هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

کاتب 2 Small

غلامرضا کاتب در گفتگو با سمنان امروز:

دولت، آئین‌نامه تسهیلات کارانه را تصویب نکرده‌است

 غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان به پرسش سمنان امروز درخصوص اقدامات انجام شده در مورد اصلاح فرآیند اداری برای سرمایه‌گذاری و نیز سرانجام طرح سامانه کارانه  پاسخ داده‌است:

 

ما به شدت موافق این موضوع هستیم که به هر شکل ممکن بتوانیم از روند زمان‌بر سرمایه‌گذاری بکاهیم و سرمایه‌گذاران به طریق آسان‌تری پاسخ استعلامات را دریافت کنند. البته در قانون برنامه، دولت را مکلف کرده‌ایم که پاسخ به استعلامات را ظرف مدت دو سال اول برنامه، به گونه‌ای تنظیم کند که تمامی دستگاه‌ها، استعلاماتشان را بصورت الکترونیکی دریافت کنند.
این راهکاری است که در واقع می‌تواند در اصلاح فرآیند روند اجرایی کشور موثربوده و روند کارها بهتر انجام‌شود.
طی یک پیشنهاد به هیئت دولت، از آنها خواستیم، همانگونه که در دوره قبل ستاد پرداخت تسهیلات شکل گرفت، در هر اتاقی ستاد تسهیل پاسخ به فرآیند سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شود.
همچنین در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز، ستادی تشکیل بدهند که تمامی دستگاه‌های متولی پاسخگویی به استعلامات در یک مکان مستقر شوند.
پاسخ به یک درخواست ظرف مدت کوتاه و بصورت منسجم بسیار می‌تواند راهگشا و تاثیرگذار باشد که از نتایج تشکیل چنین ستادی است که به هیئت دولت پیشنهاد شده‌است.
وزارت کار مکلف شده‌است سامانه کارانه را تعریف و از طریق سامانه، به شناسایی افراد دارای طرح‌های اشتغالزایی بپردازد. به همین منظور، یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه برداشت و مقرر گشته‌است نزدیک به پنج هزار میلیارد منابع بانکی سرمایه‌گذاری کنند.
آئین‌نامه تسهیلاتی و پرداخت تسهیلات این سامانه توسط دولت نهایی نشده‌است. هرچند از تصویب قانون آن در مجلس شورای اسلامی زمان زیادی می‌گذرد. در صورت تصویب، ظرف دو الی سه هفته آینده جزئیات طرح ابلاغ و روستائیان و شهروندان شهرهای با جمعیت کمتر از ده هزار نفر می‌توانند نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام‌کنند

Back to Top

Template Design:Dima Group