هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

قدیانی

دکتر حسین قدیانی:
پیاده‌سازی فرهنگ اسلامی با کمک علوم غربی ممکن نخواهدبود

چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان سمنان با همکاری بسیج علمی پژوهشی استان سمنان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزارشد. در این جشنواره که به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش برگزار شده‌بود از نخبگان اقشار دانش‌بنیان بسیج علمی پژوهشی استان و پژوهشگران برتر و فعالان عرصه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان تقدیر به‌عمل‌آمد. 
مسئول بسیج علم و فناوری کشور با بیان این‌که بسیج و دانشگاه آزاد اسلامی موالید بعد از انقلاب هستند، گفت: از آنجا که امام راحل تشکیل حکومت بزرگ اسلامی را منوط به تشکیل بسیج جهان اسلام دانستند، تشکیل بسیج جهان اسلام هم براساس شعارهای اصلی انقلاب مورد نظر قرار گرفت.
دکتر حسین قدیانی افزود: دو شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی و نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی، مانیفست انقلاب اسلامی است که شعار نخست هویت‌ساز و دومین شعار، شعار تمدن‌ساز انقلاب اسلامی است . 
قدیانی تصریح‌کرد: تبیین احیای تمدن اسلامی و دستیابی به هویت مستقل اسلامی بر مبنای همین دو شعار محقق می‌شود. 
وی با اشاره به فرمایشات امام راحل دانشگاه را منبع تمام تحولات خواند و گفت: هر اتفاقی قراراست در جامعه رخ بدهد باید منشأ آن جامعه دانشگاهی کشورباشد.
مسئول بسیج علم و فناوری کشور با بیان اینکه در استانه تمدن‌سازی هستیم و به پیاده‌سازی مبانی فرهنگ اسلامی در جامعه نیازمندیم از عدم اجرایی شدن عدالت اجتماعی و محقق نشدن شعارهای عدالت‌خواهانه و اقتصاد اسلامی ابراز ناراحتی‌کرد. 
حسین قدیانی ابراز داشت: از آنجا که مبانی اندیشه‌ای انقلاب با علوم غربی در تضاد است، پیاده‌سازی فرهنگ اسلامی با کمک علوم غربی ممکن نخواهدبود. 
وی عدم کارآمدی بخش‌های مختلف کشور را متوجه دانشگاه‌ها و حوزه علمیه دانست و گفت: مادامی‌که دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نقش خود را به شایستگی ایفاکنند نیازهای جامعه مرتفع خواهدشد.
اصلاح جامعه باید از اصلاح دانشگاه‌ها شروع‌شود و رفع چالش‌های پیش روی نظام از طریق دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است. 
در حاشیه برگزاری این جشنواره هم سید محمدمیرعماد از انتخاب و تقدیر 8 نفر از بسیجیان از اقشار مختلف خبرداد و گفت: آنچه در انتخاب نفرات برگزیده حائز اهمیت است، چندبعدی بودن یک فرد و میزان تاثیرگذاری‌است.
دبیر چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان سمنان افزود: برترین برترین‌ها در قشر بسیج مهندسین دکتر ارسطو، نفر دوم خانم حدیثه متولی، از قشر فرهنگیان و دکتر محمدرضا عسگری از جامعه پزشکین به عنوان نفر سوم انتخاب شدند. 
به گفته سیدمحمدمیرعماد این سه نفر برای شرکت در جشنواره کشوری و ارزیابی در بین نفرات برتر کشور معرفی شدند.

Back to Top

Template Design:Dima Group