هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

photo ۲۰۱۷ ۱۲ ۲۵ ۱۴ ۳۷ ۴۹

گفتگوی اختصاصی سمنان امروز با ناصر پورعلیفرد، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور:
در امتحانِ امانت‌داری سربلند باشید...
فرزندان، امانت‌های خانواده‌ها نزد مربیان هستند

صبح روز دوشنبه هفته جاری، مجمع انتخابات ریاست هیات بدن‌سازی و پرورش اندام استان سمنان با حضور ناصر پورعلیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور، فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و سایر اعضا مجمع در سالن جلسات اداره کل برگزار شد و محمدرضا ابونوری، با کسب حداکثر آرا به مدت ۴ سال دیگر در این سمت ابقاء شد.

ناصر پورعلی‌فرد، رئیس فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام کشور پس از این نشست در گفتگویی کوتاه با خوش‌رویی و سعه صدر، پاسخگوی سوالات ما بود. آنچه در ادامه می‌خوانید حاصل این گفتگو است.

به طور حتم شما به عنوان عالی‌ترین مقام کشور در رشته پرورش اندام، نظارت کاملی بر عملکرد استان‌ها دارید. از دیدگاه شما استان سمنان در این رشته چگونه عمل کرده است؟
استان سمنان نسبت به چند سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته و همواره در حال توسعه و رو به پیشرفت بوده است. در سال جاری میزبانی‌های خوبی در استان سمنان داشتیم و شاهد مشارکت فعال در تیم‌های ملی زیرمجموعه‌های فدراسیون بودیم. در زمینه عضوگیری نیز خبرهای خوشی از سمنان به ما می‌رسید و بر این باوریم که با ادامه این روند در سال‌های آتی، ورزشکاران استان سمنان یکی از قطب‌های حضور در تیم ملی خواهند بود.
حمایت‌های اداره کل و البته ارباب رسانه نیز در رشد روزافزون این رشته، بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

 

به عقیده شما بدن‌سازی ورزش مستقلی است یا فقط می‌تواند به عنوان مکمل رشته‌های دیگر مطرح باشد؟
ورزشکاران این رشته به عنوان یک ورزش مستقل در چهار حوزه پاورلیفتینگ، مچ‌اندازی، قوی‌ترین مردان و پرورش اندام به فعالیت مشغول هستند که هر کدام از رشته‌ها شاخه‌های مختلفی دارند.
در خصوص رشته فیتنس نیز در این مدت اختلافاتی بود که صورت‌جلسه‌ای تنظیم شده است و با این روند، این رشته همچنان جزو لاینفک فدراسیون ما خواهد بود.

 

با توجه به محدویت‌های شرعی و اخلاقی حضور بانوان در مسابقات این رشته، شرکت گسترده این قشر از جامعه در این ورزش پرطرفدار را بر مبنای چه هدفی می‌بینید؟
کشور ما یک کشور غیرتمند و اسلامی است و در موضوع حضور بانوان در رشته پرورش اندام مطمئن باشید که ارزش‌های نظام و کشور به طور کامل حفظ خواهد شد. بانوان، به جهت نوع پوشش رشته پرورش‌اندام به طور حتم نخواهند توانست در بخش مسابقات شرکت کنند؛ اما تاکنون شاهد حضور آن‌ها در رشته‌ مچ‌اندازی، البته با موافقت وزارت ورزش بوده‌ایم. ورزش برای تمام اقشار مردم است و برای حفظ سلامتی و آمادگی روحی و جسمی، این رشته برای بانوان نیز مفید خواهد بود.

 

اما ما شاهد حضور برخی بانوان ایرانی در مسابقات برون‌مرزی با اسپانسرهای خاص بوده‌ایم.
در این خصوص بخشنامه‌های متعدی در فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام وجود دارد و اگر این موضوع برای فدراسیون محرز شود و بانوانی از کشور در این مسابقات شرکت کنند یا حتی در شبکه‌های مجازی موضوعی در این خصوص مشاهده شود، بر اساس همین بخشنامه‌ها، برخوردهای سختی با آن‌ها خواهیم داشت. 
این موضوع به چارچوب‌های نظام یا قوانین بستگی ندارد بلکه اعتقاد دینی و قلبی ما نیز بر این است و یقینا از ارزش‌های مذهبی خود دفاع خواهیم کرد.

 

یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها در ارتباط با مصرف مکمل‌های غیرمجاز یا داروهای هورمونی توسط فرزندان آن‌ها در این رشته است. چه باید کرد تا خانواده‌ها در این خصوص آسوده‌خاطر باشند؟
نکته نخست این است که خانواده به همان میزان که نگران مکان تحصیل فرزندان خود هستند، در مورد فضاهای ورزشی هم باید تحقیق کنند و پس آگاهی کامل نسبت به صلاحیت مربی، ورزشکاران و حتی موقعیت جغرافیایی باشگاه اقدام به ثبت‌نام فرزندان خود کنند.در وهله دوم نیز هدف‌گذاری ورزشکار در این موضوع بسیار اثرگذار است. 
اگر کسی بخواهد ره صدساله را یک‌شبه طی کند، ما هر تمهیدی بیندیشیم، او به سراغ داروهای غیر مجاز خواهد رفت. پس باید در این موضوع فرهنگ‌سازی مناسبی صورت گیرد.در انتها نیز روی سخنم با مربیان است. ورزشکاران شما در واقع، امانت‌های خانواده‌ها در نزد شما هستند و شما باید همواره در این امتحانِ امانت‌داری سربلند باشید.

Back to Top

Template Design:Dima Group