هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

1631876

رئیس شورای شهر شاهرود در گفتگو با سمنان امروز مطرح کرد؛
از تقویت نورپردازی شهری تا تشدید نظارت‌ها بر پیمان‌ها و قراردادها

 

سمنان امروز- رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز با بیان این که چندین نشست با هدف تعیین اعتبار لازم برای مرمت خانه‌های تاریخی در این شورا برگزار شده است گفت: تلاش می‌کنیم تا اعتبار مطلوبی برای مرمت آثار تاریخی در بودجه پیش‌بینی کنیم؛ ضمن آن که با برخی از بانک‌ها رایزنی‌هایی برای اعطای وام به شهروندان به منظور بهسازی بافت‌های فرسوده خواهیم داشت.


سید حبیب میرابوالحسنی در ادامه احداث یک تقاطع غیرهمسطح را از جمله برنامه‌های سال آینده مدیریت شهری در شاهرود عنوان کرد و گفت: افزون بر این، در حوزه پدافند غیرعامل نیز به دنبال فراهم کردن مکان‌های امنی برای شهروندان هستیم و هم‌اکنون نیز نقاطی را برای زمان بروز حوادثی همچون سیل و زلزله پیش‌بینی کرده‌ایم.
میرابوالحسنی افزود: فعالیت‌های کنونی شورای شهر شاهرود بر برنامه‌ریزی برای ایام نوروز و طرح‌ریزی برنامه‌های مهم سال آتی متمرکز شده است.
وی با بیان این که شورای پنجم به منظور رعایت عدالت در خدمات‌دهی، در ابتدای کار توجه خود را به شهرک‌ها و مناطقی همچون مسکن مهر معطوف کرد گفت: در وهله نخست از آن‌جا که وضعیت نظافت شهرک‌های بهشتی و کوثر و نیز مهدی‌آباد، مطلوب نبود، نسبت به ساماندهی اوضاع در این محدوده‌ها اقدام کردیم.
رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود با اشاره به این که در حال حاضر اهالی مسکن مهر و شهرک‌های فدک و کوثر نسبتا از وضعیت موجود رضایت دارند اظهار داشت: ما تلاش کرده‌ایم که در بکارگیری نیروهای خدمات شهری و هزینه‌کرد، عدالت را در این مناطق رعایت کنیم و طی ماه‌های آینده نیز تلاش خواهیم کرد تا وضعیت فضای سبز را به واسطه گل‌کاری و برخی اقدامات دیگر در مناطق مذکور سامان دهیم.
میرابوالحسنی از آغاز نورپردازی شهر شاهرود خبر داد و گفت: بر خلاف رویه‌های پیشین، ما این اقدام را از حاشیه شهر آغاز کرده‌ایم.

 

نمی‌توان به بهانه صرفه‌جویی از کیفیت کاست
وی با بیان این که نورپردازی شهر شاهرود در آینده تقویت خواهد شد، افزود: ما نمی‌توانیم به بهانه کم کردن هزینه‌ها از کیفیت اقدامات مدیریت شهری بکاهیم. رئیس شورای شهر شاهرود نظارت بر قراردادها و پیمان‌ها را مهم و بهترین راه‌کار صرفه‌جویی در هزینه‌کردها عنوان کرد و گفت: ما نظارت‌های خود را بر پیمان‌ها تشدید خواهیم کرد تا با انعقاد قراردادها بر اساس قوانین مشخص، امور شهری به نحو احسن انجام شود.
میرابوالحسنی با بیان این که گاهی برخی از صرفه‌جویی‌ها، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به شهر وارد می‌کند گفت: به طور مثال اگر در نگهداری فضای سبز به طور غیراصولی صرفه‌جویی شود، به فضای سبز شهری آسیب می‌رسد؛ لذا نگاه ما در حوزه صرفه‌جویی به نظارت و کنترل بیش‌تر امور شهری معطوف شده است.

 

برگزاری دوره‌های ضمن خدمت حتی برای پاکبانان
وی در ادامه آموزش و بروزرسانی دانش پرسنل شهرداری را یکی از مهم‌ترین رویکردهای شورای شهر شاهرود در راستای مدیریت منابع انسانی عنوان کرد و گفت: ما با برگزاری دوره‌های ضمن خدمت حتی برای پاکبانان شهرداری، تلاش می‌کنیم تا دانش نیروی انسانی شهرداری را بروز کنیم تا ضمن کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آنان، رفتار بهتری را با شهروندان و ارباب رجوع شاهد باشیم.
وی با تأکید بر ضرورت گسترش آموزش‌های ضمن خدمت برای کارکنان شهرداری‌ها در کشور گفت: مردم به ویژه در حوزه صدور پروانه‌ها و تسریع در انجام امور همواره از شهرداری‌ها ناراضی هستند؛ بنابراین یکی از اقدامات مهم شهرداری باید آموزش نیروها باشد و ما نیز از این مهم غفلت نکرده‌ایم.
میرابوالحسنی، آموزش شیوه‌ برخورد مطلوب با ارباب رجوع، تسریع در انجام امور و نحوه ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را از جمله آموزش‌های اولویت‌دار برای کارکنان شهرداری شاهرود برشمرد که ارائه آن‌ها در زمره برنامه‌های شهرداری قرار دارد.رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود حرکت به سمت تحصیل درآمدهای پایدار را از دیگر آموزش‌های تعریف‌شده برای کارکنان شهرداری شاهرود دانسته و افزود: استفاده بهینه از تجهیزات شهرداری نیز نیازمند آموزش‌هایی است که در این حوزه نیز برنامه‌هایی داریم.
میرابوالحسنی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با استقلال مالی سازمان‌های تابعه شهرداری گفت: این اقدام در سیستم کنونی شهرداری‌ها عملا امکان‌پذیر نیست؛ چراکه برخی از سازمان‌ها درآمدهای اندک و هزینه‌های بالایی دارند.

 

اختیارات مدیران سازمان‌های تابعه شهرداری باید افزایش پیدا کند
وی با بیان این که لازم است درآمدهای برخی از سازمان‌های پردرآمد شهرداری به بخش‌های دیگر این مجموعه تزریق شود گفت: ما معتقدیم که باید اختیارات مدیران سازمان‌های تابعه شهرداری افزایش یابد تا آن‌ها بتوانند با ابتکار و خلاقیت، درآمدهای بیش‌تری کسب کنند اما نظارت بر هزینه‌کردهای شهرداری بر عهده شهردار است تا بدین واسطه اعتدال در صرف سرمایه‌ها صورت بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود اشاره به این که تدوین طرح تفصیلی شاهرود در مراحل پایانی قرار دارد، طرح مذکور را زیربنای برنامه‌ریزی‌های شهری توصیف کرد و گفت: این طرح در حوزه درآمدزایی، ساخت و سازها و امور زیربنایی نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌ها دارد.میرابوالحسنی در پایان از بروزرسانی نظام برنامه‌ریزی شهری و تشدید نظارت و کنترل بر امور شهری در شاهرود خبر داد.

Back to Top

Template Design:Dima Group