هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

حسن خان همتی Small

وعده رئیس شورای شهر گرمسار در گفتگو با سمنان امروز:
پارک بانـوان گرمسار تا پایان سـال به بهره‌برداری می‌رسد
حسن همتی: پارک بانوان گرمسار در فضایی یک هکتاری و به سبکی جدید احداث شده که 
می‌تواند در استان به عنوان نمونه و الگو مطرح شود


سمنان امروز- در آستانه فرارسیدن فصل زمستان بر آن شدیم تا مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت شهری در شهرهای مختلف استان را جویا شویم. رئیس شورای شهر گرمسار در گفتگویی که در پی می‌آید تکمیل ساختمان جدید شورای شهر، پارک بانوان و پارک آزادگان را از جمله اولویت‌های سه ماهه پایانی سال جاری عنوان کرده‌است. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم.

مهم‌ترین اولویت شما در سه ماهه پایانی سال جاری چیست و آیا پروژه‌ای در حوزه فضای سبز در دست انجام دارید؟
ما احداث دو خیابان بزرگ و اجرای تعدادی پروژه عمرانی را آغاز کرده‌ایم که باید تا پایان سال آن‌ها را تکمیل کنیم. تکمیل ساختمان جدید شورای اسلامی شهر از دیگر پروژه‌هایی است که باید آن را در سه ماهه پایانی سال به اتمام برسانیم. پس از گذشت 18 سال از فعالیت شورا، در دوره پنجم شورا یک ساختمان زیبا و مدرن در حال ساخت است. این ساختمان به صورت آجری ساخته شده تا رنگ و بویی از معماری بومی برده باشد.
این ساختمان که ساختمانِ «ملت» یا مردم گرمسار نام خواهد گرفت در استان بی‌نظیر خواهد بود. برای ساختمان شهرداری گرمسار نیز طی سه سال گذشته بالغ بر 7 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم و امیدواریم که تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و مورد استفاده شهروندان قرار بگیرد. ما دو پروژه نیز در حوزه فضای سبز داریم که پیمانکاران آن به ما قول داده‌اند که از سال جدید این پروژه‌ها نیز به بهره‌برداری برسد.
پارک بانوان شهر گرمسار نیز در قالب همین پروژه‌های اولویت‌دار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. این پارک روبروی ساختمان جدید شورای شهر و در مقابل استادیوم سه هزار نفری گرمسار، در یک فضای سبز یک هکتاری احداث شده است. این پارک به سبک جدیدی ساخته شده؛ درب‌های بزرگی دارد و به طور کامل محصور خواهد بود. در ساعاتی که بانوان در پارک حضور ندارند درب‌های پارک به روی عموم شهروندان باز خواهد بود.
احداث این پارک کار جدیدی است و امیدوارم احداث آن نمونه‌ای باشد تا در سراسر استان نیز پارک‌هایی مشابه احداث شود. ما در گرمسار به دلیل نزدیکی به تهران باید پارک‌هایی مشابه پارک‌های این کلانشهر بسازیم تا شهروندان مجبور نباشند برای تفریح به تهران سفر کنند.

50 نفر از فرهیختگان شهر در نشست‌های شورا شرکت می کنند

موضوع تشکیل پارلمان محلی، موضوعی است که در برخی از شهرهای کشور توسط شوراها مورد پیگیری قرار می‌گیرد. شوراها می‌کوشند به واسطه این سازوکار ارتباط خود را با شهروندان وثیق‌تر کنند. آخرین تصمیم شما در این حوزه چیست؟
تشکیل چندین شورای محله و ارتباط وثیق با انجمن‌های اولیاء و مربیان مدارس از جمله اقداماتی است که ما در این حوزه به انجام رسانده‌ایم اما فارغ از این، 50 نفر به عنوان مشاورین شورای شهر در جلسات ما شرکت می‌کنند که 15 نفر از این تعداد بانوان هستند. جمعی از این افراد از اساتید دانشگاه هستند. شورا 20 مهندس مشاور را نیز در کنار خود دارد.

دانشجویانی که یک روز را در شورای شهر گذراندند
15 نفر نیز از جوانان و دانشجویان به شورا مشورت می‌دهند. 
شاید در میان شوراهای شهر در استان این مسأله منحصربفرد باشد که ما در روز 16 آذر، 50 نفر از دانشجویان گرمساری که در سراسر کشور در حال تحصیل هستند یک روز خود را در شورای شهر گذراندند. افزون بر این ما یک جمع 15 نفره مشورتی متشکل از مسئولین بازنشسته اعم از معاون فرماندار، بخشدار، رئیس آموزش و پرورش و...تشکیل داده‌ایم.
رویکردهای مشورت محور ما در سراسر شهر بسط و گسترش یافته است. من اعلام کرده‌ام که بدون نظر مشاورین، اعضای شوراهای محله و انجمن اولیاء و مربیان، هیچ پروژه‌ای به انجام نمی‌رسد و هیچ خیابان و پارکی احداث نمی‌شود.

و در پایان یک وعده به مردم شریف گرمسار بدهید
من به شهروندان گرمسار وعده می‌دهم که پارک آزادگان و پارک بانوان تا پایان سال به بهره‌برداری برسد. با احداث این دو پارک تحول بزرگی در گرمسار ایجاد خواهد شد. 
ما بودجه‌های لازم برای انجام این پروژه‌ها را پیش‌بینی کرده‌ایم و پیمانکاران پروژه‌ها نیز در حال انجام کار هستند. 
اگر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند خدمت بزرگی به زائران امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) صورت خواهدگرفت.

Back to Top

Template Design:Dima Group