هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

139211172011087362068104 Small

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر سمنان بخشی از برنامه‌های فرهنگی سه‌ماهه پایانی سال را تشریح کرد؛
محله‌های سمنان به رنگ انقلاب در می‌آیند

سمنان امروز- عباس آلبویه، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز ضمن تشریح برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی به بیان برخی از اولویت‌های سه‌ماهه پایانی سال جاری پرداخت.
آلبویه در ابتدای این گفتگو با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته به منظور تکمیل شهرک 20 هکتاری بازیافت گفت: تا کنون هزینه‌ای برابر 3 میلیارد ریال برای آماده‌سازی شهرک مذکور به انجام رسیده و 7 هزار متر دیوارکشی صورت گرفته است.


وی از اجرای 6 هزار و 500 متر شبکه آب‌رسانی در این مرکز خبر داد و گفت: افزون بر این اجرای 7 هزار متر شبکه برق، ساخت اتاق نگهبانی، تیرگذاری و ایجاد انشعاب برق به تعداد 80 واحد از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مرکز است.
آلبویه با بیان این که 350 اصله نهال در مرکز مذکور غرس شده است، گفت: فضای این مرکز به افرادی که در مشاغلی همچون انبارداری و فروش وسایل مستعمل نظیر آهن‌آلات و ضایعات پلاستیکی فعالیت می‌کنند اختصاص خواهد یافت.

 

تلاش برای جلب رضایت عموم شهروندان
عباس آلبویه در ادامه با بیان این‌که امسال نیز همچون سال‌های گذشته، در دهه فجر، برنامه‌های متنوعی از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان پیش‌بینی شده‌است، گفت: تلاش شده‌ است تا این برنامه‌ها به گونه‌ای طرح‌ریزی شود تا مورد استقبال عموم شهروندان قرار بگیرد.
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر سمنان برگزاری «جشنواره پیامک‌های انقلابی» در دهه فجر را یکی از برنامه فرهنگی مدیریت شهری در ایام دهه فجر عنوان کرد و گفت: مقرر شده است تا قید قرعه به ده نفر از افرادی که بهترین جملات را به سامانه پیامکی اعلامی ارسال‌کنند، جوایزی اهدا شود.

 

محله‌ها به رنگ انقلاب درمی‌آیند
آلبویه با بیان اینکه حمایت از جشن‌های محله‌ای، در دستور کار قرار دارد از برگزاری سه جشن محله‌محور در مسکن مهر، منطقه جنوبی سرداران شهید و شهرک گلستان با عنوان جشنی به رنگ انقلاب خبر داد و گفت: این جشن‌ها با برنامه هم‌سرایی شهروندان شهر اخلاق در روزهای فرد برگزارخواهد شد.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرسمنان ابرازداشت: جشن شادی بچه‌های انقلاب از چهاردهم تا هجدهم بهمن‌ماه در 5 مدرسه ابتدایی برگزار خواهد شد.
به گفته وی تجلیل از یکی از چهره‌های ماندگار با حضور فرهیختگان و عالمان شهر در سالن تئاتر شهر یکی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی شده‌ در دهه فجر است.
عباس آلبویه همچنین از برپایی ایستگاه‌های فرهنگی ورزشی در مسیر راه‌پیمایی 22 بهمن خبر داد.

 

آسمان سمنان نورانی می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر سمنان در ادامه تبیین برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای دهه فجر به برنامه‌های نورافشانی اشاره‌کرد و گفت: از هفدهم تا بیستم بهمن‌‌ماه، 4 شب نورافشانی در میادین امام رضا(ع) ، مطهری، امام(ره) و معلم اجرا خواهد شد.
عباس آلبویه افزود: طی مشارکت با دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و آموزش و پرورش، نشست تخصصی تقویم تاریخ انقلاب ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان مقطع دبیرستان در نوزدهم بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.
برگزاری جشن بزرگ پیروزی انقلاب همراه با بزرگ‌ترین نورافشانی استان در 21 بهمن‌ماه با حضور هنرمندان برجسته و مطرح در میدان امام علی(ع) از دیگر برنامه‌هایی است که خاتمه‌بخش جشن‌های مردمی این دهه است.

 

مسابقات ورزشی که امید و نشاط را به ارمغان می‌آورد
عباس آلبویه با اشاره به برنامه‌های ورزشی که برای این دهه پیش‌بینی شده ‌است از برگزاری مسابقات مختلف ورزشی برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و کارکنان شهرداری و سازمان‌ها خبرداد و گفت: سومین المپیاد ورزشی امید و نشاط ویژه کارکنان شهرداری و سازمان‌های تابعه نیز در دهه فجر برگزار خواهد شد.
آلبویه افزود: همچنین در نظر است با همکاری هیأت‌های ورزشی، مسابقات بازی‌های الکترونیک ویژه بانوان و آقایان برگزار شود که عموم شهروندان می‌توانند در این دوره از مسابقات، شرکت‌کنند.
دومین جشنواره بازی‌های بومی‌محلی ویژه بانوان و جشنواره مسابقات ورزش‌های هوایی هم از دیگر برنامه‌های ورزشی است که عضو کمیسیون فرهنگی به آن اشاره‌کرد که این برنامه نیز در بهمن‌ماه برای عموم مردم برگزار می‌شود.
به گفته آلبویه، مسابقات والیبال بانوان جام فجر، با همکاری هیات والیبال شهرستان در این دهه برگزار می‌شود.
آلبویه در تشریح دیگر برنامه‌های ورزشی دهه فجر به برگزاری همایش اتومبیل‌رانی خانوادگی اشاره‌کرد و افزود: این همایش با همکاری هیات اتومبیل‌رانی و موتورسواری برگزار می‌شود که شرکت در آن برای عموم آزاد است. در این دهه، المپیاد ورزشی محله‌ها و مساجد نیز با شرکت عموم شهروندان برگزارخواهد شد.
همچنین برگزاری همایش و مسابقه دوچرخه‌سواری با همکاری هیات‌ دوچرخه‌سواری از دیگر برنامه‌هاست.عضو شورای اسلامی شهر سمنان افزود: مشارکت با آموزش و پرورش در برگزاری المپیاد ورزشی آموزشگاه‌ها در مقاطع تحصیلی مختلف پسران و دختران نیز از برنامه‌های ورزشی پیش‌بینی شده در دهه فجر امسال است.

Back to Top

Template Design:Dima Group