هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

82478397 71511399
نظمی که بیداد می‌کند!

::فاطمه محمدی‌فر
از نظر من بشر در هيچ كجاى دنيا چنين سيستم‌هاى نامنظمى را مشاهده نكرده‌است. 
اين بى‌برنامگى‌ها واقعا بحث‌برانگيز هستند و به عنوان مسائلى جدى نيازمند رسيدگى هستند.
از جمله در سيستم حمل و نقل كه يكى از مهم‌ترين سيستم‌هاى يك جامعه است بايد نظمى جدى برقرار باشد كه متاسفانه معمولا چنين نيست و مسئولين اصلا اهميتى براى وقت افراد قائل نمي‌شوند و هيچ برنامه‌اى را براى جبران اين مشكلات در پيش نمي‌گيرند و بارها جان، مال و وقت خيلى از مسافرين را به هدر مي‌دهند

براى مثال همين شنبه گذشته ....
من خودم به عنوان يك شاهد حاضر و عينى، اين موضوع را از نزديك ديدم... 
از ما طلبکار شدند که چرا بلیت نگرفته بودیم
و مي‌گفتند صندلى خالی نداريم ولی بعد از چند دقيقه كه صداى اعتراض‌ها درآمد مارا فرستادند داخل قطار و جالب اينجاست که ما با یک واگن نیمه پر مواجه شديم. خلاصه، قطار حركت كرد و من، خسته از اين همه دوندگى خوابم برد. حدود يك ساعت بعد که از خواب پریدم متوجه شدم ، قطار مدتی است كه در گرمسار توقف کرده است و چند نفر از مسافرین رفته‌اند و عده‌اى هم با رئيس قطار درحال بحث كردن هستند.
و من به خیال اینکه قرار است سر ساعت مقرر به تهران برسم، خوابیده بودم.
از قطار پیاده شدم و شروع كردم به اعتراض کردن به کارکنان آنجا. هرچه هم که می‌پرسیدیم علت توقف چیست و کی قرار است به مقصد برسیم، جواب نمی‌دادند و از مسافران قطار می‌خواستند صبر کنند تا مشکل قطارهای جلوتر حل شود تا قطار ما حرکت کند. میان این اوضاع آشفته بعضی‌هایشان در جواب مسافران که ساعت 6 صبح سوار قطار شده بودند تا سروقت به کارشان برسند در کمال بی‌خیالی می‌گفتند:« اگه عجله ندارید صبر کنید. حدود ساعت 2 ظهر می‌رسیم تهران.» و حتی در فواید سحرخیزی سخن می‌گفتند!!
دست آخر از فرط مسئولیت‌پذیری و وقت‌شناسی مسئولان قطار، من و چند نفر دیگر از مسافران قطار مجبور شدیم با ماشین شخصی خودمان را به تهران برسانیم.
و سوال اصلى اينجاست:
اگر مسئولين قرار نيست جواب سوال‌هاى مسافرين را بدهند و نمي‌دانند كه چه اتفاقى افتاده چه كسى جواب مي‌دهد؟ مسئول تاخير اين همه مسافر امروز چه كسى است؟
امروز شنبه13/8/96 قطار سمنان-تهران ساعت حرکت: 10/6 صبح

Back to Top

Template Design:Dima Group