هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

IMG 1745 Small

گفتگوی اختصاصی سمنان امروز با سرمربی تیم ملی بهکاپ جمهوری اسلامی ایران؛
سال آینده 4 ملی‌پوش از سمنان خواهیم داشت

تیم ملی بهکاپ جمهوری اسلامی ایران، با برپایی اردوی سه ‌روزه در سمنان، به انجام تمریناتِ آماده‌سازی برای حضور در مسابقات جام صلح و دوستی پرداخت. این مسابقات در هفدهم دی‌ماه سال جاری، در دو بخش انفرادی و تیمی و با حضور 10 تیم از کشورهای مختلف جهان، به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.
فرصتی دست داد تا در حاشیه برگزاری این اردو، چند کلامی با عباس مغاری، سرمربی تیم ملی بهکاپ جمهوری اسلامی ایران، به گفتگو بنشینیم و نظر او را در خصوص این رشته نوظهور و البته اردوی سمنان جویا شویم.
او با چهره‌ای بشاش و آرامشی خاص در نگاهش، در خصوص برپایی این اردو گفت: برای این دوره از مسابقات، دو مرحله اردوی آماده‌سازی را برای ملی‌پوشان برنامه‌ریزی کردیم و در اردوی اول، به دعوت هیأت گلف استان سمنان و کمیته بهکاپ، با 60 درصد تیم ملی در سمنان هستیم و اردوی نهایی ما نیز از 13 تا 15 دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

امکانات سمنان شگفت‌زده‌ام کرد
اردوی تیم بهکاپ در دو بخش بدنسازی و فنی در حال پیگیری بود و ملی‌پوشان با جدیت به آماده‌سازی برای مسابقات مشهد مشغول بودند. مغاری اما از امکانات خوب سمنان در این اردو شگفت‌زده بود و عنوان می‌کرد که تصور این را هم نداشت که در شهری با این فاصله کم از پایتخت، امکاناتی در این حد کامل برای اردو و تمرین ورزشکاران وجود داشته باشد.
او در این خصوص عنوان کرد: من به همه تیم‌های ملی و باشگاهی که برای رسیدن به شرایط ایده‌آل، به دنبال مکانی مجهز برای رسیدن به مرز آمادگی هستند، توصیه می‌کنم که به سمنان بیایند. قطعاً آن‌ها هم شگفت‌زده خواهند شد.

مدیران سمنان، ورزش را برای ورزش می‌خواهند
اما نکته دیگری که توجه مغاری را جلب کرده بود، پتانسیل بالای استان در این رشته و استقبال خوب ورزشکاران و مربیان بهکاپ، از کارگاه‌های آموزشی برگزار شده در این اردو بود.
البته از مسئولین ورزشی و فرهنگی سمنان هم نباید غافل شویم که در طول مدت این اردو سنگ تمام گذاشتند و همگی حتی برای چند دقیقه هم که شده، سری به محل اردوی تیم ملی زدند. از مدیرکل و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان که متولیان اصلی ورزش این شهر هستند گرفته تا مسئولین هیأت‌های مختلف ورزشی و مدیران سایر ارگان‌ها و اداراتی همچون، امیرهوشنگ باهنر، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان که قول‌های مساعدی برای همگانی کردن این رشته در سمنان را نیز دادند.
سرمربی تیم ملی هم به این موضوع اشاره داشت و گفت: بر خلاف بسیاری از شهرهایی که در این مدت اردو برگزار کرده‌ایم و با توجه به اینکه بهکاپ رشته نوپایی است، اما مسئولین شهر سمنان بسیار مهمان‌نواز و ورزش‌دوست بودند و تقریباً تمامی آن‌ها در این مدت از تمرینات ما بازدید داشتند که در انگیزه و روحیه ملی‌پوشان بسیار تأثیرگذار بود. به جرأت می‌گویم که مدیران سمنان، ورزش را برای ورزش می‌خواهند و نه انتفاعات دیگر. به همین خاطر است که یقین دارم در آینده از این استان بیشتر خواهیم شنید.

مسابقات مشهد، رقابت‌های بزرگی است
مغاری درباره مسابقات مشهد و جام بین‌المللی صلح و دوستی گفت: رقابت‌های پیش‌ رو، آوردگاه بزرگی برای بهکاپیست‌ها است و خوشبختانه، مسئولین فدراسیون و انجمن بهکاپ ایران تمام قد از ما حمایت کردند که از تمامی آن‌ها برای برگزاری این اردو و مسابقاتی در این سطح سپاسگزارم.
او البته از برگزاری مسابقات بین‌المللی بزرگ دیگری در این رشته و به میزبانی تهران خبر داد که قبل از پایان سال به انجام خواهد رسید.

بهکاپ یک رشته ایرانی
اما شاید جالب باشد که بدانیم رشته بهکاپ را حدود 4 سال پیش، یک ایرانی به نام بهنام آزاد طراحی و به ثبت جهانی رسانده است. مغاری در خصوص این رشته گفت: اصولاً این رشته با توپ گلف و روی چمن برگزار می‌شود اما هدف از ابداع این شاخه از ورزش، ساده و همگانی کردن این رشته جذاب است و شما می‌توانید روی هر سطحی و فقط با تغیر توپ، در این ورزش به فعالیت بپردازید.

سال آینده 4 ملی‌پوش از سمنان خواهیم داشت
اما یکی از برنامه‌هایی که مغاری به آن اشاره کرد، تمرکززدایی از پایتخت و توجه بیشتر به استان‌ها است و سمنان نیز با توجه به پتانسیلی که دارد، یکی از جوامع هدفِ سرمربی تیم ملی بهکاپ ایران است. او در این خصوص گفت: با توجه به استعدادهای استان سمنان این وعده را می‌دهم که در سال آینده 4 بازیکن در بخش بانوان و آقایان از استان سمنان پیراهن تیم ملی را بر تن کنند.

سخن پایانی
اما در انتهای این گفتگو سرمربی توانمند تیم ملی بهکاپ ایران، از تمامی مردم و مسئولین مهمان‌نواز سمنان قدردانی کرد و در خصوص مسابقات مشهد گفت: به یاری خدا پرچم سه رنگ ایران را در مشهد مقدس به اهتزاز در می‌آوریم و امیدواریم کاروانی که با نام علی‌بن موسی‌الرضا راهی مشهد است، با قهرمانی در این مسابقات تا حدی زحماتی که در سمنان و در این اردو برای تیم کشیده شده است را جبران کنند.

سمنان امروز: ما هم امیدواریم تیم ملی بهکاپ ایران در این مسابقات همچون گذشته بدرخشد و یقین بدانید که دعای خیر مردم این استان، بدرقه راهتان خواهد  بود.

انتهای پیام / *

Back to Top

Template Design:Dima Group