشان حادث می‌شود. اما کبد چرب چیست؟ از رسوب چربی در کبد به عنوان کبد چرب یاد می‌شود. کبد چنین افرادی در مقابل رسوب چربی از خود واکنش نشان می‌دهد که در مدت زمان طولانی آسیب کبد را در پی دارد. کبد خود از ارکان مهم سم‌زدایی بدن محسوب می‌شود که با تجمع و رسوب چربی این امر مختل و در سیستم بدن اختلال ایجاد می‌شود.

01219

راهکارهایی برای درامان ماندن کوچولوها از بیماری
بیماری‌هایی که ارمغان روزهای سرد هستند


دکتر طاهرخانچی: 10تا 15 درصد کودکان حتی در طول سال 12 بار دچار سرماخوردگی می‌شوند

فصول سال که تغییر می‌کند بیماری‌ها هم عوض می‌شوند. هر فصلی باید به نوعی مراقب بود تا دچار بیماری‌های شایع در آن فصل نشویم. 
اما هنگامی که صحبت از کوچولوهای دوست داشتنی می‌شود همه چیز عوض می‌شود. از نوع مراقبت‌ها، از حساسیت های والدین و مراجعات مکرر به پزشکان. آسیب‌پذیری کودکان در مواجهه با بیماری‌ها و حساسیت‌های والدین مزید بر علت شد تا برای آشنایی با بیماری‌های روزهای سرد سال با «دکتر بهار طاهرخانچی» متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان گفتگوی کوتاهی داشته باشیم تا برای والدین راه‌گشا باشد.

سرماخوردگی

مقابله با سرماخوردگی
بیماری زمستانی و طب سنتی


:: علی اصغر عرب کوهسار
[ کارشناس گیاهان دارویی و معطر]

سرماخوردگی یکی از بیماری‌های شایع فصول سرد سال است. بسیاری از افراد در صورت ابتلا به این بیماری به خوددرمانی روی می‌آورند و برخی دیگر به پزشکان مراجعه می‌کنند. اگر شما به طب سنتی معتقد هستید بهتر است با بکاربستن راهکارهایی ابتدا از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنید.

IMG 0608 Small

امان از روزی که بیمار شویم
مسئول کلینیک‌های استان سمنان :شهروندان از گرفتن نوبت‌های مازاد و غیر ضروری اجتناب کنند

 

کافی است بیمار شوید و مجبور به مراجعه به یکی از کلینیک‌ها یا درمانگاه‌های شهر تا مجبور نباشید هزینه‌های هنگفت ویزیت پزشکان را در مطب پرداخت کنید آنگاه با مسائل و مشکلات دیگری روبرو خواهید شد که شاید اگر جیب مبارک اجازه دهد همان مراجعه به مطب‌ها را ارجح بدانید. هرچند که نوبت گرفتن از برخی اطبا در مطب‌ها هم کاری بس دشوار است و با نوبت‌های داده شده هم باز هم باید زمان زیادی را در مطب‌های شلوغ و بدون امکانات به بطالت بگذرانید و یا نگاهی به مجلات تاریخ گذشته بیندازید.

19411بی‌حوصله نمانید

راه‌هایی برای افزایش انگیزه در زمان‌های بی‌حوصلگی

 

به نظر من، میانه‌ راه سخت‌ترین قسمت راه است. در میانه راه، اگرچه هیجان اولیه از بین رفته است، اما هنوز برای رسیدن به هدف نهایی راه زیادی باید رفت. تازه در میانه راه است که شما می‌فهمید برای اتمام راه چقدر زحمت و زمان نیاز دارید. در این وضعیت، ناامید می‌شوید و گاه و بی‌گاه برای خارج شدن از ناحیه‌آسودگی و حرکت رو به جلو به مشکل برمی‌خورید.

1934گفت و گوی اختصاصی با دکتر کامران قدس، رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی استان سمنان

طبیبانه‌ای برای طبیبـان ...

 

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی اسلامی ایران، در سال 1383، بر اساس قانون تشکیل سازمان، مصوب مجلس شورای اسلامی، تشکیل شد و کار خود را به صورت علمی، قانون‌مند و ضابطه‌مند آغاز کرد. رئیس کل نظام پزشکی با انتخاب اعضای شورای‌عالی نظام پزشکی که خود از طریق انتخابات مجمع عمومی،

19216

در گفتگو با دکتر جدیدی، بررسی شد؛ 
آغاز بکار بخش چشم‌پزشکی موسسه خیریه مهد کرامت

 

مرکز چشم‌پزشکی موسسه خیریه مهدکرامت تحت نظارت دکتر خسرو جدیدی شروع به فعالیت کرده‌است که با این اقدام و تجهیز مرکز به دستگاه‌های پیشرفته، امکان تشخیص و درمان مشکلات چشمی در سمنان فراهم شده و الزام سفر به دیگر شهرها برای بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته در تشخیص مشکلات چشمی از میان برداشته 

1891مدیرکل مرکز انتقال خون استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با سمنان امروز؛

پاک‌ترین تولیدات خونی کشور در استان سمنان

اهدای پلاسمای خون از هفته دولت در پایگاه انتقال خون امام رضا(ع) ممکن خواهدشد

 

مدیرکل انتقال خون استان سمنان در آستانه هفته اهدای خون به تشریح اقدامات این سازمان در سال گذشته و سه ماهه نخست امسال پرداخت و رتبه‌های برتر این استان در حوزه‌های مختلف اهدای خون را شایان توجه دانست. گفتگوی کوتاه ما را با مجید حسینی بخوانید:

18611

حفظ سلامتی با پایان یافتن روزه‌داری

 

 

با شروع ماه مبارک رمضان، نوع تغذیه و زمان صرف وعده‌های غذایی از روند معمول خارج شده و افراد به دنبال این هستند تا تغذیه‌شان را به شکلی برنامه‌ریزی کنند تا در این ماه مبارک ضمن حفظ سلامتی از گروه‌های مختلف غذایی بهره‌مند شوند و در این راه توجه ویژه‌ای به نظرات کارشناسان تغذیه دارند. اما متاسفانه با پایان یافتن این ماه و تغییر رویه تغذیه و زمان غذا خوردن برخی از افراد با چاقی، بیماری‌ها و مشکلات معده، افزایش فشار خون و چربی خون مواجه می‌شوند.

بوی بد دهان

روزه‌داری و بوی بد‌ دهـان

بوی بد دهان در ماه رمضان یکی از مشکلاتی است که افراد روزه‌دار از آن گلایه‌مندند. البته با رعایت نکاتی می‌توان این مشکل را نیز مرتفع نمود. 
رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک‌زدن و استفاده صحیح از نخ دندان تا حدود زیادی تأمین خواهد شد. اما برخی از افراد به علت خونریزی لثه و دهان از مسواک زدن پس از صرف سحری خودداری می‌کنند. در حالیکه اگر ده تا پانزده دقیقه پیش از اذان صبح، مسواک بزنند در این زمان خونریزی نیز بندآمده و پس از سه الی چهار روز نیز فرد موقع مسواک زدن با خونریزی مواجه نخواهدشد. دندان پوسیده، لبه روکش دندانپزشکی که به صورت مناسب انجام نشده باشد، بیماری لثه پیشرفته، زبان شیاردار، لوزه‌های عفونی در انتهای حلق، سینوزیت‌های مزمن، مشکلات گوارشی‌، بیماری دیابت و کنترل نشدن این بیماری و ناراحتی‌های کبدی از عوامل مختلف بروز بوی بد دهان است. یکی دیگر از راهکارها نوشیدن مقدار زیادی مایعات در طول شب بین افطار تا سحر است.

Back to Top

Template Design:Dima Group