هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

semnan farda

سمنانِ امروز برای فردا

 

سمنانِ امروز برای فردا، چرا ما برای فردا فکر می‌کنیم؟ آیا فرزندانمان، امیدهای این مرز و بوم، سیمرغ‌های کوچک برخواسته از خاکِ قومس پرشان آتش بگیرد به این شهر باز می‌گردند؟
در پس تلاش‌های مدیران شبکه همرسانی مکان‌بین و مجله عکاسی ایران برای فردای بهتر سمنان و ایرانی آباد، مجله عکاسی ایران تا پایان کار خود به‌طور رایگان در اختیار مخاطبان قرار خواهدگرفت. شبکه همرسانی مکان‌بین نیز با دوزبانه‌شدن برای بهره‌برداری مخاطبان غیر فارسی طراحی شده‌است.

18811

سرمایه‌های ذاتی شهر در خدمت شهروندان قرار می‌گیرد؛
باززنده‌سازی شبکه‌ گذرهای هویت‌مند شهر تاریخی سمنـان

 

 

شهر تاریخی سمنان دارای ۶ محله اصلی هم‌نام با ۶ استخر با نام‌های «شاهجوی، لتیبار، ناسار و اسفنجان، کدیور، کوشمغان و زاوغان» و همچنین تعدادی جزءمحله وابسته است. سازمان نوسازی و بهسازی شهر سمنان در اجرای طرح‌های موضعی و موضوعی شهری که موردنیاز ساکنان این محله‌هاست، به عنوان بازوی تسهیل‌گر شهرداری، در محدوده منطقه یک به ویژه در امر بسترسازی، تعریض‌های

178 5

پروژه انتقال آب دریای خزر به استان سمنان طرحی ملی با رعایت همه استانداردهای زیست محیطی

 

 

 

 

به دنبال سفر ریاست جمهوری به سمنان در سی‌و‌یکم فروردین‌ماه و طرح موضوع انتقال آب دریای خزر به استان سمنان و فلات مرکزی ایران به عنوان مطالبه اصلی مردم استان، بار دیگر ابهامات و پرسش‌هایی در افکار عمومی در خصوص اجرای این طرح مطرح شد و این امر با چالش‌هایی همراه بود. از آن‌جا که برخی از جریان‌ها در مخالفت با اجرای این طرح، ابهاماتی را در فضاهای رسانه‌ای و سیاسی 

175 18

روزنه‌ای به تاریخ در قلب شهر سمنـان

 

 

سمنانی‌ها باغ امیر را به خوبی در خاطر دارند. باغی که در روزگاران قدیم در خارج از شهر سمنان و در کنار دو منزل مسکونی بوده زمانی به عنوان تفرجگاه شهروندان سمنانی محسوب می‌شده‌است. این بنا در سال ۱۲۷۵ به فرمان حاج میرزا آقا فامیلی یکی از تجار و معتمدین سمنان و به دست توانمند معمارباشی ساخته شده‌است. شروع ساخت بنا در سال ۱۲۷۵ بوده و در سال ۱۲۸۵ ساخت بنا به اتمام رسیده‌است. در آن روزگاران چنین ساختمان‌هایی در سمنان کمتر وجود داشته‌، به همین دلیل عمارت و باغ امیر با معماری صفوی و وسعت سه هزار متری‌اش نزد عموم زبانزد خاص و عام بوده‌است.

داشته ها در سمنان اشمیت Smallمشاور و کارشناس توسعه گردشگری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در گفتگوی اختصاصی با سمنان امروز:

به داشته‌های خود افتخار کنید!

 

 

در هفته گذشته، پیرو دعوت نماینده یونیدو در استان و در راستای برنامه‌ریزی اجرای برنامه‌های عملیاتی طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(تکاپو) در استان، فلورین سنگ‌اشمیت، مشاور و کارشناس توسعه گردشگری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، یونیدو(مستقر در اتریش)، به استان سمنان سفر کرد تا ضمن بررسی چگونگی حمایت از روند توسعه گردشگری در این استان، ذیل طرح تکاپو، راهکارهای تقویت زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری را مورد ارزیابی قرار دهد.

IMG13230297

آرزو گلکار؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان؛
«سمنان شهری در باغ»، میراثی برای بشریت

 

 

 

نشست‌های پرشماری به منظور بررسی موضوع ثبت جهانی «سمنان؛ شهری در باغ» برگزار شده است. آن‌‌چه در این حوزه به اداره میراث فرهنگی مربوط می‌شود، بافت تاریخی و نظام تقسیم آب سنتی سمنان است. در این سیستم که از شمال تا جنوب سمنان امتداد یافته، سازه‌هایی با ارزش میراثی وجود دارد.

165 13

سمنـان شهری در باغ

سمنان در کنار جاده است. جامعی خوب در بازار دارد. جوی آبی به نوبت از آن‌جا می‌گذرد و استخرهایش را پر می‌کند. شهر کاهش یافته و در برابر آن دیهی به نام سمنانک در سمت ری هست که بازاری گرم دارد...

165 3

در‌تکاپوی احیای نظام تقسیم آب سمنان ...
مجری طرح تکاپو در استان سمنان: مؤلفه‌های میراثی محور گردشگری مرتبط با نظام تقسیم آب نیز احیاء خواهد شد

از ابتدای دولت یازدهم، اجرای طرح توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار، موسوم به «تکاپو»، به‌صورت پایلوت و در شش استان کشور از جمله استان سمنان، با محوریت مزیت‌های بومی دخیل در توسعه کسب‌وکار در دستور کار قرار گرفت.

151 3

توسعه گردشگری زمینه‌ساز تأثیرگذاری فرهنگی

در هفته گذشته، فرصتی دست داد تا در گفتگو با دکتر حیدر لطفی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار، وجوه برجسته گردشگری در ایران و سمنان، نقش دیپلماسی در توسعه گردشگری و برخی مفاهیم همچون گردشگری معنوی را مورد بررسی قرار دهیم.

138 10

میرک؛ سفر‌در‌هزاره‌ها ...

بازدید یکساعته از محوطه باستانی میرک و حضور در کنار تیم کاوش در این محوطه، برای دمیدن در آتش اشتیاق شنیدن درباره یافته‌های باستان‌شناسی کافی بود. به همین خاطر دو روز قبل، بخت آن را یافتیم تا با حضور در محل اسکان هیأت کاوش، با سرپرست این هیأت به گفتگو بنشینیم. 

Back to Top

Template Design:Dima Group