هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

رستمیان Small

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان سمنان:
اساس کار ما سوق دادن فعالان فرهنگی به سمت فعالیت‌های تخصصی است
حجت‌الاسلام رستمیان: توانمندسازی فعالان فرهنگی به واسطه آموزش کار اصلی ماست و 
همین توانمندسازی است که فعالیت فعالان فرهنگی را به سمت تخصصی‌تر شدن سوق می‌دهد.

 

سمنان امروز دو پرسش در ارتباط با «مهم‌ترین برنامه‌های جبهه فرهنگی انقلاب‌اسلامی در ماه‌های آتی» و «راهبردهای اتخاذشده توسط این نهاد به منظور تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی» را پیش روی حجت‌الاسلام و المسلمین رستمیان گذاشته است که در ادامه پاسخ ایشان را می‌خوانید:

 

 

تمامی فعالیت‌های جبهه فرهنگی انقلاب‌اسلامی در راستای شناسایی و منسجم کردن فعالان فرهنگی تعریف می‌شود. ما می‌کوشیم تا امید در جامعه انقلابی تشدید شود. امید ما نیز این است که به واسطه برنامه‌های جبهه، فعالان فرهنگی از توانمندی‌های یکدیگر استفاده کنند و هم افزایی صورت بگیرد. این موارد از جمله اهداف کلان ماست. ما البته برنامه‌هایی داریم که بر اساس اقتضائات زمان شکل می‌گیرد.
از جمله مهم‌ترین برنامه‌هایی که طی یک ماه آینده دنبال خواهیم کرد، به پای کار آوردن مردم برای کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان در زلزله اخیر کرمانشاه و سرپل ذهاب است. تا کنون نیز تلاش‌هایی در این راستا صورت گرفته است.
از دیگر سو با توجه به نزدیکی چهلمین سالگرد وقوع انقلاب‌اسلامی، ما برنامه‌هایی به منظور بازنمایی ارزش‌های انقلاب و مقایسه خدمات ارائه شده به مردم در زمان‌های پیش و پس از انقلاب تعریف خواهیم کرد.
نکته دیگر این که ما در سال گذشته نمایش فصل شیدایی را در شاهرود برگزار کردیم و عزیزان ما در سمنان نیز انتظار دارند که برگزاری این نمایش در سمنان نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ما اکنون به دنبال خیرینی هستیم تا از برگزاری این نمایش حمایت کنند. تلاش ما این است که تماشای این نمایش برای افراد هزینه‌ای نداشته باشد تا عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند. اما به دلیل گستردگی کار، نیمی از احتمالات مربوط به برگزاری این نمایش به شرایط بستگی دارد. کارِ برگزاری این نمایش بسیار سنگین است و در شاهرود، گاهی تا 14 هزار نفر به تماشای آن می‌نشستند.
ما همچنین در حال پایه‌گذاری یک موسسه ویژه برای خانواده‌ها هستیم. این که موسسه مذکور تا چه حد به توفیقاتی دست پیدا کند، به عوامل متعددی بستگی دارد که اصلی‌ترین آن‌ها یاری خداوند است. طرح تشکیل این موسسه البته متعلق به حجت الاسلام‌و‌المسلمین، شمس‌الدین است.

 

اساس کار ما سوق دادن فعالان فرهنگی به سمت فعالیت‌های تخصصی است
آموزش برای ما بسیار اهمیت دارد. چنان‌که ذکر کردم توانمندسازی فعالان فرهنگی به واسطه آموزش کار اصلی ماست. همین توانمندسازی است که فعالیت فعالان فرهنگی را به سمت تخصصی‌تر شدن سوق می‌دهد. اساس کار ما در برنامه‌هایی نظیر طرح رشد نیز فعالیت علمی‌تر و تخصصی‌تر فعالان فرهنگی است.
ما اخیرا یک برنامه ویژه و ابتکاری نیز داشتیم که صبح روز شنبه در سالن تئاتر شهر برگزار شد. در برنامه مذکور، آقای ادیب‌یزدی به ایراد سخن پرداختند. این برنامه در واقع یک یادواره شهدا برای کودکان و نوجوانان بود که در جریان آن جمعی از دختران دانش‌آموز قدری با فرهنگ شهادت آشنا شدند.
و سخن آخر این که مردم عزیز ما از پیش از انقلاب، پای کارِ اسلام بوده‌اند و امروز که دشمن جنگ نرمی را علیه اسلام آغاز کرده است، مردم باید احساس کنند که ما در حال جنگ هستیم. همان‌طور که رهبر‌معظم‌انقلاب فرمودند خانواده‌ها باید از فرزندان خود بیشتر مراقبت کنند. خانواده‌ها به ویژه در حوزه سواد رسانه‌ای باید آگاهی داشته باشند. ما انتظار داریم که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، بزرگترهایی که انقلاب را درک کرده‌اند، حتما ارزش‌های انقلاب را به دیگران منتقل کنند.
بزرگترها باید خدمات انقلاب به دنیای اسلام را برای دیگران بازگو کنند.

انتهای پیام//

Back to Top

Template Design:Dima Group