هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

پلیس سرچهار راه

 از میان غفلت‌ها

::اسماعیل همتی

می‌گفت دو سه سال است که می‌خواهم یکی دو نفر از همسایه‌ها را با خودم همراه کنم تا یک شاخه گل بگیریم و برویم سر چهار‌راه مسیرمان و آن را به پلیس عزیزی که در سرما و گرما آنجا می‌ایستد تا مردم با نظم و آسایش به رفت و آمد و کار و زندگی خود برسند تقدیم کنیم.

راستش همیشه دلم می‌خواهد از ایشان تشکر کنیم تا خیال نکند اگر تا چراغ سبز می‌شود با عجله از جلویش رد می‌شویم، توجهی به او و زحمتی که می‌کشد نداریم. ولی متاسفانه حدود سه سال است که عمل به این تصمیم را هر هفته به هفته دیگر موکول می‌کنم. واقعاً ببخشید آقای پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر در چهارراه ورزش و نهضت! ببخشید آقای پلیس مستقر در چهاراه ورزش و مدرس! امیدوارم شهروندان دیگر مثل من اینطور تصمیم‌های مهم و لازم را به هفته‌های آینده نسپرند!
می‌گفت البته شاید هم تقصیر من نباشد و دلیلش این باشد که فرهنگ تشکر و قدردانی از افرادی که بدون کوچک‌ترین انتظار قدردانی، وظایف خود را بسیار خوب و بدون هیاهو انجام می‌دهند در زندگی ما جا نیفتاده. ولی آخر چه؟ پس چطوری متوجه شوند که توسط ما دیده می‌شوند و نوع خدماتشان ارزیابی می‌شود و قدردان زحمتشان هستیم. تنها پلیس راهنمایی نیست؛ نانوای نان‌های خوب و سالم محل هم هست، خواربار فروش خوش انصاف و با اخلاق که خوراکی‌های مصرف گذشته را می‌برد دور می‌ریزد اما به افراد ناآشنا به اهمیت تاریخ مصرف مواد فاسد شدنی نمی‌فروشد هم هست، مدیر خشکشویی، فروشنده لبنیات، پاکبان محل، راننده تاکسی یا آژانسی که فرزندان ما را با احتیاط و ادب به مقصد می‌رسانند هم هستند. می‌گفت راستی اگه حساب برویم می‌بینیم بسیاری از مردم این شهر دارند به ما خدمت می‌کنند... یعنی الان به ذهنم رسید که این همه آدم مسئول نظم و مراقب سلامتی و بهداشت و آموزش و کلاً زندگی بدون نگرانی ما هستند، ولی ما غافلیم که گاهی یک تشکر خشک و خالی هم که شده از آنان بکنیم. ولی من همین هفته این کار را می‌کنم! حتماً خوشحال می‌شوند! همان‌طور که هروقت کسی از من به خاطر کاری که حتی مطابق وظیفه‌ام انجام می‌دهم تشکر می‌کند خوشحال می شوم و سعی می‌کنم هر روز بهتر از دیروز باشم.

Back to Top

Template Design:Dima Group