هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

شهردار Small

شهردار سمنان مطرح کرد؛
برنامه‌ریزی به منظور پیش‌برد اهداف تعریف‌شده برای بافت تاریخی سمنان


به گزارش خبرنگار سمنان امروز، حسین موسوی، شهردار سمنان هفته گذشته با حضور در برنامه ترمه و ترنج سیمای استان، به تشریح آخرین اقدامات و رویکردهای شهرداری سمنان پرداخت.
موسوی در بخشی از این برنامه در پاسخ به پرسشی در ارتباط با نحوه توزیع خدمات‌رسانی عادلانه در مناطق جنوبی و شمالی شهر سمنان، با اشاره به این که بخش قابل توجهی از فعالیت‌های اخیر شهرداری سمنان معطوف به بافت قدیمی و مناطق جنوبی شهر است، گفت: در حال حاضر، پس از اجرای طرح‌های جهادی در بلوار ولیعصر(عج) و مولوی و نیز خیابان سعدی، طرح‌های مشابهی در خیابان‌های حکیم الهی و امام(ره) در جریان است و درنظر داریم در آینده نزدیک اقدامات خود را در خیابان شریف واقفی نیز آغاز کنیم.
وی با تأکید بر این که شهرداری سمنان به مسائل جنوب و شمال شهر به صورت توأمان توجه دارد، گفت: تمامی نقاط شهری برای ما حائز اهمیت هستند و از این نظر تفاوتی در خدمات‌رسانی به شهروندان وجود ندارد.
شهردار سمنان در برنامه پیشین ترمه و ترنج نیز با اشاره به سکانداری بیش از 300 روزه خود در شهرداری سمنان، به برخی پرسش‌ها در ارتباط با میزان دستیابی به چشم‌اندازهای تعریف‌شده برای شهرداری طی یکسال گذشته پاسخ گفت.
موسوی در ادامه با تصریح بر این که هنوز از کار خود رضایت ندارد، گفت: ما در حوزه فضای سبز، نسبت به احداث دو باب گلخانه اقدام کردیم تا بتوانیم بدین‌واسطه بخشی از نیازهای خود را در حوزه فضای سبز مرتفع کنیم.
وی همچنین با خاطرنشان ساختن دیدار خود با معاون وزیر کشور اظهار داشت: این دیدار به منظور برنامه‌ریزی برای پیشبرد اهداف ما در حوزه پهنه‌های تاریخی صورت گرفت و امید می‌رود طرح‌هایی که برای بافت تاریخی تدوین شده با روند مطلوبی به انجام برسد.

جذب گردشگر با تعاملات بین‌المللی
شهردار سمنان با یادآوری خواهرخواندگی شهرهای سمنان و ارومچی و انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی میان سمنان و کشور چین، گفت: این اقدامات گام‌های مهمی در جهت جذب گردشگران به سمنان تلقی می‌شود. 
موسوی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با طرح‌های پیش‌بینی‌شده برای ساماندهی ورودی شرقی سمنان گفت: بخشی از امور در این حوزه بر عهده اداره راه و ترابری است که این اداره در مقطع ورودی میدان قومس در حال ارائه خدمات است.
وی افزود: تقاطع بلوارهای معلم و هفده شهریور یک نقطه مهم ترافیکی برای شهرداری سمنان بود؛ چرا که این محل به لحاظ هندسی دارای اشکالاتی بود و ما در تلاش هستیم ضمن رفع این مشکل به واسطه احداث میدان، زمینه‌های بهره‌برداری از محیط بسیار مفرحی که در ضلع جنوبی این میدان قرار دارد را نیز فراهم کنیم.

احداث میدان دریادار همتی و بهبود سیما و منظر شهری
وی احداث میدان دریادار همتی را موجب بهبود سیما و منظر ورودی شهر سمنان توصیف کرد و افزود: هر طرح ترافیکی مبتنی بر اصلاح هندسی ابتدائا باید از شورای ترافیک شهر سمنان تأییدیه بگیرد و طرح احداث میدان شهید دریادار همتی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.
موسوی با بیان این که دفاعیات لازم در شورای ترافیک از طرح احداث این میدان صورت گرفته و مصوبه کمیسیون ماده 5 نیز در این خصوص اخذ شده است، گفت: امید می‌رود این میدان در دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: خوشبختانه تعاملات بسیار مطلوبی میان شهرداری سمنان و مالکان ابنیه واقع در طرح به ویژه در ضلع جنوبی میدان صورت گرفته است.
شهردار سمنان در خصوص نامگذاری میدان شهید دریادار همتی نیز اظهار داشت: این شهید بزرگوار که در عملیات مروارید موفق به انهدام 7 ناوچه و یک اژدرافکن دشمن شده بود، باید به عنوان یک شخصیت ملی به شهروندان و مسافران معرفی شود و نامگذاری یک میدان در ورودی شهر سمنان به نام این شهید، می‌تواند زمینه‌ساز آغاز این آشنایی باشد.

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group