هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

همتیی

احمد همتی در گفتگو با سمنان امروز:
در بودجه پیشنهادی دولت، عدالت اجتماعی چندان مورد توجه قرار نگرفته بود

سمنان امروز- در این شماره از ستون «با نمایندگان» پرسشی را در ارتباط با لایحه بودجه مطرح کرده‌ایم که پاسخ نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه را در ارتباط با آن می‌خوانید:

 

اکنون که از فضای هیجانی مباحث مرتبط با بودجه گذشته‌ایم، از دیدگاه شما، از یک منظر کارشناسانه، نحوه توزیع اعتبارات در لایحه پیشنهادی دولت چقدر مطلوب بوده است و از نگاه شما این لایحه چقدر به توازن وضعیت در طبقات مختلف اجتماعی کمک می‌کند؟
لایحه بودجه پیشنهاد دولت است که در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس بر اساس نظر نمایندگان تغییراتی در آن ایجاد می‌شود. 
از دیدگاه مجلس در پیشنهاد اولیه بودجه، عدالت اجتماعی چندان لحاظ نشده بود و مشکلات طبقات پایین نیز کم‌تر در این بودجه مورد توجه قرار گرفته بود؛ لذا مجلس شورای اسلامی هم در کمیسیون تلفیق و هم در صحن مجلس تغییراتی را در آن ایجاد می‌کند.
این تغییرات در جهت عدالت اجتماعی، عدالت در پرداخت‌ها و متوازن‌تر شدن بودجه با هدف کاهش فشارها بر اقشار پایین‌تر جامعه صورت خواهد گرفت. البته در این مسیر لازم است تعادلی میان هزینه‌ها و درآمدهای دولت هم برقرار شود و مجلس درصدد است تا این دو را به گونه‌ای در کنار هم قرار دهد که عدالت برقرار شود. 
خوشبختانه در نشست‌هایی که در مجلس داشتیم، خودِ مسئولان دولتی هم به این نتیجه رسیدند که باید نسبت به مواردی که مجلس بر آن تأکید دارد بیش‌تر توجه شود.

 

در صورت صلاحدید آخرین پیگیری‌های خود را با مردم حوزه انتخابیه در میان بگذارید.
ما در ارتباط با تأمین منابع پایدار آب در حال انجام پیگیری‌هایی هستیم. 
روز دوشنبه نیز در نشستی که به همین منظور در وزارت نیرو برگزار شده بود، شرکت کردیم. پیگیری‌های دیگر ما در ارتباط صنعت استان و به ویژه صنعت خودروسازی بود. صنعت خودروسازی در استان در حال جهش است و ما نیز به این روند کمک می‌کنیم. 
همچنین فعالیت کارخانه داروسازی فاتک شیمی نیز با موانعی روبرو بود که به دنبال رفع این موانع هستیم.

Back to Top

Template Design:Dima Group