هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

همتی Small


دکتر احمد همتی، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس؛

حمایت از محور مقاومت؛ اراده ملی ماست


دکتر احمد همتی: حمایت از مقاومت در مردم ما نهادینه شده است


در سی‌امین شماره از ستون «از مردم برای مردم» به دو موضوع مخروبه‌خواب‌ها در سمنان و حمایت از محور مقاومت پرداخته‌ایم. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم.

انتشار تصاویر گورخواب‌ها در روزهای اخیر واکنش‌های بسیاری را در میان مسئولان برانگیخت. متأسفانه برخی از همشهریان ما نیز در سمنان در وضعیت نامطلوبی شب را به صبح می‌رسانند و ما طی گزارشی از منطقه کهنه‌دژ به موضوع مخروبه‌خوابی پرداختیم. در حالی که مسئولان از این امر مطلعند، چرا اقدامی برای اصلاح وضعیت صورت نمی‌گیرد؟


متأسفانه مشکلات اجتماعی ما، اندک نیستند. ما تا پیش از این با پدیده کارتن‌خوابی مواجه بودیم و اینک گورخوابی و مخروبه‌خوابی و سطل‌زباله‌خوابی هم به آن افزوده شده است. این امر نشاندهنده آن است که «فقر» به عنوان یکی از معضلات اجتماعی مهم ما، به اشکال گوناگونی بروز می‌کند. بی‌تردید کار اساسی در این خصوص، یافتن ریشه‌های فقر و از میان بردن این ریشه‌هاست.
ما در مجلس، به این امر بسیار توجه داشته‌ایم و برخی از مصوبات مجلس در راستای ریشه‌کن کردن فقر و نداری در جامعه بوده که امیدواریم در مقام اجرای این مصوبات نیز به درستی عمل شود. در حال حاضر، مسئولان ذیربط باید آسیب‌دیدگان فقر را تحت پوشش و مورد رسیدگی قرار دهند تا در مکان‌های مناسبی اسکان یابند. پرسش شما سبب شد که من پیگیری این موضوع را در دستورکار قرار دهم.
من از مسئولان مربوطه خواهم پرسید که این معضل در سمنان تا چه حد جدی است و چه تعدادی از افراد درگیر این معضل هستند. ان‌شاءالله طی روزهای آینده به تفصیل در این ارتباط سخن خواهم گفت.

اراده ملی برای حمایت از محور مقاومت

مداخله مستشاری ما در مسأله سوریه بار دیگر ثابت کرد که حمایت ایران از محور مقاومت می‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد. با توجه به این که این حمایت در داخل و خارج از کشور مخالفان سرسختی دارد و نیز با توجه به در دست بررسی بودن برنامه ششم، آیا به لحاظ قانونی راهبردهای کلان توسعه قدرت دفاعی در تلازم با حمایت از محور مقاومت پیش‌بینی شده است؟ 
قوانین اساسی و دیگر قوانین مصوب‌شده در کشور ما در این ارتباط نقصان و کمبودی ندارد. خوشبختانه اراده ملی نیز بر این امر تعلق گرفته و مردم از محور مقاومت حمایت می‌کنند. حضور مردم در عرصه مقاومت، به طور مستقیم و غیرمستقیم، مطلوب و پررنگ است و این امر نشان می‌دهد که حمایت از مقاومت در مردم نهادینه شده است. مردم می‌دانند که اگر ما بی‌تفاوت باشیم، دشمنان بیکار نخواهند نشست و ما را در وضعیت بی‌ثباتی قرار خواهند داد.
ما باید محکم و استوار در برابر کسانی که می‌خواهند امنیت کشور و منطقه را خدشه‌دار کنند بایستیم. طبیعی است که عده‌ای با این امر مخالف باشند. مخالفان این ایستادگی همان‌هایی هستند که تروریست‌ها را تجهیز می‌کنند. اراده ما باید کمافی‌السابق در این راستا محکم و استوار باشد.

نشست شورای مشورتی با حضور استاندار و موثرین

به روال دیگر هفته‌ها، در صورت امکان آخرین اقدامات و پیگیری‌های خود را با شهروندان به اشتراک بگذارید.
در هفته گذشته نشست بسیار مطلوب و البته مفصلی در قالب شورای مشورتی دفتر نماینده با حضور آقای استاندار و افراد موثر در حوزه انتخابیه داشتیم. در این نشست مقرر شد که همکاری‌های چندجانبه برای دست‌یابی به اهداف حوزه انتخابیه گسترش پیدا کند.
همچنین فارغ از برخی پیگیری‌ها در حوزه آب، نشستی را نیز با مدیرکل درمان تأمین اجتماعی و مدیرکل تعاون داشتیم. در این نشست‌ها مباحثی در ارتباط با برنامه ششم مطرح شد که نتایج مطلوبی دربرداشت و ما به نقاط مشترکی دست پیدا کردیم.

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group