هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

Persian Cheetah 19 Medium

مدیرکل راه و ترابری استان در گفتگو با سمنان امروز مطرح کرد:

تلاش برای حفاظت از پروژه «یوز ایرانی»

سمنان امروز- چهاردهم اردیبهشت ماه سال جاری مدیرکل راه و ترابری استان اعلام کرد که مسیر پروژه یوز آسیایی فنس کشی خواهد شد. این تصمیم بنا به دلایل مختلف به تعویق افتاد. آبان ماه امسال بود که مدیر برنامه های محیط زیست دفتر برنامه عمران ملل متحد از وضعیت نامطلوب یوزهای ایرانی خبر داد. بسیاری از نهادها البته در بروز این وضعیت نامطلوب مقصرند و متأسفانه عده ای در این میان تلاش می کنند تا عملکرد خود را مطلوب جلوه دهند. حداقل کاری که می‌توان برای تداوم مطلوب پروژه یوز انجام داد فنس کشی محدوده اجرای این پروژه است. خوشبختانه مدیرکل راه و ترابری استان از رفع موانع و اجرایی شدن این پروژه در آینده نه چندان دور خبر داده است. ما علاوه بر مسأله پروژه یوز، به برخی از پروژه‌های این اداره کل نیز پرداخته ایم. شما را به مطالعه گفتگو با عبدالمجید نژادصفوی دعوت می کنیم.

 

جناب نژادصفوی! سرانجام فنس کشی محدوده پروژه یوز در حال حاضر به کجا رسیده است؟
ما مناقصه فنس کشی را برگزار کردیم و این مناقصه برنده هم داشت اما متأسفانه پیمانکار به دلیل افزایش قیمت ها انصراف داد و ما مطابق قانون ضمانتنامه پیمانکار را به نفع دولت ضبط کردیم. 
البته ما پیش از این اقدام با پیمانکار نشست‌هایی داشتیم. پس از آن ما دو مناقصه دیگر هم برگزار کردیم که متأسفانه هیچ پیمانکاری در آن شرکت نکرد.
نهایتا حدود دو هفته قبل مبلغی را به صورت نقد از سازمان راهداری دریافت و طبق قانون، مناقصه فنس کشی را برگزار کردیم که با توجه به تأمین بخشی از هزینه ها، خوشبختانه 30 پیمانکار اسناد مناقصه را از سایت اخذ کرده بودند. فرایند قانونی این مناقصه بیش از سه هفته به طول می انجامد. پیمانکار فرصت دارند تا ظرف ده روز اسناد را از سامانه بگیرند و سپس یک هفته برای ارسال پیشنهادات خود فرصت دارند. دو هفته پس از ارسال پیشنهادات نیز پاکات بازگشایی خواهد شد.

 

مهم ترین برنامه شما برای سه ماهه منتهی به پایان سال چیست؟
ما تعداد زیادی پروژه را در دست انجام داریم و تلاش می کنیم تا برخی از این پروژه ها را در دهه مبارکه فجر به بهره برداری برسانیم. افتتاح یازده کیلومتر از باند دوم محور شاهرود-آزادشهر و سمنان-فیروزکوه از جمله این پروژه هاست. ما امیدواریم که تقاطع غیرهمسطح مومن آباد و بخشی از مسیر مهدیشهر به شهمیرزاد نیز تا دهه فجر به بهره برداری برسد.
تطویل در بهره برداری از برخی از پروژه های مذکور موانع ویژه ای داشت که خوشبختانه این موانع برطرف شده است. 
افزون بر این، کلنگ پروژه هایی همچون بزرگراه دامغان-معلمان و تقاطع غیرهمسطح گلوگاه نیز در دهه فجر به زمین خواهد خورد. در حال حاضر اصلی ترین برنامه های ما در حوزه راهداری تعریف می شود. 22 اکیپ راهداری ما در محل های مشخصی مستقر هستند و اکیپ پشتیبانی نیز در اداره کل مستقر است.

تمهیدات لازم را برای حضور زائران رضوی در استان اندیشیده ایم
تلاش ما این است که به تداوم روند کاهشی تصادفات کمک کنیم. در ایام نوروز همچون سال های گذشته شاهد حضور خیل عظیم زائران رضوی خواهیم بود و به همین خاطر تمهیدات لازم را اندیشیده ایم. 
عملیات اصلاح شیب شیروانی، پاکسازی پارکینگ ها، بهسازی سکوهای نماز و تأمین نمک در راهدارخانه ها از دیگر اقداماتی است که دنبال می کنیم.

 

در حال حاضر وضعیت راه‌های استان را چطور ارزیابی می کنید؟
با توجه به بهسازی‌های صورت گرفته مشکل خاصی در حوزه تردد وجود ندارد اما ما همچنان به سبب کویری بودن محورهای مواصلاتی استان که باعث خستگی رانندگان می شود، نگران هستیم و متأسفانه روزانه حوادثی در استان اتفاق می افتد.

Back to Top

Template Design:Dima Group