هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

بیلیارد Small

پس از سال‌ها انتظار
نخستین دوره مسابقـات اسنوکـر قهرمانی استان برگزار شد

بیلیارد، یکی از بازی‌های بسیار قدیمی‌ است که در گذشته از آن به عنوان ورزش مرفهین یاد می‌شد؛ اما چند سالی است که این ورزش در ایران به صورت همگانی درآمده و افراد زیادی مشغول به فعالیت در این رشته هستند. این اواخر هم که خبر از المپیکی شدن آن در بازی‌های 2020 توکیو به گوش می‌رسد که این موضوع اهمیت توجه به این رشته را بیش از پیش، آشکار می‌سازد.


اما در استان ما نیز، مدت‌هاست که مسابقات رسمی در این رشته برگزار نشده و پس از سال‌ها و با تغییر در مدیریت هیأت بیلیارد استان سمنان، نخستین دوره مسابقات استانی اسنوکر از روز دوشنبه هفته گذشته و در محل باشگاه بیلیارد شار، به مدت 7 روز، برگزار شد.
غلامرضا بختیاری، سرپرست هیأت بولینگ و بیلیارد استان سمنان با اعلام این خبر گفت: بر خلاف تصور استقبال خوبی از این رقابت‌ها صورت گرفت و مسابقات اسنوکر استانی با حضور 20 ورزشکار از سراسر استان و در دو مرحله گروهی و حذفی به انجام رسید.
وی با اعلام اینکه مرحله گروهی این دوره از رقابت‌ها در قالب 4 گروه 5 تیمی و به صورت دوره‌ای برگزار شد افزود: در این دوره بازیکنان به صورت گروهی با یکدیگر به رقابت پرداختند و نفرات برتر به مرحله حذفی راه پیدا کردند.
بختیاری ادامه داد: در مرحله ما قبل پایانی، رقابت‌ها بسیار پر هیجان و نزدیک دنبال شد و در نهایت، حسین وریجی و سیاوش دارایی با غلبه بر علی تبیانیان و هادی نجاریان موفق شدند به فینال این دوره از مسابقات راه پیدا کنند. در بازی فینال نیز وریجی موفق شد با غلبه بر دارایی به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد. رقابت بین علی تبیانیان و هادی نجاریان نیز با پیروزی تبیانیان به پایان رسید و او بر سکوی سوم این مسابقات ایستاد.
بختیاری در ادامه افزود: نفرات اول تا چهارم این مسابقات، به‌عنوان نمایندگان استان سمنان جهت اعزام به مسابقات کشوری برگزیده خواهند شد.
وی با گلایه از کم‌توجهی مسئولین به ورزش بیلیارد گفت: به نظر من عامل مهم در شناساندن هر ورزشی، صدا و سیما خواهد بود و رشته‌های نظیر بیلیارد که همواره مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند از این جهت نیاز به حمایت بیشتری دارند و رسانه می‌تواند با پوشش مسابقاتی از این دست و یا معرفی و گفتگو با برخی از ورزشکاران خوب بیلیارد استان سمنان کمک شایانی به رونق این رشته داشته باشد.
وی ادامه داد: با وجود اینکه در شبکه‌هایی نظیر شبکه ورزش، ساعت‌ها مسابقات بیلیارد را برای مخاطبین به نمایش می‌گذارند، اما صدا و سیمای استان با دلایل واهی از پخش تصاویر و یا پوشش تصویری این رشته امتناع می‌ورزد که جای بسی تأسف دارد.
بختیاری برخی تبلیغات منفی علیه این ورزش را یکی از عوامل اصلی دوری خانواده‌ها از این رشته قدیمی دانست و گفت: در بسیاری از فیلم‌های ما، بیلیارد را به عنوان ورزش ثروتمندان و یا بزهکاران و مافیای مواد مخدر نشان می‌دهند، اما حقیقتاً این ورزش، مدت‌هاست که به‌صورت همگانی در آمده و بسیاری از اقشار جامعه نیز این موضوع را پذیرفته‌اند، اما گویا مسئولین ما هنوز در دوران گذشته زندگی می‌کنند و نمی‌خواهند این موضوع را باور داشته باشند که بیلیارد نیز همچون بسیاری از رشته‌های دیگر، به صورت یک ورزش همگانی نیازمند توجه و رسیدگی است.
سرپرست هیأت بیلیارد استان سمنان با اشاره به همکاری‌های همه‌جانبه اداره کل ورزش و جوانان در خصوص رشته بیلیارد گفت: بسیار خرسندم که بر خلاف تمامی بی‌مهری‌ها، اداره کل ورزش و جوانان و جناب آقای فتاحی و ایزدبخش، همواره حامی ما و این رشته بوده‌اند و برای برگزاری این مسابقات نیز از هیچ کوششی فروگذار نکردند.
بختیاری در پایان با تشکر از همه کسانی که در برگزاری این مسابقات یاریگر آن‌ها بودند گفت: به‌طور خاص و ویژه قدردان زحمات جناب طاهریان مدیریت باشگاه بیلیارد شار و دوستان خوبمان در بخش داوری مسابقات هستیم که بدون هیچ چشم‌داشتی در طول مدت 7 روزه مسابقات، در کنار ما بودند.

گفتنی است در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور جمعی از مسئولین اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان سمنان برگزار شد، از نفرات برتر با اهداء لوح، مدال و جوایز نقدی تقدیر شد.

 

 

bi 3

bi 5

bi 1

bi 5

bi 4

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group