هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

فرماندار 2 Small

فرماندار سمنان در گفتگو با سمنان امروز مطرح کرد؛
اختصاص 35 درصد از اعتبارات متوازن شهرستان به آموزش و پرورش
سید عباس دانایی: در سال جاری 30 درصد از سهم سمنان از اعتبارات متوازن تخصیص یافته و در قالب اسناد خزانه در میان دستگاه‌های اجرایی استان توزیع شده‌است

سمنان امروز- سیدعباس دانایی، فرماندار سمنان در گفتگویی که در پی می‌آید ضمن اعلام میزان مصوبات تأیید و ردشده شورای اسلامی شهر سمنان، گریزی نیز به حوادث اخیر در ایران زده، برخی از پروژه‌های مهم شهرستان را برمی‌شمرد و در پایان آمار افراد شاغل در حوزه‌های صنعتی و تولیدی را اعلام می‌کند. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم.

همتیی

احمد همتی در گفتگو با سمنان امروز:
در بودجه پیشنهادی دولت، عدالت اجتماعی چندان مورد توجه قرار نگرفته بود

سمنان امروز- در این شماره از ستون «با نمایندگان» پرسشی را در ارتباط با لایحه بودجه مطرح کرده‌ایم که پاسخ نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه را در ارتباط با آن می‌خوانید:

بلیط

80 درصد مسافران اتوبوس، از کارت بلیت‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند

سمنان امروز- سرانجام پس از گذشت مدتی طولانی از وعده‌های مسئولان سابق مدیریت شهری، سازمان‌های تاکسیرانی و اتوبوسرانی ادغام شدند تا به بخشی از قانونِ تغییر ساختار شهرداری‌ها عمل شود. ما پیش از این ادغام، گفتگویی با مصطفی نظری، سرپرست سازمانِ سابق(!) اتوبوسرانی داشتیم که اطلاعات خوبی در این گفتگو عنوان شد؛ لذا مشروح گفته‌های نظری را به عنوان آخرین گفتگوی منتشره از وی در ادامه از نظر می‌گذرانید.
در گفتگویی که در پی می آید به مسأله رفاهیات رانندگان، استفاده شهروندان از کارت بلیت‌های الکترونیکی و خسارت‌های وارده به اتوبوس‌های شهری در اثر نامناسب بودن وضعیت معابر پرداخته‌ایم. شما را به مطالعه گفتگو با مصطفی نظری دعوت می‌کنیم.

5

توقف بی‌جا مانع امداد‌رسانی است

بسیاری از مواقع در مواجهه با حوادثی همچون تصادف یا روبروشدن با فردی که سکته کرده‌است نمی‌دانیم چه اقدامی باید انجام‌دهیم. مدیریت شرایط اضطراری از آن دسته مباحثی است که بسیار گسترده بوده و از درجه اهمیت بالایی نیز برخوردار است. پژمان قرائیان کارشناس ارشد مدیریت بحران و سوانح طبیعی نکاتی را در همین خصوص یادآور شده‌اند که در پی می‌آید:

1631876

رئیس شورای شهر شاهرود در گفتگو با سمنان امروز مطرح کرد؛
از تقویت نورپردازی شهری تا تشدید نظارت‌ها بر پیمان‌ها و قراردادها

 

سمنان امروز- رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز با بیان این که چندین نشست با هدف تعیین اعتبار لازم برای مرمت خانه‌های تاریخی در این شورا برگزار شده است گفت: تلاش می‌کنیم تا اعتبار مطلوبی برای مرمت آثار تاریخی در بودجه پیش‌بینی کنیم؛ ضمن آن که با برخی از بانک‌ها رایزنی‌هایی برای اعطای وام به شهروندان به منظور بهسازی بافت‌های فرسوده خواهیم داشت.

قدیانی

دکتر حسین قدیانی:
پیاده‌سازی فرهنگ اسلامی با کمک علوم غربی ممکن نخواهدبود

چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان سمنان با همکاری بسیج علمی پژوهشی استان سمنان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزارشد. در این جشنواره که به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش برگزار شده‌بود از نخبگان اقشار دانش‌بنیان بسیج علمی پژوهشی استان و پژوهشگران برتر و فعالان عرصه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان تقدیر به‌عمل‌آمد. 

dastgah etoolsfile1 e0398248 8558 447c 9846 76464e906cebdsc05340 c8482247 0106 4b94 aff6 96a181ec78f8 Small

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با سمنان امروز:

47 درصد از دانش‌آموزان استان، 

رشته‌های فنی و مهارتی را انتخاب می‌کنند

محمدرضا جهان: شخص آقای وزیر و آقای استاندار باید درباره ابقاء یا 
تغییر مدیرکل آموزش و پرورش به توافق برسند

همتی

دکتر احمد همتی:

برقراری عدالت اقتصادی و سیاسی؛ مطالبه بحق مردم است

سمنان امروز- در این شماره از ستون «با نمایندگان» به موضوع اعتراض اخیر مردم به مسائل اقتصادی و سوءاستفاده برخی از عناصر فرصت‌طلب از این اعتراضات پرداخته‌ایم. متن این گفتگو را از نظر می‌گذرانید:

Persian Cheetah 19 Medium

مدیرکل راه و ترابری استان در گفتگو با سمنان امروز مطرح کرد:

تلاش برای حفاظت از پروژه «یوز ایرانی»

سمنان امروز- چهاردهم اردیبهشت ماه سال جاری مدیرکل راه و ترابری استان اعلام کرد که مسیر پروژه یوز آسیایی فنس کشی خواهد شد. این تصمیم بنا به دلایل مختلف به تعویق افتاد. آبان ماه امسال بود که مدیر برنامه های محیط زیست دفتر برنامه عمران ملل متحد از وضعیت نامطلوب یوزهای ایرانی خبر داد. بسیاری از نهادها البته در بروز این وضعیت نامطلوب مقصرند و متأسفانه عده ای در این میان تلاش می کنند تا عملکرد خود را مطلوب جلوه دهند. حداقل کاری که می‌توان برای تداوم مطلوب پروژه یوز انجام داد فنس کشی محدوده اجرای این پروژه است. خوشبختانه مدیرکل راه و ترابری استان از رفع موانع و اجرایی شدن این پروژه در آینده نه چندان دور خبر داده است. ما علاوه بر مسأله پروژه یوز، به برخی از پروژه‌های این اداره کل نیز پرداخته ایم. شما را به مطالعه گفتگو با عبدالمجید نژادصفوی دعوت می کنیم.

4 Medium

حسنی غربا در گفتگو با سمنان امروز مطرح کرد؛ 
فرصت‌ها و تهدیدهای تغییر اقلیم

تغییرات اقلیمی آسیب‌هایی را در حوزه‌های مختلف به همراه خواهد داشت. پاییز خشک، تابستان سوزان و زمستان‌هایی که سرمایش از حد می‌گذرد را این سال‌ها در سمنان شاهد بوده‌ایم. تغییرات اقلیمی سمنان ما را برآن داشت تا سوالات‌مان را در این حوزه از مدیرکل هواشناسی استان جناب آقای غلامرضا حسنی غربا در میان بگذاریم. شما را به خواندن این گفتگو دعوت می‌کنیم:

Back to Top

Template Design:Dima Group