هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

2510947

ابوالفضل حسن‌بیگی در گفتگو با سمنان امروز:

وزرای جدید نیرو و علوم بر واگذاری امور به مردم تأکید دارند

سمنان امروز، دیدگاه ابوالفضل حسن‌بیگی، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی را در ارتباط با وزرای جدید نیرو و علوم جویا شده است. 
بخشی از اظهارات حسن‌بیگی در گفتگو با خبرنگار ما بدین شرح است:

 

من طی یکسال و نیم گذشته در مجلس شاهد بوده‌ام که نمایندگان به دنبال شایسته‌سالاری و تأمین منافع ملی هستند. مجلس دهم برای اعتماد به وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، «برنامه‌ها» و «میزان توجه آن‌ها به چشم‌انداز بیست‌ساله و برنامه ششم توسعه» را مورد بررسی قرار داد. ما امروز در بسیاری از حوزه‌های علمی در رتبه‌های پنجم تا پانزدهم دنیا قرار داریم و تأکید ما به وزرای پیشنهادی ادامه این مسیر در بسترهای مردمی است چراکه تجربه نشان داده که بخش‌هایی همچون خودروسازی که افکار و اندیشه‌های دولتی بر آن حاکم است پیشرفتی نداشته‌اند.

ما در گفتگو با وزرا دریافتیم که آقای اردکانیان با نگاهی ملی و بین‌المللی همواره به واگذاری امور به مردم علاقه‌مند بوده‌اند. آقای غلامی، وزیر پیشنهادی علوم هم طی مجموعه نشست‌هایی با نمایندگان بر مردم‌محور بودن امور تأکید داشتند و در عملکرد ایشان نیز این رویکرد مشاهده می‌شود. من به ایشان گفتم که لازم است در حوزه علوم و تحقیقات از تمامی امکانات کشور استفاده شود و ایشان پاسخ دادند که من در همدان، هم دانشگاه‌های آزاد و هم علمی-کاربردی و دیگر دانشگاه‌های خصوصی را تقویت کرده‌ام و آن مجموعه‌ها امروز در کشور سرآمدند.
من در مجموع به سبب داده‌هایی که از وزرای پیشنهادی دریافت کردم، به هر دو وزیر رأی مثبت دادم.

Back to Top

Template Design:Dima Group