هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

بدمینتون

در صورت موافقت فدراسیون جهانی بدمینتون؛

برگزاری مسابقات بین‌المللی به نیمه آذرماه موکول می‌شود

با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری مسابقات بین‌المللی بدمینتون به میزبانی استان سمنان بر آن شدیم تا اخبار دقیق این رقابت‌ها را از نوروزعلی مؤذن، رئیس هیأت بدمینتون استان سمنان، جویا شویم. مؤذن دقایقی پس از خروج از جلسه فدراسیون بدمینتون، طی یک تماس تلفنی کوتاه پاسخگوی سؤالات ما بود که در ادامه می‌خوانید.

 

در هفته‌ای که گذشت ورزشکارانی را به مسابقات رنکینگ بزرگ‌سالان اعزام کردید. چه نتایجی در این مسابقات حاصل شد؟
هفته گذشته ورزشکارانی را به مسابقات کشوری که به میزبانی قم برگزار شد اعزام کردیم که خوشبختانه تیم دوبل استان سمنان متشکل از پگاه کامرانی و صفورا زمان‌لو موفق به کسب مقام نایب قهرمانی کشور شدند. پیش‌تر نیز در پی اعزام تیم جوانان استان به مسابقات رنکینگ قهرمانی کشور که در مشهد برگزار شد، متین مبینی به جمع شانزده بازیکن برتر کشور راه پیدا کرد.


در جلسه‌ای که امروز (یکشنبه) در فدراسیون برگزار شد چه گذشت؟
امروز جلسه هیأت رئیسه فدراسیون بدمینتون برگزار شد و موضوع جلسه نیز نحوه برگزاری مسابقات بین‌المللی جوانان به میزبانی سمنان و مسابقات دهه فجر با میزبانی زنجان بود. با توجه به اعلام آمادگی پنج تیم خارجی در مسابقات سمنان بر آن شدیم تا با مکاتبه با فدراسیون جهانی بدمینتون و در صورت امکان، زمان این مسابقات کمی به تعویق بیفتد تا تیم‌های بیشتری آمادگی حضور در این مسابقات را داشته باشند. در صورت موافقت فدراسیون جهانی این مسابقات در اواسط آذرماه برگزار خواهد شد و در غیر این صورت در همان تاریخ اعلام شده یعنی اول آذرماه به انجام خواهد رسید.

در حال حاضر چه تیم‌هایی اعلام آمادگی کردند؟
تا به این لحظه تیم‌های آذربایجان، فرانسه، قزاقستان، پاکستان و افغانستان اعلام آمادگی کردند.

آیا امکانات استان برای برگزاری این مسابقات در حد جهانی است؟ 
به لطف خدا زیرساخت‌های بدمینتون و امکانات ما در حد مطلوبی است و مورد تایید فدراسیون جهانی نیز قرار گرفته است.

و سخن پایانی.
با توجه به میزبانی استان سمنان در مسابقات پیش رو، در روزهای آینده چندین دوره اردوی آماده‌سازی تیم ملی را در استان سمنان خواهیم داشت و نکته مهم‌تر اینکه علاوه بر تیم ملی کشورمان، ورزشکاران استان نیز این فرصت را دارند تا در قالب تیم منتخب استان سمنان به‌صورت مستقل در این مسابقات شرکت کنند.

Back to Top

Template Design:Dima Group