هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

آلبویه

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر سمنان:

ماهانه 300 میلیون تومان از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده دریافت کرده‌ایم

سمنان امروز- نایب رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز با اشاره به بندهای ب، ج و دال ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض ارزش افزوده گاز طبیعی و عوارض شماره‌گذاری خودروها موضوع بند جیم ماده 43 قانون مذکور اظهار داشت: در این قانون نرخ عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در ارتباط با انواع سیگار، بنزین و سوخت هواپیما، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره و شماره‌گذاری انواع خودروهای سواری و... تعیین شده و وجوه مربوط به این قانون به خزانه کشور واریز می‌شود.

عباس آلبویه با بیان این که سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مبالغ مذکور را در میان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تقسیم می‌کند گفت: در روز پانزدهم هر ماه بر اساس دستورالعمل‌ها و شاخص‌های ابلاغی از سوی سازمان شهرداری‌ها و وزارت کشور، 12 درصد از این مبالغ به کلانشهرها، 53 درصد به دیگر شهرها و 25 درصد به روستاها و مناطق عشایری اختصاص می‌یابد.
آلبویه با تصریح بر این که سهم شهر سمنان از مبالغ مذکور ماهانه 300 میلیون تومان است گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته، شهرداری سمنان طی هشت‌ماه گذشته به طور منظم سهم خود را از مبالغ مذکور دریافت کرده است؛ با این حساب، در این مدت مجموعا حدود دو و نیم میلیارد به حساب شهرداری واریز شده است.
وی افزود: متأسفانه ما آمار صحیحی از سهم شهر سمنان در این ارتباط نداریم و صرفا آن‌چه را که به عنوان سهم سمنان به ما اعلام می‌شود دریافت می‌کنیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در ادامه گفت: در این ارتباط فرمولی کلی وجود ندارد و ما نمی‌دانیم که رقم 300 میلیونی مذکور بر حسب جمعیت اختصاص می‌یابد یا قواعد دیگری در تعیین این مبلغ دخیل هستند.
آلبویه در پایان بر عدم شفافیت این مبالغ واریزی تأکید کرد.

Back to Top

Template Design:Dima Group