هفته نامه سمنان امروز

گزارش تصویری

بازار گرم مهارت آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای سمنان
آیین اربعین شهید مدافع حرم عباس دانشگر
مراسم افتتاحیه مجموعه تاریخی، فرهنگی، پذیرایی زندگی
تشییع با شکوه پیکرمطهر شهید مدافع حرم، عباس دانشگر در سمنان
« سمنان شهر نان»
کوچه باغی که پر از رایحه باران است

104

در سال 94 صورت می‌گیرد؛

تأسیس مرکز آموزش و مشاوره گل و گیاه

مدیر مرکز آموزش‌های شهروندی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان در گفتگو با خبرنگار سمنان امروز با اشاره به ازسرگیری برنامه‌های معمول این مرکز از نیمه دوم فروردین‌ماه سال 94 اظهار داشت: همزمان با ازسرگیری این برنامه‌ها سایر محورهای آموزشی مرکز آموزش شهروندی فعال خواهد شد.

علی‌اکبر بنی‌اسدی آموزش‌های مرتبط با فرهنگ آپارتمان‌نشینی و آداب همسایه‌داری را از جمله آموزش‌های مذکور عنوان کرد و از ارائه این آموزش‌ها به صورت محله‌ای و به طور ویژه در محدوده مسکن مهر خبر داد.

بنی‌اسدی اجرای طرح «پنج‌شنبه‌ها با مرکز آموزش شهروندی» را از جمله اقدامات سال 94 مرکز آموزش‌های شهروندی عنوان کرد و گفت: این طرح از نیمه دوم فروردین‌ماه 94 با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرا خواهد شد.

وی گردش‌های تفریحی و علمی با هدف نشاط‌افزایی را مولفه محوری طرح مذکور دانسته و افزود: دریافت آموزش‌های ترافیکی، تماشای فیلم پنج بعدی، بازدید از پارک علوم و کتابخانه رنگین‌کمان و حضور در پارک سوکان و دریافت آموزش‌های مرتبط با گل و گیاه از دیگر مولفه‌های این طرح است.

وی از اتخاذ تصمیمات لازم به منظور دایر کردن مرکزی به منظور ارائه آموزش‌های مرتبط با گل و گیاه در مرکز آموزش‌های شهروندی خبر داد و گفت: به همین منظور گلخانه‌ای با فرمت آموزشی در مرکز مذکور احداث خواهد شد.

به گفته بنی‌اسدی ارائه مشاوره‌ها و آموزش‌های مرتبط با کاشت و نگهداری گل و گیاه با رویکرد گیاهان آپارتمانی ویژه دانش‌آموزان و مدعوان اهم فعالیت‌های این مرکز را تشکیل خواهد داد.

مدیر مرکز آموزش‌های شهروندی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان در پایان با اشاره به برگزاری تورهای علمی و تفریحی 24ساعته ویژه خانواده‌ها در سال 94 گفت: این تورها با رویکردهای کاملا آموزشی در منطقه حفاظت‌شده پرور برگزار خواهد شد.

8 برنامه مهم برای سال 94

بنی‌اسدی برپایی نمایشگاه‌های اوقات فراغت با محوریت خانه‌های خلاقیت و سراهای محله، دایر کردن فرهنگسرای تابستانه با همکاری خانه‌های بازی و خلاقیت و سراهای محله، راه‌اندازی پارک علوم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان، فعال کردن دیگر خانه‌های تعریف‌شده برای سراهای محله و تأسیس دو سرای محله جدید، دایر کردن خانه نجوم و آسمان‌نمای شهر سمنان با همکاری بخش خصوصی و راه‌اندازی خانه ریاضیات و خانه خلاقیت ویژه رباتیک را از دیگر برنامه‌های سال 94 عنوان کرد.

شایان ذکر است در هفته گذشته نخستین نشست هم‌اندیشی سلامت شهروندی با حضور شهروندان، مسئولان و کارشناسان بهداشت در شهرک گلستان به همت مرکز آموزش‌های شهروندی برگزار شده است.

 

انتهای پیام/*

Back to Top

Template Design:Dima Group