هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

92 Small

گفتگوی اختصاصی هفته‌نامه سمنان امروز با مازیار ناظمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان؛

حوزه جوانان نیاز به یک سازمان مستقل دارد

وقتی فایل صوتی را برای همکارانم پخش می‌کنم، حس نوستالژیک عجیبی فضای دفتر هیات تحریریه را در بر می‌گیرد. صدایی آشنا که سالیان دراز با آن خاطره داشتیم. صدایی که هر روز منتظر شنیدنش بودیم تا مهمترین اخبار ورزشی روز ایران و جهان را برایمان بگوید. صدایی که ما را به خاطره‌های کمی دورتر از امروزمان می‌برد.

مازیار ناظمی، مجری توانمند سال‌های نه‌چندان دور صدا و سیما و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی حالِ حاضرِ وزارت ورزش و جوانان در حاشیه سفر وزیر ورزش به استان سمنان، با وجود مشغله فراوان، با روی باز پاسخگوی سوالات ما بود و در این گفتگوی هر چند کوتاه نکات بسیار ارزشمندی را برایمان بازگو کرد.
در ادامه شما را به خواندن این گفتگو دعوت می‌کنم.

 

به نظر حضرتعالی، ادغام وزارت ورزش و جوانان از اساس، کار صحیحی بود یا خیر؟
ترکیب این دو وزارتخانه از ابتدا تا به امروز با بحث‌های گوناگونی همراه است و درستی یا نادرستی این اقدام همواره جزو دغدغه‌مندی‌های مسئولین مربوط به این حوزه شمار می‌رود. اینکه آیا وزارت جوانان در سایه هیاهوهای تمام نشدنی ورزش می‌تواند به درستی به فعالیت بپردازد یا خیر؛ نظر قاطبه بزرگان بر این است که حوزه جوانان حوزه مستقلی است و نیاز به یک سازمان مستقل دارد. نظر دکتر سلطانی‌فر و مجموعه دولت نیز بر این است که سازمان ملی جوانان احیا و روش و راهکار این مهم نیز با هماهنگی و همفکری نمایندگان مجلس اتخاد شود. ما با دو موضع در این قبال مواجه هستیم؛ ما می‌توانیم همچون گذشته به صورت یک سازمان ملی به عنوان معاونت ریاست جمهوری اقدام کنیم که این امر کمی بعید به نظر می‌رسد. اما موضعی که به فعلیت نزدیک‌تر است و من نیز این موضوع را از زبان نمایندگان محترم شنیده‌ام این است که این حوزه در زیر نظر وزارت ورزش و با عنوان قائم مقام وزیر و رئیس سازمان ملی جوانان احیا شود تا شاکله سازمان ملی جوانان قوام خود را به صورت مجزا پیدا کند و صاحب تشکیلات و ردیف بودجه خاص خود باشد.
امیدواریم تا پایان سال این موضوع مهم تعیین تکلیف شود و البته علاقه شخصی من نیز بر این است که با توجه به اهمیت حوزه جوانان این سازمان بار دیگر احیا شود.

 

موضوعات مهم جوانان از قبیل ازدواج، اشتغال و مسکن در اثر این ادغام کاملا به دست فراموشی سپرده شده‌اند. آیا شما در این موضوع با ما هم‌نظرید؟
متاسفانه وزارت ورزش ردیف بودجه‌ای در این سه حوزه ندارد و علیرغم 67 برابر شدن بودجه این وزارتخانه که رقمی در حدود 4000 میلیارد ریال است، ما فقط به عنوان دستگاه هماهنگ‌کننده بین سه وزاتخانه مسئول در این سه حوزه هستیم و به طور مستقیم اجازه ورود به این حوزه‌ها را نداریم؛ اما با پیگیری‌های دکتر سلطانی‌فر می‌توانیم این وعده را بدهیم که سال آینده وام 10 میلیونی به زوجین را تصویب کنیم.

 

شما به عنوان یک مجری با سابقه فکر می‌کنید دیوارهای صدا و سیما تا چه حد برای ورود جوانان علاقمند به حوزه ورزش در این نهاد کوتاه‌تر شده است؟
به عقیده من دیوارها به هیچ عنوان کوتاه نشده‌اند. صدا و سیما یک شبکه رادیویی و یک شبکه تلویزیونی با عنوان ورزش دارد و زمینه برای حضور چهره‌های جوان و فعال در این شبکه‌های تخصصی فراهم است؛ اما آن چیزی که ممکن است مورد بحث باشد، سیستم جذب و آموزش در این موضوع است. ما در مبحث فراخوان‌ها و دعوت‌ها می‌توانیم بهتر عمل کنیم و از استعدادهای بسیار زیاد کشورمان نهایت بهره را ببریم. البته عزیزانی که به این حوزه ورود پیدا می‌کنند نباید توقع استخدام شدن در این سازمان را داشته باشند و صدا و سیمای ایران نیز می‌تواند مانند بسیاری از کشورهای جهان در غالب خریدِ خدمت با این عزیزان همکاری کند.

 

نظر شما در ارتباط با برنامه 90 و عادل فردوسی پور چیست؟ آیا این برنامه نسبت به گذشته افت داشته است؟
عادل مجری توانمندی است و قطعا بهتر نیز خواهد شد. او در حال حاضر رقیب ندارد و امیدوارم رقیبی برای او پیدا شود تا در سایه این رقابت روز به روز رشد بیشتری داشته باشد.

 

به عنوان آخرین سوال شما فکر می‌کنید چرا مجری‌های ورزشی امروز ما صاحب سبک نیستند؟
به نظر من آن‌ها صاحب سبک هستند و این بستگی به این موضوع دارد که در کنار خود رقیبی می‌بینند یا خیر. باز هم نظر خود را تکرار می‌کنم که عادل فردوسی‌پور یک استثنا است.

Back to Top

Template Design:Dima Group