هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

دکتر همتی

دکتر احمد همتی:
کوتاه آمدن از مفاد برجام، سبب پیشروی بیش‌تر دشمنان می‌شود

بیست و هشتمین حلقه از گفتگوها با دکتر احمد همتی، با موضوع واکنش ایران به نقض برجام و تصویب کلیات برنامه ششم توسعه پیش روی شماست. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم.

پس از انتظار چند روزه برای واکنش مقتضی در برابر نقض برجام، آقای رئیس‌جمهور نهایتا بر ساخت پیشران هسته‌ای و انجام پیگیری‌های حقوقی نقض برجام در عرصه بین ‌الملل حکم کردند، برخی از نمایندگان مجلس بر این باورند که این واکنش بسیار ضعیف و ناکارآمد است؛ دیدگاه شما در این ارتباط چیست؟
ما بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید در برابر تحریم‌هایی که طرف مقابل اجرایی می‌کند، مواضع مناسبی را اتخاذ کنیم. در این راستا آقایان صالحی و ظریف در بخش‌های فنی و سیاسی حرکت‌هایی را آغاز کرده‌اند. در بخش فنی در حوزه ساخت پیشران هسته‌ای اقداماتی در دست انجام است و در بخش سیاسی نیز پیگیری‌هایی به واسطه مکاتبه آقای ظریف با خانم موگرینی به منظور برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام با هدف مشخص کردن موارد نقض برجام و اقدامات متقابلِ لازم‌الاجرا صورت گرفته است.
ما در انتظار نتیجه این پیگیری‌ها خواهیم بود تا حرکت‌های بعدی را به انجام برسانیم. روشن است که مجموعه نظام شامل قوای سه‌گانه به طور هماهنگ پیگیر این موضوع هستند و نشست‌های پرشماری در این خصوص برگزار می‌شود. من امیدوارم که تصمیماتی که در این خصوص اتخاذ می‌شود، قاطعانه باشد و تصمیم‌گیران امر، از موارد قید شده در برجام کوتاه نیایند.
کوتاه آمدن از مفاد توافقنامه برجام سبب پیشروی و نزدیک‌تر شدن دشمن و تشدید مشکل‌آفرینی آن‌ها برای ماست بنابراین نباید در این ارتباط عقب‌نشینی کنیم.

روز یکشنبه کلیات برنامه ششم در مجلس به تصویب رسید؛ روایت شما از روند تصویب این برنامه چیست؟
بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس نهم به نتیجه نرسیده بود. در مجلس دهم با مداخلاتی که نمایندگان و هیأت رئیسه مجلس داشتند در نهایت مقرر شده بود که این برنامه در کمیسیون تلفیق مورد تکمیل و بررسی قرار بگیرد. نهایتا گزارش این کمیسیون از برنامه ششم به عنوان یک برنامه کامل در مجلس قرائت شد و تا عصر روز یکشنبه نمایندگان مخالف و موافق درباره آن گفتگو کردند. سرانجام، مجلس در روز یکشنبه کلیات برنامه ششم توسعه کل کشور را تصویب کرد.

در صورت امکان، آخرین اقدامات و پیگیری‌های خود را با شهروندان به اشتراک بگذارید.
در هفته گذشته در آیین افتتاحیه مسابقات ووشو حضور پیدا کردم. من تأکید می‌کنم که نیکوست وقتی مسابقات کشوری مختلف در استان برگزار می‌شود، مسئولان در رده‌های گوناگون سیاسی و اجرایی در مراسمات مربوطه شرکت کنند. من از همین طریق به ورزشکاران هم‌استانی که در این مسابقات موفق به کسب مقام شدند تبریک می‌گویم.
ما نشستی نیز با مدیرکل مسکن و شهرسازی داشتیم که اعضای شورای اسلامی مهدیشهر برخی از مشکلات خود را در این نشست مطرح کردند. راهکارهایی نیز در این نشست مطرح و مقرر شد که این راهکارها مورد پیگیری قرار بگیرد. افزون بر این، ما در آیین باشکوه روز حمل و نقل نیز شرکت کردیم و من در این نشست بر ضرورت قانون‌گرایی در خصوص استقرار ادارات تأکید کردم.
همچنین جشنواره اقوام با حضور نمایندگان ورزش‌های بومی محلی در گرمسار برگزار شد که در این جشنواره نیز با همراهی آقای کاتب حضور یافتیم.

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group