هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

 

IMG 0401 Small

فردای بهتر در گرو مشارکت عمومی

:: دکتر محمد حسن فولادی
سمنان امروز در دور جدید فعالیت خود برآنست تا در خصوص مقولات مرتبط با برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه استان به طور مستمر و برخوردار از نظم و ترتیبی متناسب با خصوصیات اینگونه مقولات، مباحث و موضوعات متنوعی را ارائه نماید.

 

از آنچه که از مقوله توسعه می‌دانیم چنین مباحثی مقولات مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، محیطی و سرزمینی را شامل می‌شود و از سوی دیگر به فواصل و حوزه‌هایی نظیر چشم‌اندازها، راهبردها، سیاست‌ها، و راهکارهای توسعه تقسیم می‌شود و در بعد سرزمین نیز قلمروهایی نظیر شهرها، روستاها، محیط طبی و عرصه‌های زیست و فعالیت حرکتی ساکن در این سرزمین را مورد توجه قرارمی‌دهد. 
سمنان امروز تابحال در حوزه مباحث مربوط به توسعه شهری و آمایش سرزمین مباحثی را طرح و دنبال کرده‌است که امروز با توجه به انتخاب شهردار جدید و هم‌چنین استمرار فعالیت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، ضرورت طرح دوباره این مقولات را در ترکیب و قوالی تازه و ترتیباتی متناسب با اهمیت این مقولات در برنامه خود قرار داده‌است. یادآوری اینکه تفکر توسعه از حوزه مباحث اداری و تخصصی عبورکرده و به پهنه جامعه وارد شده و بر اساس تجارت جهانی مشارکت ذینفعان و صاحبان توسعه یعنی مردم در این مباحث ضرورت روزافزون و اهمیتی بیش از پیش یافته‌است.
امیداست، مشارکت صاحبنظران و دست‌اندرکاران و عموم شهروندان این نشریه بتواند به عنوان عرصه‌ای برای همفکری، تبادل نظر و اجماع بیشتر در خصوص اصلی ترین دغدغه مشترک همه اهالی استان یعنی ساخت فردایی بهتر و پربارتر شناخته شود و رسالت خود را بهتر انجام دهد.

Back to Top

Template Design:Dima Group