هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

زلزله کرمانشاه 20

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان سمنان در گفتگو با سمنان امروز:

مبنای علمی ادعاهای رسانه‌های معاند درباره غیرطبیعی بودن پس‌لرزه‌ها چیست؟
شهریار کرمی: رسانه‌های معاند باید توضیح دهند که اظهارات آن‌ها درباره غیرطبیعی بودن پس‌لرزه‌ها بر چه مبنای علمی استوار است.

مدیرکل ثبت احوال قندالی واترمارک Small

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان:

تحلیل آمار طلاق در بازه‌های زمانی کوتاه ممکن نیست

عباس قندالی: روند افزایشی آمار طلاق باید در بازه‌ای 2 تا 5 ساله مورد بررسی قرار بگیرد

 

سنگک واترسنگک با طعم مهربانی


منتظر هستم تا نوبتم بشود و نان سنگک دورو کنجدی سفارشی را تحویل بگیرم و بروم. مردی که لباس‌های کهنه‌ای بر تن دارد بدون آنکه پول بدهد دو عدد نان را برمی‌دارد و مرد نانوا را دعا می‌کند و می‌رود. آنکه نوبتش بعد از من هست هم اسکناسی از جبش بیرون می‌آورد و بر روی تابلوی روی دیوار می‌چسباند. توجهم به تابلو منعطف می‌شود. تابلویی که به نام دیوار مهربانی بر دیوار الصاق شده است.

یران زمین واتر Small

«مجتمع ایران‌زمین»؛ از تابستان 92 تا زمستان 96!

سمنان امروز در گزارشی که در پی می‌آید به بررسی آغاز و انجام پروژه مشارکتی ایران‌زمین پرداخته است. شما را به مطالعه این گزارش دعوت می‌کنیم:

شلوغی های شهر

سمنان شهری در میان میادین!
شلوغی‌های شهر


خیابان‌ها شلوغ شده‌اند. خیلی شلوغ. با سال‌های دور خیلی توفیر دارد با آن زمان‌ها که سمنان پر از میدان نشده‌بود. آن زمان‌ها که هر خانواده‌ای چند دستگاه خودرو نداشت. آن زمان که سرویس‌های مدارس رونقی نداشت و دانش‌آموزان دست در دست هم مسیر خانه تا مدرسه را با شعر و آهنگ طی می‌کردند. جمعیت کم‌بود و خبری از تقاطع‌های غیر همسطح نبود. 

آفت آداب

آفت آداب و رسوم

:: لیانا درخشانی

- هندوانه تزئین شده هم دارین؟
- شرمنده. تازه تموم شده اما احتمالا تا غروب یه تعدادی میاریم آخه استقبال خیلی خوب بوده
پیرمرد که اینها را می‌شنود از فروشنده می‌پرسه: هندوانه تزئین شده دیگه چه صیغه‌ای است؟!
فروشنده که متوجه ابهام پیرمرد شده‌است کمی برایش توضیح می‌دهد. اما با توضیحات فروشنده گویی پیرمرد بیشتر برایش سوال ایجاد شده‌است.
- خب اونوقت با هندوانه تزئین شده چیکار می‌کنید چه فرقی داره که اینهمه بابتش پول میدید؟!

یلدا Small

رئیس اتاق اصناف شهرستان سمنان: افزایش نظارت بر بازار یلدا با 14 بازرس
تلاطـم بازار در بلنـدای یلـدا


مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار از اختصاص غرفه‌های عرضه مستقیم محصولات در راستای حمایت از مصرف‌کنندگان خبر داد

یلدا؛ شـب‌به‌یاد‌مـاندنی
واپسین شب پاییز که به باور پیشینیان نور بر تاریکی چیره می‌گردد و دگر بار خورشید زاده می‌شود بهانه‌ای است برای با هم بودن.

یبیب

سهم آفرینشگران فرهنگی در پویایی و بالندگی جوامع

:: اسماعیل همتی
[ کارشناس ارشد فرهنگی]

بسیاری از اهل دانش و دین و هنر و ادبیات جوامع را همواره عقیده بر این است كه همة ناهنجاری‌های موجود و آزار‌دهنده اکنون جهان، نه از فقر اقتصادی یا فقر سیاسی، بلكه از فقر فرهنگی است که منشا آن یا متوقف بودن چرخ فرهنگ در کنار چرخهای اقتصاد و سیاست است و یا نابلد بودن مسئولان حرکت چرخ فرهنگ. بنابراین لزوم حركت چرخ فرهنگ، به موازات دو چرخ دیگر جامعه، یعنی اقتصاد و سیاست، بیشتر از هر دورانی در جهان امروز احساس می‌شود.

v1 XHNsaWRlMi5qcGc1 1600x550

نه؛ علیه هرگونه تبعیض سنی!

اگر از بلایای ارضی و سمائی محفوظ بمانید، ظرفیت شنیدن اخبار عجیب و غریب ایران و جهان را داشته باشید و زیر بار مخارج زندگی جوانمرگ نشوید(دور از جان!)؛ احتمالا دورانی به نام دوران سالمندی را تجربه خواهید کرد! کسانی هم که این دوران را به هر دلیلی تجربه نمی‌کنند، در میان خانواده و اطرافیان با سالمندانی مواجه هستند که مشکلات خاص خود را دارند. این نکته اول!
کوچک‌تر که بودیم «الهی پیر بشی!» را از بزرگ‌ترهایمان می‌شنیدیم؛ دعایی که حالا درباره جامعه مستجاب شده است! جامعه ما به سوی سالمندی حرکت می‌کند و این امر، چالش‌هایی را به دنبال دارد و خواهد داشت. این هم نکته دوم!

01 Medium

زیر پوست شهر چه می‌گذرد؟!
خیلی دور، خیلی نزدیک...!
روایتی تلخ از قلب تاریخی شهر سمنان

جای دوری نیست. همین نزدیکی. نامش را گذاشته‌ایم «قلب تاریخی شهر سمنان»... آمده‌ایم در یک قدمی بازار سمنان... خیابان کهنه‌‌دژ... از سمت غربی بازار که نگاه کنی، یک رشته جداره مخروبه می‌بینی و خانه‌هایی که گذر زمان و بی‌توجهی‌ها، به متروکه‌هایی در «شهر تاریخی سمنان» تبدیلشان کرده است... وارد مخروبه‌ها که می‌شوم، مخلوطی از بوی تعفن و خاکستر تازه مشامم را آزرده می‌کند... خانه زیبایی است اما ساکنان خوبی ندارد...

Back to Top

Template Design:Dima Group