هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

18 هکتاری Small

پرونده‌ای برای طرح جامع 18 هکتاری بافت تاریخی سمنان؛
از بهانه‌گیری‌های سازمان میراث فرهنگی تا پیشنهاداتی که شنیده نشدند!

سمنان امروز- بیش از یکهزار و 500 روز پیش، جمعی از سرمایه‌گذاران ایتالیایی به سمنان آمدند تا موضوع مشارکت در پروژه احیای بافت فرسوده سمنان را مورد بررسی قرار دهند. محمدکاظم شربتدار، شهردار وقت سمنان در نشستی که با این سرمایه‌گذاران داشت از طرحی به گستره 18 هکتار در پیرامون حرم مطهر امامزاده یحیی(ع) یعنی قلب تاریخی شهر سمنان سخن گفت؛ طرحی که احداث یک صحن وسیع‌تر برای حرم این امامزاده و ایجاد مجتمع‌های فرهنگی و مسکونی از جمله مولفه‌های آن بود.

ra4 1412

از قول تا عمل
طی سال‌های گذشته مدیران و مسئولان شهر و استان سمنان وعده‌هایی به مردم اخلاقمدار استان داده‌اند. در این ستون از هفته‌نامه سمنان امروز می‌کوشیم به منظور یادآوری وعده‌ها و پیگیری روند اجرای پروژه‌های اعلام شده برخی از سخنان مدیران و مسئولان استان را بازنشر کنیم. شما خوانندگان گرامی نیز می‌توانید ما را در یادآوری وعده‌های مسئولان یاری کنید. منتظر پیام‌های شما هستیم

20180101104457 IMG 9768 01 Small

جلوه‌گری نمادهـا و الگوهای باستانـی ایران در پوشاک کشورهای اروپایـی
عدم توجه طراحان لباس و تولیدکنندگان داخلی به فرهنگ غنی ایرانی

کارگاه آموزشی- توجیهی مبارزه با قاچاق پوشاک با حضور مسئولین استانی و مشاور عالی و مدیر طرح و برنامه‌ریزی اتحادیه پوشاک استان تهران و اعضای اتحادیه پوشاک شهرستان سمنان در هفته گذشته برگزارشد. 
آشنایی با پوشاک قاچاق، برندسازی، آشنایی با فعالیت و قاچاق پوشاک، ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در صنف پوشاک، آشنایی با دستورالعمل صدور گواهی توزیع پوشاک خارجی در کشور از سرفصل‌هایی بود که در این کارگاه یک روزه به آن پرداخته‌شد. 

39752 orig

ایمنی شهر و شهروندان در اولویت

چندم مسئولان قرار دارد؟
به رغم پیگیری‌های بسیارِ سازمان آتش‌نشانی، مرکز استان همچنان فاقد خودروی نردبان‌دار آتش‌نشانی است

4bkc018471705fk48m 800C450 Small

نُه دی؛ نَه به فتنه
رجایی را زندانی نکنید!

 

سمنان امروز- چند روز قبل بود که محسن هاشمی، فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی در یک برنامه زنده تلویزیونی، سخنانی گفت که به مذاق دشمنان داخلی و خارجی نظام خوش نیامد! او گفته بود که «تظاهرات نُه دی، نَه به فتنه 88 بود. تظاهرات 9 دی نه به ادامه اختلافات بود و خوشبختانه دوستداران انقلاب به میدان آمدند و این پایانی بود به تظاهراتی که آن موقع داشتیم.»

139211172011087362068104 Small

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر سمنان بخشی از برنامه‌های فرهنگی سه‌ماهه پایانی سال را تشریح کرد؛
محله‌های سمنان به رنگ انقلاب در می‌آیند

سمنان امروز- عباس آلبویه، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز ضمن تشریح برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی به بیان برخی از اولویت‌های سه‌ماهه پایانی سال جاری پرداخت.
آلبویه در ابتدای این گفتگو با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته به منظور تکمیل شهرک 20 هکتاری بازیافت گفت: تا کنون هزینه‌ای برابر 3 میلیارد ریال برای آماده‌سازی شهرک مذکور به انجام رسیده و 7 هزار متر دیوارکشی صورت گرفته است.

گزارش تصویری / مسابقه پیمان شاهرود و بالان صنعت شیراز از هفته هشتم نتیجه ۵ بر ۳ به سود پيمان

ندیییم507

دکترندیم از فقدان سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه عمران شهری می گوید؛

تنها یک سرمایه‌گذار خارجــی 

واقعی در40 سـال گذشـته!

داود ندیم: حکومت اسلامی تنها حکومتی است که می‌گوید نباید از پول بهره گرفت اما اکنون بیشترین بهره در دنیا متعلق به کشور «اسلامی» ماست. بهره‌های بانکی در ایران گاه تا 32 درصد هم پیش رفته‌اند!

آلبویه

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر سمنان:

ماهانه 300 میلیون تومان از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده دریافت کرده‌ایم

سمنان امروز- نایب رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز با اشاره به بندهای ب، ج و دال ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض ارزش افزوده گاز طبیعی و عوارض شماره‌گذاری خودروها موضوع بند جیم ماده 43 قانون مذکور اظهار داشت: در این قانون نرخ عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در ارتباط با انواع سیگار، بنزین و سوخت هواپیما، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره و شماره‌گذاری انواع خودروهای سواری و... تعیین شده و وجوه مربوط به این قانون به خزانه کشور واریز می‌شود.

دامنگیر Small 2

درخواست‌های مکرر مردم به نتیجه رسید؛
دامنگیر: مرکز دفن پسماندهای صنعتی به مکان جدیدی منتقل خواهد شد

سمنان امروز- اخیرا تنی چند از مدیران شهری و مسئولان سمنان بازدیدی از محل دفن پسماندهای صنعتی سمنان داشتند. دفن پسماندهای صنعتی در جنوب سمنان پیش‌تر پرسش‌هایی را در میان افکار عمومی برانگیخته بود. به ویژه آن که گزارش‌های مردمی حاکی از نامطلوب بودن وضعیت دفن پسماندها در این مکان بود.

Back to Top

Template Design:Dima Group