هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

IMG 6602 Small

رئیس قرارگاه عمار در گفتگوی اختصاصی با سمنان امروز از ریشه‌های فتنه و تداوم جریان 9‌دی می‌گوید؛

عصیان اشرافیت علیه اسلام!


حجت‌الاسلام والمسلمین طائب: حضور ما در سوریه یعنی 9دی! ماجرای سوریه ادامه همان ماجرای فتنه است. ما در ماجرای 9‌دی به مقابله با دشمنی رفتیم که امروز در سوریه و عراق به میدانش وارد شده‌ایم

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب را می‌توان یکی از صریح‌اللهجه‌ترین تحلیلگران فتنه 88 و جریان 9‌دی دانست؛ کسی که پس از وقوع فتنه بی‌پروا در سخنرانی‌های پرشمار خود به افشای جریان پشت‌پرده فتنه پرداخت.

در آستانه فرارسیدن نهم دی‌ماه، روز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت، پای صحبت‌های رئیس قرارگاه عمار نشستیم. بی‌مقدمه شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم.

برخی از منتقدان 9‌دی بر این باورند که گفتمان 9‌دی، گفتمانی ریشه‌دار در میان مردم نیست و به همین خاطر است که حضور مردم در آیین‌های مربوط به 9‌دی، هرساله کم‌رنگ‌تر می‌شود. اولا تحلیل شما از این تعریض مخالفان 9‌دی چیست و ثانیا از یک منظر آینده‌پژوهانه، به نظر شما 9‌دی را در دو دهه آینده چگونه خواهیم یافت؟
برای رفع این شبهه، ما باید تحلیل کنیم که عارضه، بیماری و حادثه‌ای که پیش از نهم دی‌ماه رخ داد، چه بود و مردم چگونه این عارضه را حل کردند. در ماجراهای منجر به نهم دی، ما شاهد یک جریان نفاق ریشه‌دار و پنهان بودیم که همراه ذاتی دشمنان بود و دشمنان روی این جریان سرمایه‌گذاری کرده بودند. آن‌ها در مقطع فتنه 88 به این تصور رسیده بودند که وقت سرنگون کردن نظام توسط این منافقین است؛ به همین جهت این جریان را علنی کردند.
در این‌جا اگر مردم ما نمی‌توانستند منافق بودن روسای فتنه را کشف کنند؛ دشمنان موفق می‌شدند. اگر جریان نفاق کشف نمی‌شد، مردم ما بازی می‌خوردند و به خیال دشمنان، نظام سرنگون می‌شد؛ اما بر خلاف تصورات دشمنان مردم توانستند این نفاق را کشف کنند؛ به این معنا که دریافتند جریانی که کشور را به سوی آشوب می‌برد، جریان نفاق است و توسط دشمنان مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.
به همین جهت بود که خود مردم برای این زهر مهلک، پادزهر شدند، پای در میدان گذاشتند و سبب شدند که نفاق کشف شود. به این واسطه، زهری که به بدن جمهوری اسلامی تزریق شد، خنثی شد. بنابراین؛ 9‌دی یعنی حضور مردم برای شکست دادن نفاق و خنثی کردن زهری که برای از پای درآوردن جمهوری اسلامی، توسط منافقین به بدن کشور تزریق شده بود.

ظهور نفاق؛ سربرآوردن دیگرباره 9‌دی
بر این اساس، در هر زمانی که جریان نفاق به هرشکلی ظهور و بروز داشته باشد و منافقین بخواهند زهری به کالبد جمهوری اسلامی وارد کنند، ماجرای 9‌دی بار دیگر پررنگ خواهد شد. به میزانی که مردم نفاق را احساس نکنند؛ طبیعتا به مسائل مهم‌تری خواهند پرداخت. اما کسانی که معتقدند مردم در مسأله 9‌دی به تدریج کم‌تر و کم‌تر وارد میدان خواهند شد، دچار یک خطا هستند.
این افراد خود را به نادانی می‌زنند. فتنه 88 یکی از اقدامات دشمن برای سرنگونی نظام بود و پیش از آن نیز اقداماتی را –همچون تحمیل جنگ و اعمال تحریم‌ها- به انجام رسانده بود و ماجرای فتنه 88 آخرین اقدام دشمنان نیست. این سلسله‌عملیات‌ها پس از این نیز در شکل‌های جدید تداوم خواهد داشت. مردم ما از آغاز، به اقدامات دشمنان یکی پس از دیگری پاسخ داده و آن‌ها را شکست داده‌اند.
اکنون نیز مردم ما در حال پاسخ دادن به اقدامات جدید دشمنان هستند. ما در زمان فتنه 88 با ماجرای سوریه مواجه نبودیم؛ ما در آن زمان ماجرای عراق را به شکل موجود شاهد نبودیم؛ ما در آن زمان مسأله‌ای به نام داعش نداشتیم. در آن زمان، دشمنان با حربه فتنه به میدان آمده بودند و هنگامی که ما از این فتنه عبور کردیم و دشمنان مشاهده کردند که اقدامات آن‌ها کارساز نبوده است به سراغ اقدامات دیگری همچون ساختن داعش رفتند.

هدف داعش؛ ایران است
امروز در دنیا همه دریافته‌اند که هدف از درافتادن طرح داعش، ایران بوده است. رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم فرمودند اگر شهدای شما در سوریه و عراق نبودند و ما در این مناطق به مقابله با دشمنان نرفته بودیم، ما امروز باید در کرمانشاه و همدان می‌جنگیدیم؛ این سخن به معنی آن است که هدف داعش، ایران بوده است.
اکنون مردم ما در حال پاسخ دادن به فتنه موجود که در سلسله‌عملیات‌های دشمنان تعریف شده است، هستند؛ با این حساب اگر کسی بگوید که 9‌دی کم‌رنگ شده است، خود را به اشتباه انداخته است. حضور ما در سوریه یعنی 9‌دی! یعنی دفع خطر جنگ تحمیلی و یعنی مقابله با تحریم‌ها... ماجرای سوریه ادامه همان ماجرای فتنه است. ما در ماجرای 9‌دی به مقابله با دشمنی رفتیم که امروز در سوریه و عراق به میدانش وارد شده‌ایم.
سخن کسانی که معتقد به کم‌رنگ شدن 9‌دی هستند شبیه سخن کسی است که بگوید ماجرای 9‌دی سبب شد که به تدریج جنگ تحمیلی فراموش شود؛ در حالی که ماجرای 9‌دی یعنی زنده‌نگهداشتن خاطره جنگ؛ چرا که همه این مسائل در یک مقوله واحد قابل جمع است: «اقدامات دشمن در جهت سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران»
این هدف گاه به واسطه تحمیل جنگ، گاه به واسطه اعمال تحریم‌ها، گاه به واسطه ایجاد فتنه 88 و اکنون به واسطه میدان دادن به داعش و تکفیری‌ها و طالبان دنبال شده و می‌شود. بنابراین به هر میزانی که حضور ما در برابر داعش و تکفیری‌ها پررنگ‌تر باشد؛ ما در واقع 9‌دی را بیش‌تر پاس داشته‌ایم و بینی نفاق را در ایران بیش‌تر به خاک مالیده‌ایم.

برخی آقایان از شهدای مدافع حرم عصبانی هستند!
به همین خاطر است که برخی آقایان، به همان میزانی که از ماجرای 9‌دی عصبانی هستند، از شهدای مدافع حرم نیز عصبانی هستند و اگر سنخ اقدامات در 9‌دی و جریان مقاومت، واحد نبود که این آقایان عصبانی نمی‌شدند. پس این سخن که 9‌دی به این دلیل که در مردم ریشه‌دار نیست به تدریج در حال کم‌رنگ شدن است، مبنائا حرف بی‌اساسی است.
زنده نگه‌داشتن یاد 9‌دی و زنده‌نگهداشتن یاد شهدا در مقابله با توطئه‌های جدید دشمن معنا پیدا می‌کند.

حضور خیابانی طبقه اشراف در جریان فتنه 88

در بهمن‌ماه سال 94، آقای ضرغامی، رئیس سابق رسانه ملی، طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که در مقطعی پس از پخش کلیپ‌هایی درباره 9دی از رسانه ملی، برخی از وزرای دولت آقای روحانی با این استدلال که فتنه یک اتفاق تاریخی بود و تمام شد و پخش این کلیپ‌ها وحدت را برهم‌می‌زند نسبت به این اقدام انتقاد کرده‌اند. دیدگاه شما چیست؟
ما به واسطه ارزیابی و ریشه‌یابی فتنه 88 درمی‌یابیم که حضور خیابانی این فتنه مربوط به طبقه اشراف است و نه مستضعفان. بنابراین می‌توان گفت که فتنه 88 عصیان جریان اشرافیت علیه اسلام ناب بود. مع‌الاسف دولت آقای روحانی دولت اشراف است. ما به هر میزانی که درباره فتنه 88 افشاگری بکنیم در واقع به اشرافیت هجوم برده‌ایم و هجوم به اشرافیت به طور طبیعی در تعارض با جریان دولت آقای روحانی است.
دولت آقای روحانی بی‌تردید دولت اشراف است. ثروت‌های اعلام‌شده برخی از وزرای آقای روحانی به مجلس، حکایت از اشرافیتی بی‌حد و حصر دارد. اگر صاحب ثروت یکهزار و 200 میلیارد تومانی از اشراف به شمار نمی‌رود، پس باید اشراف را در کره ماه جستجو کرد! اگر صاحبان ثروت‌های 450 و 800 میلیارد تومانی از اشراف نیستند، پس در عالم اشرافیتی وجود ندارد!
فاصله ثروت این افراد با طبقه متوسط مردم، نجومی و فوق‌نجومی است؛ پس این افراد از اشراف هستند و خمیرمایه فتنه 88 عصیان اشرافیت علیه اسلامِ نابِ طرفدار طبقه مستضعفین بود؛ بنابراین هرچه ما درباره فتنه 88 صحبت کنیم بدون این که نیتی در کار باشد، به طور طبیعی برای دولت اشراف دشوار خواهد بود و طبیعی است که نسبت به این موضوع معترض باشند.

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group