هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

۲۰۱۶۰۸۰۹ ۱۰۵۵۰۸ Small

گفتگوی سمنان امروز با مبیناشاکری

برای المپیک 2018 آماده می‌شوم

در این ستون قصد داریم هر از چندگاهی به سراغ قهرمانان و نام‌آوران استان برویم و از فعالیت‌های امروز و دغدغه‌های آینده آن‌ها با خبر شویم. در نخستین شماره به سراغ مبینا شاکری، یکی از قهرمانان خوب استان در رشته تکواندو رفتیم. شاکری در سال 94 و دومین دوره از مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان جهان در کشور کره جنوبی موفق به کسب مدال طلای جهانی شد. بهارِ سال جاری بود که شاکری در قزاقستان نیز بر سکوی قهرمانی مسابقات تکواندو نوجوانان آسیا ایستاد. شاکری حدود سه ماه قبل نیز مدال طلای وزن ششم تکواندوی دختران نوجوان ایران را به گردن آویخت.


شما را به مطالعه گفتگوی کوتاه خبرنگار سمنان امروز با این قهرمان ملی دعوت می‌کنیم.

 

اکنون در کدام تیم فعالیت می‌کنید؟
در حال حاضر در قالب تیم «کن» در لیک نوجوانان و جوانان بازی می‌کنم. یک بازی از لیگ نوجوانان باقی‌مانده و آخرین بازی من در این دوره از لیگ به زودی انجام خواهد شد و از این پس در لیگ جوانان بازی خواهم کرد.

 

در چه سطحی از جدول در این تیم قرار دارید؟
با تیم کن در لیگ نوجوانان صدرنشین هستیم.

 

با توجه به کسب مقام‌های جهانی، آیا تا به‌حال از کشور‌های خارجی به شما پیشنهادی شده است؟
خیر، پیشنهادی از کشور‌های خارجی نداشته‌ام. من از همان ابتدا برای تیم ورزشی‌کن بازی کرده‌ام و دوست دارم در تیم خودم فعالیت کنم.

 

آیا تمرینات شما به نسبت دوره نونهالان، حرفه‌ای‌تر پیش می‌رود؟
در حال حاضر مسابقات المپیک 2018 نوجوانان در پیش است و احتمالا در اواخر آذر مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار می‌شود و من از الان برای اردوی تیم ملی آماده می‌شوم و امیدوارم بتوانم به اردوی تیم دعوت وارد شوم.

 

آیا مسئولان به وعده‌هایشان مبنی بر حمایت از قهرمانان عمل کرده‌اند؟
بله حمایت کرده‌اند اما بسیار کم. از مسئولان می‌خواهم که سالن بدنسازی مخصوصی برای بچه‌های تکواندو تهیه کنند. افراد مستعدی در سمنان هستند که می‌توانند قول مدال بدهند و به قولشان عمل کنند.

 

شخص شما با چه کاستی‌هایی مواجهید؟
در حال حاضر کمبودی ندارم. ما به یک سالن ورزشی نیاز داشتیم که تهیه کردند اما به سالن بدنسازی هم نیاز داریم و وسایل هیأت تکواندو جواب‌گوی بدن‌سازی نیست.

Back to Top

Template Design:Dima Group