هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

مدیر واتر2

به مناسبت برگزاری یادواره شهید حججی در دانشگاه سمنان؛

فرآیندی عالمانه در گفت‌و‌گوی نسل‌ها

حسین جعفری‌چاشمی

چندی است که روزنه‌ای برای صعود به آسمان در دیار کویری‌مان گشوده شده است و مسافران زمینی را از ملک تا ملکوت به مهاجرت فرا می‌خواند.
آری! یادواره شهداء عرشی از دیار دریایی و دامن کویر زمینی ما سازماندهی شده است. و همه را به جوشش و خروش کشانده و لوله‌ای ایجاد نموده است.

رونقی در بازار عشق بوجود آورد و انوار تابانی از بیت عرشی مولایمان حضرت‌ آیت‌الله‌امام‌خامنه‌ای بر گسترده فرشی این دیار تابیدن گرف. مقام معظم رهبری در دیدار‌های صمیمی مسئولین امر. اصرار بر ماندگاری تدابیر متخذه در امر سیا ستگزاری کنگره سرداران و شهداء رابه مسئولان یاد آور شدند.
ستاد یاد‌واره شهداء بر آن است تا منویات معظم له را نصب‌العین خود ساخته و برای بسط و سیره سلوک شهدای عزیز و گسترش فرهنگ عمومی منبعث از حوزه نظر و عمل دفاع‌مقدس طرحی نو در اندازد و با تکیه ادبیاتی نو و گفتمانی سلحشور‌انه از زمزم ناب سجایای شهیدان‌مان در نهادینه‌سازی معنوی استان مدد‌ گیرد. ستاد یادواره بر اینجا هم آوائی ‌ها. هم استانی‌ها و شورا در سطح آحاد_شهروندان. نخبگان و فرهیختگان و مدیران و کار‌شناسان جهت بکار‌گیری دانائی‌ها و توانایی عظیم و بالقوه و با لفعل استان سمنان در راستای تحقیق اهداف راهبردی و کلان‌نگر طرح عظیم تذکره‌الشهداء و تکریم از شقایق‌ها خود را عمیقا ملتزم به آداب آن می‌داند. و بر تداوم فضای سرشار از صمیمیت و همدلی کنونی در سطوح مختلف تاکید می‌نماید. حضور پر برکت نماینده ارجمند مقام زعیم امت در استان سمنان و امام جمعه مرکز استان سمنان و امام جمعه مرکز استان، مشارکت عالمانه و دل‌سوزانه سردار گرامی و هدایت خستگی‌ناپذیر و سلحشورانه فرمانده سپاه قائم‌آل‌محمد (ع)فرمانده صمیمی تیپ قائم‌آل‌محمد‌(ع)و فرمانده بسیجی سپاه نواحی سمنان و فرمانده شجاع گروه محرم و ریئس محترم بنیاد شهید استان سمنان به‌عنوان هسته مرکزی در این طرح راهبردی مبشر فردائی بهتر در انتقال فرهنگ غنی و پویائی نیلوفران آسمانی به نوجوانان و جوانان عزیز آحاد مردم خطه کویری استان سمنان است.
بی‌شک مشارکت، مجاهت و همبستگی اصحاب هنر، قلم و اهالی مطبوعات سخت‌کوش محلی و نمایندگان روزنامه‌ها و نشریات کثیر الانتشار صدا و سیما و نمایندگی خبر‌گزاری منطقه‌ای جمهوری‌اسلامی و مسئولان ارتباطات در نهاد‌ها و سازمان‌ها بر احیای چنین بستری از ضروریات غیر قابل انکار در تحقق به اهداف راهبردی متعددی در سطوح دستیابی به اهداف راهبردی متعددی در سطوح منطقه‌ای و ملی قابل احصاء می‌باشد که اهم آن عبارتند از:
1-تقویت شاخصه‌های موثر در بسط مومنانه هویت فرهنگی و مبانی معرفت شناختی منبعث از دفاع مقدس.
2-گسترش تفکر سلحشوری، شهادت‌طلبی و معرفت دینی به‌عنوان عوامل راهبردی در فرآیند دستبابی به امنیت در حوزه دفاع ملی و منطقه‌ای.
3-تقویت همبستگی و هماوایی منطقه‌ای در فرآیند تجلیل از سرداران شهید و سایر شهداء در شهر‌ها و نیز ایثار‌گران در تمامی اقشار و صنوف استان سمنان
4-احیای بستر مناسب جهت گفت‌و‌گوی نسل‌ها و جلو‌گیری از گسست معرفی نوجوانان و جوانان با تفکر ایثار و سلحشوری در فرآیند معرفی تندیس‌های پایداری و دانائی تجلیل از شهداء و تثبیت فرهنگ غنی دفاع‌مقدس و ده‌ها ثمره سر‌شار از عزت و ماندگاری که با اندکی اندیشه، تفکر و مشی خردمندانه قابل حصول می‌باشد و اینک نیز عقلانیت، شریعت، آزادگی و ضروریات میهنی و ملی بیش از پیش حکمی را ولزوم تحقق چنین راهبرد فرهنگی را نزد وجدان‌های آزاد به امضاء می‌رساند.
والسلام

Back to Top

Template Design:Dima Group