هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

IMG 0527 Small

درباره هزینه‌های اداره شهر و نحوه محاسبه عوارض نوسازی به مردم اطلاع رسانی کنید!

عضو شورای اسلامی شهر سمنان: به نهادهای ذیربط به طور جدی اعتراض کرده‌ایم

سمنان امروز- امسال پس از آن که فیش‌های عوارض نوسازی توسط عوامل شهرداری‌ها در میان شهروندان توزیع‌شد، بسیاری از مردم از افزایش چشمگیر ارقام مندرج در این فیش‌ها متعجب‌شدند. مردم در ابتدا انگشت اتهام را به سوی مجموعه مدیریت شهری نشانه رفتند اما تنها مجموعه مدیریت شهری نیست که در افزایش ارقام مذکور دخالت دارد. 

ramadan in singapore

توجهاتی که دختران می‌طلبند
واکاوی مسائل تربیتی مرتبط با دختران در گفتگو با سمانه قوشچیان

دختران همانند گل‌های رونده‌ای هستند که همیشه به مراقبت باغبان (خانواده) نیاز دارند. گل‌هایی که در کمال زیبایی و ظرافت نیازمند توجه خاص، نوازش، راهنمایی و هدایت هستند. با توجه به اهمیت تربیت دختران و پیشگیری از آسیب‌پذیری دختران از خطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کند. گفتگویی با سمانه قوشچیان یکی از روانشناسان جوان و با تجربه استان داشته‌ایم که شما را به مطالعه آن دعوت می‌کنم:

آب

آمارهای متناقض از میزان هدررفت آب در دستگاه‌‌های تصفیه آب
دستگاه‌های پیشرفته‌ای که به هدررفت آب می‌انجامد
سمنان امروز، استفاده از پساب دستگاه‌های تصفیه را بررسی می‌کند

این روزها دستگاه‌های تصفیه آب در بسیاری از منازل جایگاه ویژه‌ای دارند چراکه طعم آب شرب سمنان به مذاق بسیاری از افراد خوشایند نبوده و ترجیح بر این است که پس از تصفیه، آب به مصرف برسد. مراکز فروش آب تصفیه هم با توجه به عدم گوارایی آب لوله‌کشی منطقه، مشتریان بسیاری دارند. 

Z5jY0

نگذارید کودک‌تان طرد شود!
راهکارهایی برای تشخیص شیطنت از بیش‌فعالی

::مبینا کلاته‌عربی
از در و دیوار بالا می‌رود، آن‌چنان انرژی زیادی در او نهفته که به هیچ ترفندی نمی‌توان دمی او را یک‌جا نشاند. یکی او را بیش‌فعال خطاب می‌کند و دیگری می‌گوید بچه‌است و شیطان، می‌گوید اگر این شیطنت‌ها نباشد کودکی معنا ندارد و نمی‌توان انتظار داشت کودک همچون بزرگسالان، رفتارکند. شیطنت و بیش‌فعالی تفاوت‌هایی ‌دارد که برخی از والدین نمی‌توانند مرز بین این دو را تشخیص دهند. از آن‌جا که بیش‌فعالی مشکلاتی را برای کودک و نیز مراحل بعدی زندگی ایجاد می‌کند بهتر است والدین تفاوت‌ها را بدانند تا بتوانند اقدامات لازم را در زمان مناسب انجام‌دهند. سیدمحمدمیرعماد که کارشناس روانشناسی است توضیحاتی در این زمینه داده‌اند که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنم:

111 Small

طرح تشدید بازرسی در شب یلدا  اجرایی می‌شود

به پایان فصل پاییز و فرارسیدن شب یلدا چند روزی بیشتر باقی مانده‌است. 

شب یلدا یکی از جشن‌های ملی است که آئین‌های خاص خود را دارد و طبق آداب و رسوم، شب‌نشینی و چیدن سفره یلدا با انواع خوراکی‌هایی که هرکدام سبقه‌ای دارند در این شب در بسیاری از خانواده‌ها اجرامی‌شود.

دیوار

دیوار مهربانی فروریخت!

داستان یک طرح که نیمه‌کاره‌مانـد

«نیاز نداری بذار، نیازداری بردار» این دو جمله یا عبارت 6 کلمه‌ای مدتی بر سر زبان‌ها بود و بر دیوارهایی حک شده‌بود که قراربود مهربانی را فریادبزنند. موجی به راه افتاد که همچون سونامی تمام شهرهای کشور را دربرگرفت. آنچنان که دیوار مهربانی از دیوار چین و برلین هم مشهورتر شد.

طرحی که با رنگ‌آمیزی یکی از دیوارهای شهر و نصب تابلوی «نیاز نداری بذار، نیازداری بردار» و الصاق چند میخ و چوب‌لباسی و ایجاد چند طبقه، در روزهای سرد زمستان سال 94، به طرحی ملی بدل شد تا نیازمندان در روزهای سرد سال، تن‌پوش و پاپوشی داشته‌باشند. این طرح مردمی و خودجوش که در زمان کوتاهی، در تمامی شهرها تسری یافت، در خارج از مرزها نیز، از آن استقبال شد و چندین کشور بواسطه این طرح نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اقدام‌کردند. گزارش‌های بسیاری از روزنامه‌های جهان همچون گاردین و نیویورک‌تایمز هم در تحسین شهروندان از اجرایی شدن این طرح در روزگاری که نسبت به ایرانیان، کم‌لطفی‌ها ادامه‌داشت، جالب توجه و حاکی از اتفاقی میمون‌بود.

nanva Small

یارانه نان در لایحه بودجه 97 به یک‌سوم تقلیل پیدا کرد!
رئیس اتحادیه نانوایان: سیاست‌های دولت در جهـت نابـودی صنف نانوایـان اسـت!
رجبعلی جعفریان: بر اساس سیاست‌های دولت 20 درصد از نانوایی‌های کشور باید به صورت آزادپز فعالیت کنند و تمامی نانوایی‌های سنگکی سمنان در زمره این 20 درصد قرار گرفته‌اند!

گلیم

صادرات به اسپانیا؛ راهی که باید هموارشود

بانوی کارآفرین از مشکلات و مسائل فروش  محصولاتش می‌گوید.سیده حمیده رضوی مقدم بانوی کارآفرینی است که زیر نظر سازمان فنی‌حرفه‌ای به امر آموزش در رشته‌های فرش، گلیم، جاجیم، تابلو فرش مشغول‌است.

رضوی مقدم به جز آموزش، در حوزه تولید گلیم‌های دورو، تابلوفرش و فرش نیز فعال است و زمینه اشتغال نزدیک به 50 نفر را نیز فراهم‌کرده‌است. وی دانش‌آموخته کارشناسی فرش است و 15 سال از فعالیتش در این حوزه می‌گذرد. برای آشنایی با فعالیت‌های این بانوی هنرمند و کارآفرین گفتگوی کوتاهی با وی داشته‌ایم که در پی می‌آید:

بازی

جدی‌تر از بازی نداریم!

:: مبینا کلاته عربی 

کودکان با بازی به تجربه و شناخت از دنیای اطراف‌شان می‌رسند. گفته می‌شود بازی برای کودکان بسیار جدی است. آنچنان جدی که از زندگی ما بزرگسالان هم برایشان جدی‌تر است. صحبت‌های کارشناسی روانشناس سیدمحمدمیرعماد را در این خصوص آورده‌ایم تا به میزان اهمیت بازی برای کودکان بیش از پیش پی ببریم.

زلزل

هر آنچه اتفاق می‌افتد ناشی از تدبیر ماست

97 درصد از شهر‌‌های کشور در معرض زلزله ‌قرار دارند به نوعی 70 درصد از مساحت کشور‌مان روی گسل است. در مجموع استان سمنان شهر لرزه‌خیزی است. گسل‌های شهرک روزیه، عطاری، ده‌نمک و ...گسل‌های فعالی هستند که حکایت از پررسیک‌بودن سمنان دارند.

Back to Top

Template Design:Dima Group