هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

4bkc018471705fk48m 800C450 Small

نُه دی؛ نَه به فتنه
رجایی را زندانی نکنید!

 

سمنان امروز- چند روز قبل بود که محسن هاشمی، فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی در یک برنامه زنده تلویزیونی، سخنانی گفت که به مذاق دشمنان داخلی و خارجی نظام خوش نیامد! او گفته بود که «تظاهرات نُه دی، نَه به فتنه 88 بود. تظاهرات 9 دی نه به ادامه اختلافات بود و خوشبختانه دوستداران انقلاب به میدان آمدند و این پایانی بود به تظاهراتی که آن موقع داشتیم.»


این مسأله از دو منظر قابل تأمل و شایسته توجه است. نخست این که ما معمولا این دست جملات را از «دیگران» می‌شنویم اما چرا شنیدن این حرف‌ها از زبان فرزند مرحوم هاشمی اینقدر برای برخی ناخوشایند بوده است؟ مگر برخی از شخصیت‌ها انتظار دارند که فرزند مرحوم هاشمی از فتنه 88 جانبداری کند؟ و مگر محسن هاشمی چه گفته است جز صورت تخفیف‌یافته و تنزل‌یافته‌ی آنچه که «س.م.خ» در جلسات خصوصی‌اش به دیگران گفته بود!
حالا برخی از موثرین، محسن هاشمی را تحت فشار گذاشته‌اند که آنچه را که گفته‌ای پس بگیر و آقامحسن هم وعده داده است که در نخستین جلسه شورای شهر در این‌باره سخن بگوید. «عده‌ای» نگرانند که به واسطه سخنان فرزند مرحوم هاشمی، جایگاه «س.م.خ» به خطر بیفتد! چون او بود که به مردم اعلام کرد و تکرار کرد که به ما اعتماد کنید. البته ما درک می‌کنیم که این همه حساسیت نسبت به فرزند مرحوم هاشمی وجود داشته باشد؛ چرا که با کمال احترام، خانواده ایشان نقش فعالی در تشدید تنش‌های خیابانی ایفا کردند.بر کسی پوشیده نیست که همسر مرحوم هاشمی، یعنی مادر آقامحسن، به مردم گفته بود که «اگه موسوی رأی نیاورد بریزید بیرون!» و البته خواهر گرامی آقامحسن هم برای خوردن ساندویچ در حوالی محل اغتشاشات قدم می‌زدند و خود پدر مرحوم ایشان هم با آن نامه بدون بسم‌الله گرفته و دیگر مواضعشان، نشان دادند که چندان به آن جریان بی‌میل نیستند!

 

تنها برای حفظ منافع حزبی!
جای شگفتی است که با وجود چنین شرایطی، عده‌ای به جای عذرخواهی از مردم برای کتمان واقعیتی که در نهانخانه‌هایشان عنوان می‌کردند و از بیان آن در انذار عمومی ابا داشتند، فقط و فقط به جهت حفظ منافع حزبی کسی را که سهوا یا عمدا حقیقتی را که باید چند سال قبل می‌گفت امروز گفته است، تحذیر می‌کنند! این رویه دست کم برای شعار آزاداندیشی بعضی‌ها مضر است! مردانگی و حقیقت‌طلبی به جای خود!عده‌ای در سال 88، احقاد پیشین را آشکار کردند و همسو با دشمنان خارجی و به ویژه اسرائیل و آمریکا دست به اقداماتی زدند که اگر هوشیاری مردم در نهم دی‌ماه به اوج نمی‌رسید، بر اثر اقدامات نابخردانه آنان خسارات جبران‌ناپذیری به نظام و کشور وارد می‌شد و عجیب آن که امروز کشور بدهکار و آن‌ها طلبکار شده‌اند! سفره انقلاب بدجور به مذاق بعضی‌ها خوش آمده است!

 

اگر رجایی زنده می‌ماند!
استدلال‌های آن‌ها را بخوانید تا ببینید که چگونه مملکت ارث پدری عده‌ای می‌شود! آن‌ها که نام «مردم» را جعل می‌کنند و در پس آن پنهان می‌شوند تا ارضای امیال خود را به نام مردم تمام کنند! آن‌ها به مخاطبان خود می‌گویند این ایران است که با هیچ‌یک از مسئولان خود مهربان نبوده است! می‌گویند ببینید که عده‌ای آیت‌الله هاشمی را ریشه فتنه می‌خوانند و نخست وزیر امام(ره) را از سران فتنه! می‌گویند اگر رجایی هم زنده می‌ماند مثل بقیه می‌شد! چقدر سطح این استدلال‌ها نازل است. نه برادران! کار شما با اما و اگر سامان نمی‌یابد! رجایی را با معشوقه‌های خود، در زندان تنگ خرد خود زندانی نکنید! اما بدانید که اگر رجایی هم آرامش «مردم» را به بازی می‌گرفت و علیه قانون، فریاد می‌کشید، لازم بود که بر سرش فریاد بکشند، چه نه دی باشد، چه 20 بهمن، چه 2 فروردین!می‌گویند احمدی‌نژاد یکی از پایه‌های فتنه بود، قبول! اما این از گناه شما چقدر کم می‌کند؟ گویی فرافکنی در ذات بعضی‌ها نهادینه شده است! شما شعار عدالت‌طلبی سر می‌دهید؟ شما از ظلم‌ستیزی سخن می‌گویید؟ در حالی که با بی‌حرمتی به رأی مردم از عدالت ساقط شدید و به عموم مردم ظلم کردید. از ماندن سران فتنه در خانه‌های درندشت چند میلیاردی‌شان ناراحتند، در حالی که این حجم از سخاوتمندی در قبال سیاستمداران خائن، بی‌سابقه است.
ما می‌پذیریم که عده‌ای در کشور پشت نام فتنه پنهان می‌شوند؛ اما شما هم بپذیرید که این، باز هم چیزی از جرم شما کم نمی‌کند. فتنه، فتنه است؛ چه زیر عمامه ابوهریره باشد، چه در لباس معاویه! آن مرزبندی که به جای ابتناء بر حقیقت بر جناح و حزب بنا شده باشد، عاقبتش قدح بر محسن هاشمی است که چرا آن‌چه نباید بگویی را گفتی؟ و امان از تزویر!


روایت یزید از فتنه برای فرزندش!
«مردمِ خداجو» که بیرق عزای سیدالشهداء(ع) را به آتش می‌کشیدند امروز بازماندگانِ تار و مار شده در اثر خروش مردم را در موضع زینب(س)، آن روایتگرِ صادق قرار می‌دهند و خود را در موضع سیدالشهدا(ع)! تصور کنید، یزید برای فرزندش از فتنه بگوید! ما البته باور نداریم که جناح مقابل آنان نیز در موضع حسین‌بن‌علی(ع) هستند اما وقاحت هم اندازه‌ای دارد! بگذریم...
کوتاه سخن؛ ما بر خلاف بعضی‌ها به هرآن‌چه که شورای امنیت ملی حکم کند تمکین می‌کنیم اما دلمان برپایی یک دادگاه علنی برای مجازات کسانی را می‌خواهد که به شعور ملت توهین کردند.
پی‌نوشت: از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان، ما دلمان برای سران فتنه می‌سوزد. آن‌ها در زمان انتخابات دستاویز قرار می‌گیرند تا به نامشان، با هیجان‌آفرینی در اثر اتخاذ ژست اپوزیسیون، فضا غبارآلوده شود و سبد آراء تغییر کند اما پس از انتخابات، همان‌ها که حرف‌های آن‌چنانی زده بودند در شورای عالی امنیت ملی رأی به ادامه حصر می‌دهند! ما به مسئولان ارشد نظام توصیه می‌کنیم که با مردم صادق باشند.

Back to Top

Template Design:Dima Group