هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

221840

در نشست خبری معاونت بسیج علمی مطرح شد: 
مسئولان از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنند

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری نشست خبری معاونت بسیج علمی،پژوهشی، فناوری استان با اعضای خانه نخبگان استان سمنان تشکیل‌ شد. 
دکتر جلالی شنیدن مسائل و مشکلات نخبگان را دلیل برپایی این نشست عنوان‌کرد و گفت: برخی از مشکلات در این حوزه به علت مسامحه‌کاری سیستم اداری مغفول می‌ماند و چنین نشست‌هایی می‌تواند به رفع این مشکلات کمک‌کند.جلالی با بیان این‌که فعالیت سازمان علمی پژوهشی و رفتاری سپاه موازی با دیگر سازمان‌های علمی استان نخواهدبود، ماموریت این سازمان را شناسایی نخبگان مغفول مانده و تربیت دانشجویانی که در راستای تولید اشتغال و ثروت ملی فعالیت کنند،برشمرد. وی با انتقاد از سیستم آموزشی کشور گفت: اگر جوانان پس از فارغ‌التحصیلی نتوانند در راستای اهداف نظام، مثمرثمر باشند و تولید اشتغال و ثروت نداشته‌باشند نشان از عدم انجام درست ماموریت دانشگاه‌ها است. دکتر فرهاد رهبر مسئول خانه نخبگان بسیج وهیئت علمی دانشگاه سمنان هم در این جلسه با اشاره به تاسیس شرکت دانش‌بنیان و مشکلات پیش‌رو خواستار حمایت مسئولین در این راستا شد.دکتر امینیان هم با بیان این‌که از نظر دانش و امکانات در کشور هیچ‌گونه کم وکاستی وجود ندارد از وجود محدودیت‌های شرکت‌های دولتی که زمینه پیشرفت را ناهموار می‌سازند ابراز گلایه‌کرد. امینیان که دارای بیست و چهار سال سابقه کار صنعتی و اجرایی است از مسئولین خواست شرایطی ایجاد کنند تا فعالان این حوزه بدون دغدغه فکری به فعالیت خود ادامه‌دهند. یکی از حاضران در این نشست با بیان اینکه استان سمنان از تعداد زیاد پژوهشگر سود می‌برد گفت: به غیر از مرکز علمی پژوهشی بسیج استان در هیچ یک از حوزه‌های علمی، از پژوهشگران حمایت نمی‌شود.

وی با انتقاد از عملکرد معاونت پژوهشی استانداری، از استاندار خواست تا با برگزاری نشستی، حرف‌های پژوهشگران و مشکلات این حوزه را شنیده و در راستای حل این معضلات چاره‌ای بیندیشند. وی در ادامه پرسش‌های انتقادی خود، گفت: چرا پروژه‌های پژوهشی استان در خارج از استان در حال انجام است؟ چرا کار ما جهادی نیست؟ در پایان جلسه یکی از مخترعین نونهال به بیان مشکلات خود پرداخت و به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داده‌شد.

Back to Top

Template Design:Dima Group