هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

این رشته Small

به بهانه 27 دی، سالروز اجرای برجام!
بدون شرح...!
نتیجه‌گیری کنید؛ جایزه بگیرید!

نعمت ا... اعتمادزاده
13 آبان 1392: من اعتماد ندارم، خوشبین نیستم به مذاکره، لکن می‌خواهند مذاکره کنند، بکنند! (رهبر انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان)
20 فروردین 1394: گفتیم به طرف مقابل اعتماد نکنید، به لبخند او فریب نخورید، به وعده‌ نقد که می‌دهد وعده‌ نقد، نه عمل نقد اعتماد نکنید، [چون] وقتی خرش از پل گذشت، برمی‌گردد و به ریش شما می‌خندد! اینقدر این‌ها وقیحند. (رهبر انقلاب در دیدار با مداحان اهل بیت)
17 ژانویه 2016: محمدجواد ظریف و فدریکا موگرینی با قرائت بیانیه مشترکی آغاز اجرای برجام را اعلام کردند. اوباما با صدور فرمانی، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را لغو کرد. اتحادیه اروپا نیز لغو تحریم‌های خود علیه ایران را اعلام کرد!(خبرگزاری دویچه وله)
17 ژانویه 2016: ترکیه به شدت از بیانیه‌ای که در ژانویه 2016 درباره تعیین روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) صادر شد، استقبال می‌کند.(سایت وزارت امور خارجه ترکیه)
4 خرداد 1395: منابع اسرائیلی دروغ می‌گویند، ما حامی برجام هستیم. (مقامات باکو!)
29 جولای 2016: افتخار می‌کنم که بدون شلیک حتی یک گلوله برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کردیم. (هیلاری کلینتون!)
24 اکتبر 2016: محدودیت‌هایی در برجام تعریف شده‌است که بر اساس آن، فعالیت‌های غنی‌سازی ایران به یک برنامه صرفا تجاری با اهداف صلح‌آمیز مطابق با هنجارهای بین‌المللی تبدیل می‌شود! (تندفون آنلاین)
28 دی 1395: کسانی که نقد می‌کنند، لوکس هم نقد می‌کنند، باید بدانند نقد لوکس خیلی جا ندارد. باید به مردم قشنگ بگویند که اگر برجام نبود چه چیزی می‌شد؟ (حسن روحانی)
2 فوریه 2017: پس از آزمایش موشکی اخیر جمهوری اسلامی، آمریکا لحن خود در برابر ایران را تندتر کرد. مشاور امنیت ملی ترامپ مسئولیت رفتار «بدخواهانه» ایران را متوجه دولت اوباما کرده و می‌گوید رفتار ایران در خاورمیانه «بی‌ثبات‌کننده» است. (خبرگزاری دویچه وله)
25 فوریه 2017: از تاریخ شانزدهم ژانویه 2016 تا کنون، آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام تعهدات برجامی ایران را مورد تأیید قرارداده‌است. (خبرگزاری ایرنا)
10 فروردین 96: برجام سایه جنگ و تحریم ظالمانه را از سر ایران برداشت و فضای کار و تعامل با جهان را مساعدتر کرد! (حسن روحانی)
27 ژوئن 2017: در برجام مشخص شده که گروه 5+1 نباید اقداماتی خلاف توافق هسته‌ای انجام دهند. تحریم‌ها برجام را نقض می‌کنند! (آی اف بی‌نیوز)
27 شهریور 1396: من می‌خواستم بگویم این برنامه آمریکا برای ما هچل‌آفرین است و ایشان مرتب می‌گفتند آقای جان‌کری قول داده‌است. به جایی رسید که دیدم دیگر نمی‌توانم دیدگاه‌های خود را مطرح کنم به قدری پروپاگاندای آقای کری به ایران منتقل شده بود که تا سطح افراد بسیار مهمی مانند آقای هاشمی رفسنجانی توسعه پیدا کرده‌بود. (ناصر نوبری/ سفیر سابق ایران در شوروی)
30 شهریور 96: باید در این مذاکره مراقبت و دقت لازم انجام می‌گرفت تا اینگونه نباشد که هر غلطی که طرف مقابل انجام بدهد، نقض برجام محسوب نشود اما هر اقدام ایران، نقض برجام محسوب شود. (رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری)
17 مهر 1396: ما هنوز نمی‌توانیم در انگلستان یک حساب بانکی باز کنیم! (محمدجواد ظریف)
14 اکتبر 2017: ترامپ کنگره را تهدید کرده که اگر محدودیت‌های زمانی ایران برای تداوم فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی بیشتر نشود به برجام خاتمه خواهدداد. (آبزرور)
14 اکتبر 2017: سپردن پرونده برجام به کنگره آمریکا، تدبیر ترامپ برای باز کردن این گره خودساخته از دور گردنش است: اگر کنگره به لغو برجام رأی دهد، ترامپ بدون آن که شخصا هزینه‌کند، به شعارش عمل کرده‌است و اگر کنگره مایل به ادامه اجرای برجام باشد، ترامپ می‌تواند بگوید که می‌خواست برجام را پاره‌کند ولی نمایندگان مردم آمریکا مانع شدند. (دیپلماسی ایرانی)
17 اکتبر 2017: اگر ایران سازگار باشد(!) و اگر اتحادیه اروپا، چین و روسیه همچنان بر این باور باشند که برجام می‌تواند اعمال شود، ایالات متحده مجبور است که تحریم‌های ایران را لغو کند!
(خبرگزاری رویترز)
9 آبان 1396: قرار است قانون کاتسا(قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم) که به مادر تحریم‌ها یا سیاه‌چاله تحریم‌ها معروف است از امروز اجرایی شود. (الف)
15 آبان 1396: اعضای هیأت نظارت بر برجام با توجه به رفتار غیرقابل توجیه آمریکا درباره تعهدات این کشور در برجام، اجرای این قانون را نقض ‏فاحش برجام دانستند! (مشرق نیوز)
12 ژانویه 2018: انتظار می‌رود که ترامپ از متحدان اروپایی و کنگره به دلیل آنکه هنوز به توافقی برای تشدید قانون نظارت بر برجام نرسیده‌اند، ابراز ناخرسندی کند! (خبرنگار بلومبرگ)
15 ژانویه 2018: تلاش برای حفظ برجام که به عنوان معاهده هسته‌ای ایران شناخته می‌شود، یکی از اولویت‌های روسیه در سال 2018 خواهد بود! (وزیر امور خارجه روسیه)
24 دی 1396: برجام آثاری دائمی الی یوم‌القیامه دارد! برخی هنوز ابعاد برجام را لمس نکرده‌اند (حسن روحانی)
پی‌نوشت اول: به خوانندگانی که بهترین و منطقی‌ترین نتیجه را از گزاره‌های بالا بگیرند، هدایای نفیسی از جمله یک ماله طلایی، یک دستگاه بتونیر مستعمل که پیشتر در رآکتور اراک مورد استفاده قرار گرفته‌است، یک عدد ساعت مچی با امکانات کامل جاسوسی، یک عینک با قابلیت نمایش تأثیرات برجام و جوایز نقدی شامل عواید حاصل از اجرای برجام اهدا خواهدشد. 
پی‌نوشت دوم: به خوانندگانی که به مهم‌ترین مواردی که در گزاره‌های بالا مغفول مانده است، اشاره کنند جوایز نفیس‌تری شامل نشان درجه یک افتخار(شبیه همان نشان‌هایی که به دری اصفهانی دادند) و... تقدیم خواهد شد.

Back to Top

Template Design:Dima Group