هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

منطقه 1 Small

مدیر منطقه یک شهری تشریح کرد؛
شناسایی نقاط مشکل‌آفرین در هنگام بارندگی

مدیر منطقه یک شهری هفته گذشته با حضور در برنامه ترمه و ترنج، آخرین اقدامات شهرداری سمنان در منطقه یک شهری را تشریح کرد.
حمید قاسمی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در جهت هدایت آب‌های سطحی حاصله از بارندگی‌، اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات مطلوبی در جهت به حداقل رساندن معضل آبگرفتگی در حدود 80 هزار مترمربع از محله‌های منطقه یک از جمله در جهادیه، محلات، خیابان‌های شیخ علاءالدوله، حافظ، هفتم‌تیر و بلوار 17 شهریور به انجام رسیده که به دلیل شرایط ویژه حاکم بر مناطق قدیمی، بردن مصالح، انجام امور اجرایی، خاک‌برداری و خاک‌ریزی و... در این محدوده‌ها کار بسیار دشواری بود.  
قاسمی همچنین از اجرای حدود 10 هزار متر کانیو در کوچه‌های منطقه یک شهری خبر داد.
وی با خاطرنشان ساختن بارندگی‌های وسیع اخیر در شهر سمنان، گفت: همکاران ما در شهرداری سمنان در بارندگی‌های اخیر کوشیدند نقاط مشکل‌آفرین را شناسایی و راهکارهای رفع مشکل آبگرفتگی در این مناطق را بررسی کنند.
وی در ادامه با اعلام این مطلب که پاشیدن نمک بر سطح معابر به دلیل آسیب رساندن به آسفالت معابر از برنامه یخ‌زدایی زمستانه حذف شده است، گفت: نمک افزون بر آسیب رساندن به آسفالت، به گل‌ها و گیاهان نیز آسیب می‌رساند؛ لذا واحد خدمات شهری تلاش می‌کند برای یخ‌زدایی از شن و مواد دیگری که مناسب این کار است، استفاده کنند.
قاسمی تلاش برای باززنده‌سازی استخرهای هویت‌مند شهر سمنان به عنوان نمادهای این شهر را یکی از اقدامات شهرداری سمنان به منظور زیباسازی منطقه یک شهری عنوان کرد و گفت: افزون بر این، بازسازی بوستان‌‌های قدیمی واقع در منطقه یک که به مرور زمان دچار اشکالاتی شده‌اند، در دستور کار شهرداری قرار دارد و اقدامات در این خصوص، امسال و سال آتی ادامه خواهد داشت.

همکاری مطلوب شهرداری و اداره میراث فرهنگی
مدیر منطقه یک شهری در ادامه همکاری شهرداری سمنان و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در جهت حفظ میراث فرهنگی این شهر، مطلوب ارزیابی کرد.
قاسمی ضمن اشاره به در دست اجرا بودن طرح احداث بوستان در حاشیه بلوار سفیر امید و نیز بهسازی فضای پیرامون استخر واقع در ضلع جنوب غربی میدان امام حسین(ع)، شهروندان را به مشارکت بیش‌تر در مدیریت شهری فراخواند و گفت: از جمله اقدامات سازنده شهروندان در راستای مشارکت در مدیریت شهر، پرداخت بهنگام عوارض و استفاده بهینه از مبلمان شهری از جمله وسائل تعبیه‌شده در پارک‌ها، بوستان‌ها و معابر است.
وی نگهداری مبلمان شهری را امری هزینه‌بر برای شهرداری خوانده و افزود: از این رو استفاده درست و نگهداری از این وسائل توسط شهروندان برای ما حائز اهمیت است.

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group