هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

IMG 1882 Small

احمد همتی در گفتگو با سمنان امروز:

بی‌توجهی به شخصیت نخبگان سبب مهاجرت آنان می‌شود

احمد همتی، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به پرسش سمنان امروز درباره پیش‌زمینه‌های رشد علمی کشور پاسخ داده است که این پاسخ را در ادامه می‌خوانید:

 

هدف‌گذاری مجلس و تا حدودی دولت، در راستای رشد علمی است اما رشد علمی کشور پیش‌زمینه‌هایی دارد. یکی از این پیش‌زمینه‌ها وجود ثبات و آرامش در کشور است. تعاملات مجلس و دولت و نیز تعاملات داخلی مجلس میان جناح‌های مختلف سیاسی در همین راستاست. کمترین حاشیه‌ها در تعامل میان مجلس و دولت به چشم می‌خورد و به طور معمول همکاری وثیقی در جهت نیل به آرامش میان این دو نهاد وجود دارد ضمن آن که غالب بحث‌هایی که در مجلس صورت می‌گیرد به دور از دیدگاه‌های جناحی و سیاسی است.
نکته دوم آن که تلاش مجلس و دولت بر آن است که از شخصیت و اندیشه نخبگان و سپس از طرح‌های آنان حمایت کنند. ما باید توجه داشته باشیم که نقش نخبگان در ارتقاء وضعیت علمی کشور بسیار مهم است. متأسفانه بی‌توجهی به این موضوع سبب شده است که در سال‌های اخیر تعداد زیادی از نخبگان به خارج از کشور مهاجرت کنند.
برنامه‌ریزی درست برای کشور و روابط با تمامی کشورها به جز اسرائیل و آمریکا(به جز در موارد خاصی) از دیگر پیش‌زمینه‌های رشد علمی کشور است که در زمره سیاست‌های مجلس قرار دارد. مجلس در حوزه تخصیص بودجه‌های پژوهشی برای دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز اقداماتی صورت داده است.
کسانی که در خلاف جهت تحقق این پیش‌زمینه‌ها حرکت می‌کنند باید مهار و توجیه شوند.

Back to Top

Template Design:Dima Group