هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

دلارام Small

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در گفتگو با سمنان امروز:

بیست و ششم آذرماه؛ برگزاری آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان سمنان می‌شود

سمنان امروز- معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان از روز بیست و ششم آذر تا یکم دی‌ماه در سمنان خبر داد.ابوالفضل دلارام با بیان این که این نمایشگاه به مدت شش روز در سالن غدیر سمنان در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود گفت: درِ سالن غدیر از ساعت 9 تا 12 و سی دقیقه در نوبت صبح و نیز از ساعت 17 تا 21 و سی در نوبت عصر به روی علاقه‌مندان به کتاب باز خواهد بود.

دلارام با اشاره به برپایی 125 غرفه و حضور 280 ناشر در این نمایشگاه، اظهار داشت: بخشی از این ناشران مربوط به استان سمنان و سایر ناشرین از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند. وی با بیان این که نمایشگاه کتاب بزرگ سمنان یک‌سال در سمنان و یک‌سال در شاهرود برگزار می‌شود گفت: در حال حاضر ناشران دسته‌بندی شده‌اند و در این نمایشگاه شاهد حضور ناشران کودک نیز خواهیم بود.معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ادامه از حضور ناشران کتاب‌های دانشگاهی، حوزوی و نیز کتاب‌های عمومی پرطرفدار خبر داد و گفت: امسال بر خلاف سال‌های گذشته بن تخصیص‌داده شده به نمایشگاه به مبلغ کلی 150 میلیون تومان به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی و نهادها و ارگان‌های مراجعه‌کننده به نمایشگاه اعطا خواهد شد.
دلارام با اشاره به برنامه‌های جنبی صبحگاهی و عصرگاهی نمایشگاه برای دانش‌آموزان گفت: با توجه به مصادف شدن ایام برگزاری نمایشگاه با مناسبت‌هایی همچون روز وحدت حوزه و دانشگاه و نیز شب یلدا، برنامه‌هایی در این ارتباط نیز خواهیم داشت.

آیین گشایش نمایشگاه: 26 آذر، ساعت 9 و نیم صبح، سالن جهاد کشاورزی

وی با بیان این که آیین گشایش نمایشگاه مذکور در ساعت 9 و نیم صبح روز بیست و ششم آذرماه در سالن جهاد کشاورزی واقع در بلوار بسیج برگزار خواهد شد گفت: من از همه شیفتگان کتاب دعوت می‌کنم تا در این آیین شرکت کنند.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای افتتاحیه این نمایشگاه گفت: برپایی ایستگاه شعر و نقاشی و حضور انجمن‌های هنری و فرهنگی سمنان از جمله این برنامه‌هاست.
دلارام از افتتاح دفتر ترویج و توسعه امور کتابخوانی استان سمنان در جریان آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب سمنان خبر داد و گفت: آیین گشایش نمایشگاه مذکور با حضور دو تن از معاونین فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

آخرین کتابی که خوانده‌اید چیست؟
وی ضمن ابراز امیدواری برای برگزاری مسابقاتی در حاشیه برگزاری نمایشگاه مذکور گفت: یکی از این مسابقات با این پرسش اصلی که «آخرین کتابی که خوانده‌اید چیست و اثر کدام نویسنده است؟» پیش‌روی مخاطبان نمایشگاه قرار خواهد گرفت.
دلارام افزود: پرسش اصلی این مسابقه هم به صورت مکتوب و هم در فضای مجازی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و افراد می‌توانند از طرق مختلف در این مسابقه شرکت کنند.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ادامه اظهار داشت: در آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب به ده نفر به قید قرعه بن کتاب به ارزش 30 هزار تومان تعلق خواهد گرفت. 
دلارام ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه به نحو مطلوب برگزار شود و بتواند رضایت دوستداران کتاب را جلب کند.

Back to Top

Template Design:Dima Group