هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

این رشته Small

به بهانه 27 دی، سالروز اجرای برجام!
بدون شرح...!
نتیجه‌گیری کنید؛ جایزه بگیرید!

منکر

مرا از یاد نبرید!

::جواد محدثی
قال رسول الله (ص): «من امر بالمعروف و نهی عن المنکر فهو خلیفه الله فی ارضه»
«هرکس امر به معروف و نهی از منکر کند، جانشین خداوند در زمین خواهد‌بود.»

شهید

سردار شهید سید کاظم کاظمی

فرزند: سید علی
تاریخ شهادت: 02/06/1364
مسئولیت: جانشین اطلاعات کل سپاه
محل شهادت: طلائیه
محل دفن: بهشت زهرا

کیم جونگ

دندونِ من تیزتره!


نعمت ا... اعتمادزاده
در 90 یادداشت پیشینِ «این رشته سرِ دراز دارد» بسیار از کره شمالی نوشته‌ایم؛ اما در میان اخبار مربوط به این کشور، دو روز قبل خبر جالبی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت:«مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کره جنوبی و ژاپن در مورد حضور کره شمالی در بازی‌های زمستانی گفتگو می‌کنند!» پس از اعلام این خبر، کره شمالی هم هیأت پنج‌نفره‌ای را برای مذاکره با کره جنوبی در همین خصوص تعیین کرد.
کره جنوبی هیأت مذاکره‌کننده خود را به ریاست وزیر اتحاد خود به مذاکره می‌فرستد و کره شمالی هم رئیس کمیته اتحاد مسالمت‌آمیز را! نکته جالب توجه ماجرا اما این‌جاست که موافقت کره شمالی با انجام این مذاکرات زمانی اعلام شده که واشنگتن و سئول تمرینات مشترک نظامی خود را به تأخیر انداخته‌اند. نکات مهمی درباره این مذاکره وجود دارد.

عشق

نقش عشق در زمان زلزله!

::اسماعیل همتی
من زندگی را با همه سختی‌هایش دوست دارم، مثل همه
من امید را در نگاه فرزندانم است که دوست دارم، مثل همه

پاکت

دوست‌دار زمین باشیم!

وقتی کیسه‌های پارچه‌ای و زنبیل‌های خرید کنار گذاشته شد، استفاده از پاکت‌های کاغذی رواج یافت. پاکت‌هایی که به دلیل هزینه بالا و مقرون به صرفه نبودن خیلی زود تبدیل به نوستالژی شد و به خاطره‌ها پیوست. در مقابل استفاده از کیسه‌های پلاستیکی روز به روز گسترش یافت. 

بغض

چشم‌ها

گل‌های ارغوانی رنگِ شمعدانی، چشماش را آزار می‌داد. پلک‌هاش را بست؛ لحظه‌ای بعد آنها را گشود و در کادر چشمانِ ریزش، زنِ جوانی را دید، که کنار تاقچه، رو به قابِ عکس مردی ایستاده بود و ربان مشکی رنگِ گوشه قاب را نوازش می‌داد. بغض، به صورتِ زن جوان چنگ انداخته بود و با چنگال‌های بی‌رحمش، روحش را می‌خراشید؛ تا اشک، این نوشداروی روح را از او دریغ کند؛ با این مکر که اشک، آرایشِ سرمه‌گونِ چشمانِ زیباش را درهم خواهدآمیخت. گوش‌هاش را تیزکرد. حواسش را به صدای اندوهگین زن جوان داد. او با عکس درون قاب، دردو دل می‌کرد:

ir2211 3

گنجشک‌های  خوشبخت(5)

مسجدسهله، ۹۵/۱۲/۱۹

وارد صحن سیده نرجس که می‌شوی صدای یکریز گنجش‌ ها به تو خوش‌آمد می‌گوید.

139510071018048969555104

داری اشتباه می‌زنی!

هفته‌ای پر از اخبار رو پشت سر گذاشتیم. در این هفته عده‌ای از مردم برای اعتراض به وضع معیشتی و اقتصادی موجود پای به میدان نهادند و عده‌ای مردم‌نما هم که هدف‌شان چیز دیگری بود با آنان همراه شدند. این ویژگی‌ها من را به یاد واقعه خرداد 88 انداخت.

شپشش

شپش سر

شپش یک حشره جنگلی است. این حشره انگل اجباری انسان است. این عبارت بدین معنی است که این حشره فقط روی بدن و موی سر انسان زندگی می‌کند و در بدن حیوانات وجودندارد.
این حشره از خون انسان تغذیه می‌کند و روی بدن و موی سر انسان حرکت می‌کند. وجود آن روی بدن، باعث خارش می‌شود و به دنبال خارش، ممکن است عفونت‌های پوستی هم ایجادشود.

Back to Top

Template Design:Dima Group