هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

همتی Small

احمد همتی در گفتگو با سمنان امروز:

ماهانه 6 تا 8 میلیون تومان حقوق می‌گیریم

این هفته در گفتگو با نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی به موضوع وضعیت واردات کالاهای غیرضروری و میزان حقوق نمایندگان مجلس پرداخته‌ایم. 
متن سخنان احمد همتی را در این ارتباط می‌خوانید:

همانطور که آمار واردات به درستی از سوی دولت اعلام شد، در دو سال گذشته و به ویژه چند ماه اخیر، برای نخستین‌بار واردات به کشور نسبت به صادرات تراز مثبت داشته است؛ این یعنی واردات ما کم‌تر از صادرات بوده و صادرات بر آن پیشی گرفته است. در مجموع روندهای حاکم بر این حوزه مثبت است؛ هرچند ما هنوز شاهد واردات کالاهای غیرضروری هستیم.
به دلیل مثبت بودن تراز تجاری کشور در یکی دو سال اخیر، ورود کالاهای قاچاق به کشور نیز روند رو به کاهشی یافته است. ما در روز دوشنبه در فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد نشستی با آقای تقوی‌نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی داشتیم. در این نشست نیز تأکید شد که شفاف‌سازی روند بهتری نسبت به گذشته دارد و اطلاعات ما بِروز است. دسترسی ما به اطلاعات برای ارزیابی روندهای مالیاتی نیز مطلوب است.
افزون بر این اطلاعات واردات، صادرات، مراکز فروش و تولیدات نیز در اختیار ما قرار دارد. وزارت اقتصاد نیز بر پایانه‌ها و سیستم‌های گمرکی کشور تجهیزاتی برای کنترل واردات و صادرات نصب کرده است. بنابراین کنترل‌ها در این زمینه بیش‌تر شده است. کنترل‌های مربوط به امور مالیاتی و گمرکی و آنلاین شدن فیش‌های حقوقی همه و همه در جهت حرکت کشور به سمت شفافیت است.
پی‌نوشت: احمد همتی در ادامه گفتگو در پاسخ به پرسشی در ارتباط با میزان حقوق خود گفت:«نمایندگان مجلس بین 6 تا 8 میلیون تومان حقوق می‌گیرند اما باید درنظر داشت که نهادهای مختلف از نمایندگان درخواست کمک مالی دارند.»

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group