هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

حجه الاسلام علی کشوری 590x411 1

پیشرفت اسلامی(3)


امتناع جریان توسعه‌گرا از برآوردن نیازهای انقلاب...!

ستاره پرستی رهبر انقلاب همپای جریان توسعه‌گرای کشور

حجت‌الاسلام کشوری: بنده معتقدم که رهبر معظم انقلاب به سبک جد معظمشان، حضرت ابراهیم(ع)، مدتی با جریان توسعه‌گرای کشور ما ستاره‌پرستی کردند! و هنگامی که جریان توسعه‌گرا پاسخی برای نیازهای مردم از جمله در حوزه‌های عدالت، خانواده و هویت اسلامی ارائه نکرد؛ معظم‌له به صراحت فرمودند که الگوی توسعه غربی را به دلیل ناکارآمدی در پاسخ‌گویی به این دست مسائل قبول ندارند.

کاویانی Small

«یا حیدر کرار» زند نقش به زودی
بر پرچم سبزِ عربستان سعودی
گفتگوی اختصاصی سمنان امروز با محسن کاویانی، شاعر آیینی برجسته و جوان کشور

محسن کاویانی، یکی از شعرای جوان کشور ماست که نخستین‌بار ضرب مرشد، او را از گود زورخانه به وادی شعر کشاند و البته در این مسیر همراهی صمیمانه سیدحمیدرضا برقعی، گام به گام او را پخته‌تر می‌کرد. 

او افزون بر اشعار فاخری که در حوزه شعر آیینی دارد، گه‌گاه اشعار طنز صریح و گزنده‌ای هم می‌سراید که به مذاق بعضی‌ها خوش نمی‌آید و ممکن است علیه او بیانیه بدهند! در هر حال، این شاعر موفق قمی، در حال پیمودن مسیر شاعری با سرعتی شگفت‌انگیز است و خودش هم گفته که «قوی و زبر و زرنگ و موفق و تیزند/همیشه بچه قمی‌ها شگفت‌انگیزند!» گفتگوی ما با محسن کاویانی البته کاملا جدی است! شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم. 

حجه الاسلام علی کشوری 590x411 1

پیشرفت اسلامی(2)
شما گفتمان انقلاب را نیاموخته‌اید!

سمنان امروز- هفته گذشته وعده کرده بودیم که به تدریج بخش‌هایی از گفتگو با دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت را منتشر کنیم. اینک بخش نخست این گفتگو را از نظر می‌گذرانید. حجت‌الاسلام کشوری در گفتگویی که در پی می‌آید بر خطر تقطیع و تحریف سند چشم‌انداز بیست‌ساله تأکید می‌کند، از مشاجره‌اش با یکی از نواب رئیس مجلس می‌گوید و رفتار هوشمندانه رهبر انقلاب در قبال جریان توسعه‌گرا را شرح می‌دهد. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم:

قومس Small

خیمه‌های قومس

«اینجا خانه‌ی تو نیست، مهمان هم نیستی؛ پس چرا آمده‌ای؟ مگر نمی‌دانی مسافری که نداند کجا می‌رود، اسیر می‌شود؟!» این‌ها را من گفتم و او که در استیصال بود، می‌گفت: «اشتباه کردم، اغوا شدم، با تو دشمنی ندارم. با من مهربان باش.» 
دشمن بود اما در بند و من در این اسارتگاه، نگاه انسان به انسان به او داشتم.
کتاب «خیمه‌های قومس» که به رخدادهای دو کمپ یک اردوگاه در چند کیلومتری شهر سمنان، معروف به اردوگاه سمنان می‌پردازد، با این جملات آغاز شده‌است.

صنایع دستی Small

با برگزاری کلاس‌های آموزش گردشگری و صنایع دستی،

ساکنین بافت تاریخی توانمند می‌شوند

برگزاری جشنواره گل نرگس، آئین نکوداشت سومین سال ثبت زبان سمنانی در فهرست میراث شفاهی و برنامه توانمندسازی شهروندان بافت تاریخی از برنامه‌های سه ماهه پایانی انجمن دوستداران میراث فرهنگی سمنان است.
مدیرعامل انجمن دوستداران میراث فرهنگی سمنان در گفتگو با سمنان امروز به تشریح برنامه‌های پیش‌روی این انجمن پرداخت.

اقبال

اقبال واحدی در گفتگو با سمنان امروز:

!خودم را یک سرباز می‌دانم

سمنان امروز- در خانه‌ای قدیمی و بسیار زیبا و سنتی در اختیاریه تهران زندگی می‌کند و شاید زندگی در همین فضاست که روح او را زنده نگه‌می‌دارد. هنوز هم خیلی‌ها اجرای متفاوتش را در «صبح بخیر ایران» به یاد دارند. خودش می‌گوید صبح بخیر ایران به سلیقه و نظراتش بسیار نزدیک بوده و همین باعث شده که کار خوبی از آب دربیاید! او «مستقیم آبادی» را هم به خوبی اجرا می‌کرد. هدفش این بود که روستاهای دورافتاده ایران به مردم بشناساند و همین باعث می‌شد که مثلا عید نوروز را در روستایی محرومی در ایرانشهر بگذراند.

بی‌مقدمه شما را به مطالعه گفتگوی سمنان امروز با اقبال واحدی دعوت می‌کنیم:

یوگااا

‌بخش دوم گفتگوی سمنان امروز با حجت‌الاسلام و المسلمین مظاهری سیف؛


یوگا؛ ورزش یا عرفان دروغین؟

سمنان امروز- دو هفته قبل بخش نخست گفتگو با حجت‌الاسلام و المسلمین مظاهری سیف، از کارشناسان برجسته عرفان‌های نوظهور تحت عنوان «صدا و سیما برای عرفان‌های کاذب تبلیغ می‌کند» در هفته‌نامه سمنان امروز منتشر شد. حجت‌الاسلام مظاهری در بخش پیشین بر این مسأله که برخورد صرفا قهرآمیز با مدعیان دروغین موفقیت‌آمیز نخواهد بود تأکید کرده و از چگونگی شکل‌گیری روحیه مقاومت در پیروان مدعیان دروغین سخن گفته بود.

IMG 9090 Small

مطهره پیما‌ن‌خواه مطرح کرد:
ترویج فرهنگ مطالعه با ایجاد انگیزه برای کودکان

::مطهره کلاهی
کتاب‌ها، گنجینه‌های مهم هر کشوری هستند و ملت آن کشور باید در جهت حفظ و رواج این فرهنگ بکوشد. فعالیت کتابداران بر همین گزاره است. کتابداری یکی از حرفه‌هایی است که در افواه عمومی چندان شناخته شده‌نیست که در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی نقش پررنگی می‌تواند داشته‌باشد. به همین منظور با مطهره پیمان‌خواه یکی از کتابداران خوش‌ذوق کتابخانه مرکزی گفتگویی ترتیب داده‌ایم که در پی می‌آید:

دلارام Small

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در گفتگو با سمنان امروز:

بیست و ششم آذرماه؛ برگزاری آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان سمنان می‌شود

سمنان امروز- معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان از روز بیست و ششم آذر تا یکم دی‌ماه در سمنان خبر داد.

حسن خان همتی Small

وعده رئیس شورای شهر گرمسار در گفتگو با سمنان امروز:
پارک بانـوان گرمسار تا پایان سـال به بهره‌برداری می‌رسد
حسن همتی: پارک بانوان گرمسار در فضایی یک هکتاری و به سبکی جدید احداث شده که 
می‌تواند در استان به عنوان نمونه و الگو مطرح شود

Back to Top

Template Design:Dima Group