هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

201706 IMG 8385 01 Medium

مشکلات غیر قابل حل معلولین

3دسامبر برابر با 12 آذرماه، روز جهانی معلولین است. ارتقای جایگاه معلولین و بهبود موقعیت این افراد در جامعه در پس این نام‌گذاری انتظار می‌رود.


مدیرعامل انجمن معلولین جسمی حرکتی سمنان با بیان این‌که مشکلات معلولین بی‌شمار و غیر قابل حل است، گفت: مناسب‌سازی اماکن شهری برای معلولین،‌ یکی از قول‌هایی است که مسئولین داده‌اند اما عدم‌استانداردسازی شهر، موجبات خانه‌نشین شدن معلولین شده‌است. 
علیرضا شرفیه با بیان این‌که مشکل اساسی معلولین، بیکاری است از عدم ضمانت اجرایی قانون جامع حمایت از معلولین گلایه‌کرد و افزود: معضل بیکاری گریبان‌گیر بسیاری از افراد معلول است، طبق قانون جامع حمایت معلولین، 3درصد از فرصت‌های شغلی باید به افراد معلول، اختصاص یابد اما در عمل چنین اتفاقی نمی‌افتد و بعضا شاهد هستیم عذر افراد معلول شاغل نیز خواسته‌می‌شود که جای بسی تاسف دارد. 
شرفیه افزود: مشکل دیگر معلولین سمنان، عدم وجود وسایط حمل و نقل عمومی مختص افراد معلول است.
مدیرعامل انجمن معلولین جسمی حرکتی سمنان گفت: سمنان با آن‌که مرکز استان است فاقد خودروهای مختص افراد معلول است و این افراد، برای جابجایی در سطح شهر با مشکلاتی مواجه هستند. 
علیرضا شرفیه با تقدیر از اقدامات بهزیستی در راستای اسکان معلولین گفت: بیشتر افراد دارای معلولیت که فاقد مسکن بوده و شرایط لازم برای مسکن معلولین را دارابودند با مساعدت اداره بهزیستی صاحب مسکن شده‌اند و مشکل حادی در این زمینه وجودندارد. 
وی تصریح‌کرد: در کشورهای دیگر از معلولین حمایت‌های معنوی بیشتری می‌شود اما ما در اینجا همین میزان که مورد ترحم نباشیم هم قانع هستیم.

Back to Top

Template Design:Dima Group