هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

IMG 20170613 151359 1 Small

برترین سرمربی نوجوانان سال 96 از مسابقات انتخابی تیم ملی می‌گوید؛

امتحانی سخت برای دو نماینده تکواندوی استان

روز پنج‌شنبه هفته جاری، مسابقات مهم انتخابی تیم ملی نوجوان کشور با حضور دو نماینده از استان سمنان برگزار خواهد شد. مبینا شاکری و غزل سلطانی، دو تکواندوکار طلایی سمنان پس از گذراندن اردوهای سخت آماده‌سازی برای شرکت در این مسابقات، راهی استان البرز خواهند شد.

راضیه آقاجان‌پور، سرمربی تیم کن، قهرمان لیگ کشور و مربی این دو نوجوان توانمند و خوش‌آتیه هم‌استانی با اعلام این خبر گفت: مسابقات سخت انتخابی در روز پنج‌شنبه محک جدی برای دو تکواندوکار ما خواهد بود و در صورت غلبه بر حریفان سرسخت این دوره از مسابقات، ورزشکاران ما راهی مرحله اول اردوی آماده‌‌سازی تیم ملی نوجوانان کشور خواهند شد.

آقاجان‌پور ادامه داد: بعد از مسابقات انتخابی و با مشخص شدن اعضای تیم ملی دو رویداد مهم را پیش رو داریم و در صورتی که دو تکواندوکار دختر ما موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شوند، هم در مسابقات مهم کسب سهمیه المپیک شرکت خواهند کرد و هم به مسابقات جهانی تونس اعزام می‌شوند.
وی در خصوص تمرینات آماده‌سازی این دو نوجوان تکواندوی استان گفت: با توجه به اینکه تاریخ مسابقات انتخابی از پیش تعیین شده بود، از مدت‌ها قبل و به صورت فصلی و دوره‌ای تمرینات فشرده‌ای را آغاز کردیم و از مهرماه نیز با تعاملی که با مدارس این دو نوجوان داشتیم، تمرینات پرفشار بدن‌سازی و فنی را همزمان به انجام رساندیم و در حال حاضر در وضعیت بسیار مطلوبی هستیم.
این مربی توانمند استان با اعلام اینکه تجربه رقبا در این دوره از مسابقات بسیار بالاست عنوان داشت: مسیر دشواری را در این رقابت‌ها پیش رو داریم و باید از سد رقبای سرسختی عبور کنیم، اما با شناختی که از بازیکنانم دارم، یقین دارم در صورتی که اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، هر دو بازیکن، اردونشین تیم ملی خواهند شد. این در حالی است که غزل سلطانی نخستین تجربه‌اش را در رده سنی نوجوانان خواهد داشت و مبینا شاکری نیز آخرین سال حضورش در انتخابی نوجوانان است.
آقاجان‌پور با اشاره به همکاری‌های مناسب هیات استان در خصوص این دو ورزشکار گفت: ما از نظر سالن و محل تمرینات مشکل خاصی نداشتیم و هیات تکواندوی استان تمامی بسترها را برای حضور موفق ما فراهم کرد. تنها نکته این بود که برای تمرینات بدن‌سازی کمی با مشکل مواجه شدیم و در بسیاری از جلسات، ورزشکاران با هزینه شخصی تمرینات بدن‌سازی را انجام می‌دادند.
آقاجان‌پور در پایان گفت: البته پایگاه قهرمانی تا حدودی امکاناتی را در حوزه بدن‌سازی در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهد؛ اما به جهت نبودن مربی ما مجبوریم از باشگاهی استفاده کنیم که مربی داشته باشد و اگر اداره کل ورزش و جوانان فکری به حال اختصاص دادن مربیان توانمند به پایگاه قهرمانی بکند، بسیاری از مشکلات ورزشکاران مرتفع خواهد شد.
گفتنی است راضیه آقاجان‌پور چندی پیش در پی قهرمانی تیم کن، به عنوان بهترین سرمربی نوجوانان کشور انتخاب شد و این دو نوجوان بانوی هم استانی نیز در قالب همین تیم، موفق به کسب مقام قهرمانی لیگ کشور شدند.

Back to Top

Template Design:Dima Group