هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

وزیر شلغم Small

حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان گرمسار؛

افتتاحی از جنس فوتبــال

عصر روز پنج‌شنبه هفته گذشته، یکی از مهمترین اتفاقات ورزشی شهرستان گرمسار رقم خورد. حضور وزیر ورزش و جوانان و هیات همراه جهت افتتاح فاز نخست استادیوم 5هزار نفری این شهرستان خبر خوشی بود که ابوذر چنگیزی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار کمی پیش‌تر آن را عنوان کرده بود. 

البته این اتفاق مطابق با برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده پیش نرفت و حضور سلطانی‌فر وزیر ورزش در کنار زلزله‌زدگانِ کرمانشاه کمی این سفر را به تعویق انداخت. در نهایت این گردهمایی ورزشی در روز 5شنبه هفته گذشته و در میان استقبال مردم و مسئولین شهرستان گرمسار برگزار شد.

از پیشکسوتان گرمسار تشکر می‌کنیم
مثل بسیاری از سفرهای بزرگ و قرارهای مهم در کشور، سفر وزیر ورزش نیز با تاخیر 2 ساعته به انجام رسید. برای استقبال از وزیر نیز هماهنگی‌های مختلفی انجام شده بود. از چوب‌بازی و تقدیم گل و تونل اسکیت‌بازان نونهال، تا بازی نمادین پیشکسوتان فوتبال گرمسار.
و اما پیشکسوتان که من به سهم خود در این رسانه تشکر ویژه‌ای از آن‌ها می‌کنم. چرا که به دلیل ضیق وقت(!) آقای وزیر تنها دقایقی از بازی آن‌ها را به نظاره نشستند و بعد از ساعت‌ها گرم‌کردن بازیکنان، بازی آن‌ها بی‌تماشاچی برگزار شد.

پیشکسوتان Small

 

حضور وزیر برای افتتاح فاز نخست، افتخار بزرگی بود
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار در ارتباط با برگزاری این مراسم گفت: در این مراسم علاوه بر وزیر محترم ورزش و جوانان، معاونت وزارت ورزش‌های همگانی، رئیس فدراسیون ورزش‌های روستایی و عشایری کشور و جمع کثیری از مدیران و مسئولین ورزشی استان سمنان و شهرستان گرمسار حضور داشتند.
او با اشاره به تلاش‌های کاتب، نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی جهت حضور وزیر در این شهرستان عنوان داشت: افتخار بزرگی بود که برای افتتاح فاز نخست این ورزشگاه، بلندپایه‌ترین مقام ورزش کشور در این شهرستان حاضر شدند و بدون شک نقش جناب آقای کاتب در این موضوع بسیار پر رنگ و تاثیرگذار بود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار در ادامه افزود: در این روز، زمین چمن مصنوعی، سیستم نور و روشنایی، سکوی یک‌هزار نفری تماشاگران، پیست دو و میدانی خاک آجر، سرویس‌های بهداشتی و رختکن ورزشگاه افتتاح شد و به یاری خدا با تامین اعتبارات لازم در آینده نزدیک این پروژه به صورت کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.
اما یکی دیگر از برنامه‌های سفر وزیر افتتاح 6 خانه ورزش روستایی شهرستان گرمسار بود که مسئولیت این مهم، بر عهده معاونت وزیر قرار گرفت و با افتتاح نمادین خانه ورزش روستایی ریکان، این امر نیز به انجام رسید.
موضوع مهم دیگری که بعد از افتتاح این پروژه مورد سوال ما بود، این بود و که این ورزشگاه چه زمانی و در اختیار چه گروهی از ورزشکاران قرار خواهد گرفت. چنگیزی در پاسخ به این پرسش عنوان داشت: برای احداث این ورزشگاه هزینه بسیار زیادی انجام شده است و برای واگذاری آن نیز با توجه به سیاست‌های دولت یا نیم‌نگاهی به بخش خصوصی خواهیم داشت و یا آن را در اختیار هیات فوتبال شهرستان گرمسار قرار می‌دهیم.
البته اولویت ما هیات فوتبال است و در صورت عدم اداره صحیح این ورزشگاه از سوی این نهاد، به سراغ گزینه‌های بعد خواهیم رفت.حضور وزیررررررررررررررررررررررررررررر

 

وزیر ورزش: پاسخی دریافت نمی‌کنید
در انتهای این سفرِ پرشتابِ وزیر، برنامه سخنرانی در یکی از مساجد شهرستان گرمسار ترتیب داده شد و سلطانی‌فر در یک دیدار صمیمی با امام جمعه و نمازگزاران این شهر، چند کلامی از اهداف سفرش به این شهرستان و دستاوردهای آینده ورزشی گرمسار سخن گفت. امری بسیار پسندیده و مقبول که مورد استقبال مردم نیز واقع شد.
اما شاید علاوه بر این نشست، نیاز بود تا زمینه برای یک کنفرانس مطبوعاتی، هرچند کوتاه فراهم می‌شد تا هم ابعاد رسانه‌ای این سفر نمود بهتری در کشور داشت و هم اصحاب رسانه پاسخ برخی از پرسش‌های خود را از آقای وزیر دریافت می‌کردند.
اما متاسفانه نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه حتی علی‌رغم تلاش بسیار زیاد ما برای انجام گفتگویی کوتاه، با پاسخِ تلخ سلطانی‌فر مواجه شدیم.
در دولتی که پاسخگویی را یکی از ارکان اصلی خود می‌داند شاید کمی غم‌انگیز باشد که از زبان یکی از مقامات بلندپایه آن بشنویم: «شما سوالات خود را مطرح کنید، اما پاسخی دریافت نمی‌کنید!»
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار دلیل عدم برگزاری کنفرانس خبری در این سفر را کمبود وقت و ناگهانی بودن سفر وزیر اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه سفر وزیر فقط چند ساعت قبل از حضور ایشان در گرمسار به ما اعلام شد، هماهنگی‌های بسیار زیادی در مدت زمان بسیار کم صورت گرفت تا این مراسم به صورتی مناسب برگزار شود. بی‌شک انتقاد شما وارد است؛ اما زمان اندکی که در اختیار ما بود اجازه تفصیل در برنامه‌ها را نمی‌داد.

سمنان امروز- امیدواریم با حمایت مسئولین و ورود بخش خصوصی، مجموعه‌هایی همچون استادیوم 5هزار نفری گرمسار در تمامی شهرستان‌های استان سمنان احداث و سرانه فضاهای ورزشی ما روز به روز بیشتر از قبل شود تا ورزشکاران و علاقمندان به ورزش، با آسودگی خیال و سهولت بتوانند به انجام فعالیت‌های ورزشی دلخواه خود بپردازند.

پی‌نوشت: امیدواریم هیچ هواپیمایی در کشور با تاخیر پرواز نکند، هیچ مسئولی در ترافیک نماند، هیچ وزیری توپ را شوت نکند و برود(!) و هیچ هزینه‌ای، بیهوده از بیت‌المال تلف نشود.

انتهای پیام//

Back to Top

Template Design:Dima Group