هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

178 13

مسئولان استان؛
لطفا صدای ما را بشنوید!

 

 

 

در هفته گذشته، فرصتی دست داد تا در گفتگو با برخی از نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان، مشکلات مناطق مختلف استان را مورد بررسی قرار دهیم. آن‌چه که در پی می‌آید، طرح بی‌واسطه مشکلات از زبان این نمایندگان با مسئولان است. سمنان امروز آمادگی دارد پاسخ‌های مسئولان محترم را در خصوص مشکلات عنوان‌شده انعکاس دهد و چه نیکو خواهد بود اگر خبر خوش حل این مشکلات نیز از همین طریق به اطلاع مردم شریف استان برسد.

152 01

بوى‌پیراهن‌خونین‌کسی‌می‌آید ...

 

 

 

 

حکومت مسلمین، زبان گویای حق اسلام را برنتافته است. اینک عمار، علی(ع) و دو فرزندش، کسی از اهالی غفار را در راه دراز تبعید بدرقه می‌کنند که روزگاری را در یاری پیامبر امت زیسته است. حسین(ع) حالا جوان نورسی است که رنج ابوذر بودن و رنج علی بودن را خوب می‌فهمد.

144 15

هشداری برای پیشگیری از تشدید پدیده بیابان‌زایی در سمنان
تاغ‌ها را می‌بُرند و می‌بَرند!

پدیده بیابان‌زایی همزمان با شدت گرفتن خشکسالی در ایران، چندسالی است که بیش از پیش مورد توجه دستگاه‌ها و نهادهای مختلف قرار گرفته است. مسئولان دستگاه‌های مرتبط با این حوزه، با دشواری بسیار می‌کوشند به واسطه بکارگیری راهکارهای گوناگون با پدیده بیابان‌زایی به مقابله برخیزند.

141 9

حال این روز‌های بیمارستان کوثر
در بازدید خبرنگاران سمنان امروز از بیمارستان کوثر، مردم از مشکلاتشان گفتند

بیمارستان آموزشی-درمانی کوثر، امروز به مرکز اصلی مراجعه بسیاری از بیماران تبدیل شده است؛ بیمارانی که نه تنها از شهرستان سمنان بلکه از استان سمنان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند. دیدگاه‌های گوناگونی پیرامون کیفیت خدمات‌رسانی در این بیمارستان در افواه عمومی وجود دارد. 

137 5

علی برادری‌اش را به‌عدل ثابت کرد

جماعت معترض به سیاست‌های خلیفه، پشت در خانه علی(ع) اجتماع کرده‌اند. علی(ع)، آرام اما آزرده‌خاطر صدای معترضان را می‌شنود. 

136 14

امام حسن(ع) از بایسته‌های جامعه اسلامی می‌گوید؛
صداقت در هنگامه دشواری‌ها نماد یک جامعه اسلامی

علی(ع) را که شهید کردند، همه توجهات به سوی سبط بزرگ پیامبر جلب شد. خیلی‌ها برای بیعت با حسن‌بن‌علی(ع) آمده بودند؛ حتی آن‌ها که با علی(ع) سر ناسازگاری داشتند. گویی رفتارها گرم‌تر شده بود.

1111 Small

بدهی 289 میلیارد ریالیادارات دولتی به شهـرداری سمنـان!

تحصیل درآمدهای پایدار همواره یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری در ایران و جهان بوده است. در کشور ایران سازوکارهای مختلفی برای تأمین درآمدهای پایدار برای مدیریت شهری تعریف شده است. این سازوکارها به طور خاص در شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهرها به عنوان مراکز اصلی مدیریت شهری نمود پیدا می‌کنند و اجرایی می‌شوند.

571ecea16a98 Small

سایه بانک‌ها را از سر مردم کم کنید؛

ربا، حرامِ حلال‌شده‌ی آخرالزمان!

در طول چند هزار سال گذشته پول همواره نقش مهمی در زندگی مردم داشته است اما در هیچ دوره‌ای از تاریخ زندگی بشر، پول تا اندازه‌ای که در هشتاد سال گذشته بر صدر نشسته است، نقش‌آفرین نبوده. به موازات افزایش تدریجی اهمیت پول در جوامع، سیستم‌های مالی و نهادهای اقتصادی تعریف و تشخص بیش از پیش یافتند و در این میان بانک‌ها از شناخته‌شده‌ترین و تأثیرگذارترین نهادهای اقتصادی بوده‌اند. شاید خیلی از مردم با حقیقت بانک؛ آنگونه که هست، آشنا نباشند و این نوشتار می‌کوشد تا ماهیت بانک را به شما معرفی کند.

Back to Top

Template Design:Dima Group