هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

221840

در نشست خبری معاونت بسیج علمی مطرح شد: 
مسئولان از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنند

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری نشست خبری معاونت بسیج علمی،پژوهشی، فناوری استان با اعضای خانه نخبگان استان سمنان تشکیل‌ شد. 
دکتر جلالی شنیدن مسائل و مشکلات نخبگان را دلیل برپایی این نشست عنوان‌کرد و گفت: برخی از مشکلات در این حوزه به علت مسامحه‌کاری سیستم اداری مغفول می‌ماند و چنین نشست‌هایی می‌تواند به رفع این مشکلات کمک‌کند.

علم

علم در خدمت صلح و توسعه

در سال ٢٠٠١ سازمان علمي و فرهنگي ملل متحد(يونسكو) روز ٢٠ آبان را روز جهاني علم در خدمت صلح و توسعه نام‌گذاري كرده است.

زلزله

گفتگوی تفصیلی سمنان امروز با باب‌الله عابدین‌زاده، کارمندی که می‌گوید می‌تواند زلزله را پیش‌بینی کند!
نمی‌خواهم علم را رد کنم اما...!


عابدین‌زاده: حرکاتی که حیوانات و حشرات دارند، میزان شدت وجود برخی از گازها همچون گاز آرگون را در محیط نشان می‌دهد و بر این اساس من شدت زلزله را بر حسب ریشتر به صورت تقریبا دقیق بیان می‌کنم

چندی قبل، برخی از رسانه‌ها تیتر زدند که:«یک فرد سمنانی مدعی است که می‌تواند زلزله را 48 ساعت قبل از وقوع پیش‌بینی کند!» این فرد سمنانی! را را یافتیم و ساعتی با وی به گفتگو نشستیم. آقای عابدین‌زاده البته سمنانی نیستند و زاده خطه شمال هستند اما در کمیته امداد شهرستان میامی فعالیت می‌کنند و در همین شهرستان به تحقیق درباره زلزله مشغول‌اند. بی‌مقدمه شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم.

19412خانه رباتیک

 

آموزشگاه‌ها و موسسات بسیاری برای آموزش کودکان و نوجوانان طراحی شده و فعالیت می‌کنند. آموزشگاه‌هایی که اهداف متفاوتی نیز برای خود تعریف و آنها را دنبال می‌کنند. آموزشگاه‌هایی برای ورزش‌های مختلف، آموزشگاه‌های درسی و کنکور، آموزشگاه‌های کارآفرینی، بازاریابی و ...

یکی از آموزشگاه‌هایی که این روزها مورد توجه خانواده‌ها واقع شده موسسات رباتیک و خانه‌های خلاقیت هستند. خانه خلاقیت رباتیک

19125

ویژگی‌های هنر برقراری ارتباط
۷ گام تا برقراری ارتباط موثر

 

بسیاری از افراد در ارتباطات خود دچار مشکل هستند و بیشتر صحبت‌های آنها با دیگران بخصوص افراد خانواده به مشاجره و بگومگو ختم می‌شود. راهکارهایی برای ایجاد ارتباط مناسب بین افراد وجوددارد و از آنجا که ارتباط موثر یکی از ویژگی‌های انسان‌های موفق است و لزوم آن بر همگان روشن، از نظریات کارشناسی استاد«سعید بهرامی» دانشجوی دکترای مشاوره و مدرس دانشگاه در این زمینه بهره جسته‌ایم.

181 2

هر آنچه در مورد طلای مایع باید بدانید

 

 

 

فناوری اسانس
آنچه که در زبان فارسی به نام اسانس معروف شده در اصل به معنای عطرمایه، جوهر و عصاره گل‌ها و گیاهان معنا می‌شود و به ترکیباتی گفته می‌شود که بو و طعم خوبی دارند. این ترکیبات امروزه در محصولات غذایی، آرایشی،دارویی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این واژه بنا بر پیشینه روابط تاریخی ایران و فرانسه از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده است.

168 6

جنگ كولاهــــا

حسین قدرت‌آبادی

 

 

 

نوشابه‌های گازدار هم اکنون در سراسر دنیا جزء پر مصرف‌ترین نوشیدنی‌هاست. اکثر ما از هر دو این نوشیدنی‌ها استفاده می کنیم و در صورتی که به یکی از آن‌ها دسترسی نداشته باشیم از آن یکی بهره خواهیم برد. دو شرکت کوکاکولا و پپسی از پیشگامان تولید نوشابه در دنیا هستند. پپسی و کوکاکولا سال‌های بسیاری است برای کسب مقام اول در جهان با هم در رقابت هستند.

163 12

کیمیاگری؛ علم یا جادو؟!

فاطمه مرادیان

علوم تجربی نتایج سایر علوم را کنترل می‌کند و حقایقی را برملا می‌کند که استدلال در اصول کلی هرگز قادر به کشف آنها نخواهند بود. امروزه بررسی ارتباط علوم با یکدیگر، بیش از پیش شگفتی‌های آفرینش را به رخ بشریت می‌کشد، این ارتباط و پیدایش شبه علوم‌ها در گذر زمان ما را بر آن داشت تا به بررسی یکی از شاخه‌های علوم غریبه، به نام «کیمیاگری» بپردازیم.

160 6

رنگی باشید!
از تأثیرات رنگ‌ها بر روان انسان‌ها چه می‌دانیم؟

بشر از دیرباز به این نکته مهم باور داشته است که آن‌چه «می‌بیند» بر روانش تأثیرگذار خواهد بود. در واقع ما از فضای پیرامون خود، فارغ از تعاملات انسانی، دریافت‌هایی حسی داریم که شاید تنها فیزیکی نباشند. 

160 1

اثاث‌کشی بزرگ زمینی‌ها!
همزیستی مسالمت‌آمیز ماه، فضانوردی، سیاست و داستان!

«این روزها انسان‌ها بر روی ماه گام می‌زنند
و رد پاهایشان را مثل کدو
روی آن دنیای مرده می‌کارند
در حالی که
روی همین زمین زنده
در سال بیش‌‌تر از ۳ میلیون نفر از گرسنگی می‌میرند...»

Back to Top

Template Design:Dima Group